Artykuły z dnia: 01-07-2020

Lighthouse – walka z żywiołem i własnymi demonami

Robert Eggers znany jest z pewnością miłośnikom bardzo ambitnego i nieco specyficznego kina. Jego dzieła przez wielu uważane są za rewolucyjne. Nic więc dziwnego, że sporą popularnością cieszy się także film „Lighthouse”, który jest swoistą mieszanką dramatu i horroru. Film obecny...

Data publikacji: 01-07-2020

Barbara Kurdej-Szatan wyda książkę o sobie?

Barbara Kurdej-Szatan swoją popularność w mediach zaczęła od występów w programie „X Factor”, gdzie śpiewała w zespole Soul City. Później zaczęła pojawiać się w reklamach Play’a, a jej rola tam jest dzisiaj już kultowa. Przez długi czas nazywano ją nawet „blondy...

Data publikacji: 01-07-2020

Wirus grypy o "potencjale pandemicznym" znaleziony w Chinach

Naukowcy zidentyfikowali w Chinach nowy szczep grypy, który "ma potencjał pandemiczny" - informuje serwis internetowy stacji BBC, powołując się na badania opublikowane w amerykańskim naukowym czasopiśmie "Proceedings of the National Academy of Sciences".

Data publikacji: 01-07-2020

"DGP": Niezdrowy dostęp do danych

Ministerstwo Zdrowia zawiadamia służby, bo jego zdaniem jedna z sieci aptek nielegalnie pozyskuje dane z najpilniej strzeżonego państwowego rejestru - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

Data publikacji: 01-07-2020

"Musimy głosować tak, jakby od tego zależało nasze życie, bo właśnie tak jest". Beyonce agituje

"Musimy głosować tak, jakby od tego zależało nasze życie, bo właśnie tak jest". Beyonce agituje Mamy jeszcze jedną rzecz do zrobienia na drodze do naszej prawdziwej władzy. I są to wybory. Zachęcam was, abyście nadal zmieniali i rozmontowywali rasistowski i nierówny system - taką, nagraną wcześniej wypowiedź Beyonce, wyemitowano, gdy wokalistka odbierała prestiżową prestiżową nagrodę BET za działalność humanitarną.

Data publikacji: 01-07-2020

"Człowiek obudzi się dopiero, gdy znajdzie się na krawędzi"

"Człowiek obudzi się dopiero, gdy znajdzie się na krawędzi" Rzeczy, które dzieją się teraz na świecie, nie są za ciekawe - mówi Robert Cichy. - Myślę, że człowiek, niestety, obudzi się dopiero wtedy, kiedy znajdzie się na krawędzi, a póki to się nie wydarzy, będzie ślepo podążał za marchewką - przyznaje w rozmowie z tvn24.pl.

Data publikacji: 01-07-2020

"Przegląd": Z kim na orbitę?

W przestrzeni okołoziemskiej mamy wyścig między firmami komercyjnymi – mówi dr hab. Marek Czajkowski, doktor nauk humanistycznych, profesor nadzwyczajny w Zakładzie Bezpieczeństwa Narodowego Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz członek Polskiego Towarzystwa Stosunków Międzynarodowych i The Academy of Political Science. Rozmawia Bronisław Tumiłowicz.

Data publikacji: 01-07-2020

MNiSW o informacjach "GW" dotyczących likwidacji PAN: Dementujemy

Dementujemy informację, że Polska Akademia Nauk ma zostać zlikwidowana. Jest to teza, która nie ma najmniejszego pokrycia w rzeczywistości - napisał resort nauki we wtorek (2 czerwca) oświadczeniu dotyczącym artykułu w "Gazecie Wyborczej".

Data publikacji: 01-07-2020

Już nie tylko UE. Od środy możliwe połączenia lotnicze z kolejnymi krajami

Rząd znosi od środy zakaz połączeń lotniczych z szeregiem nowych krajów. Wśród nich są m.in. Wielka Brytania, Japonia, Kanada, Korea Płd. czy Ukraina.

Data publikacji: 01-07-2020

Restauracja "smart". Tutaj nie ma kelnerów i kucharzy

Koronawirus im niestraszny. Szefowie kuchni, kelnerzy, a nawet dostawcy w tej restauracji nie potrzebują urlopu ani nie obawiają się bezpośredniego kontaktu z człowiekiem. A to dlatego, że niemal wszyscy są... inteligentnymi robotami.

Data publikacji: 01-07-2020

Lek na Covid-19. Znamy cenę, jest drogo

Lek skutecznie pomagający chorym na Covid-19 może kosztować nawet 390 dolarów za fiolkę, co daje 2340 dolarów za typowy pięciodniowy cykl leczenia. Specyfik pojawi się na rynku zdecydowanie wcześniej, niż szczepionka przeciwko koronawirusowi, której można spodziewać się najwcześniej w przyszłym roku.

Data publikacji: 01-07-2020

Zamknięte kąpieliska w Dąbrowie Górniczej. Ratownicy zeszli z plaży

Kąpieliska nad Pogorią III oraz nad Pogorią I w Dąbrowie Górniczej zostały zamknięte, ponieważ ratownicy wodni, którzy mieli dbać o bezpieczeństwo plażowiczów, zrezygnowali z pracy. Decyzję tłumaczą m.in. obawą o swoje zdrowie.     

Data publikacji: 01-07-2020

Dwoje dzieci spadło z 9. piętra. Zginęły na miejscu

Nie żyje dwoje dzieci, które wypadły z okna mieszkania na 9. piętrze wieżowca przy ul. Władysława IV w Koszalinie (Zachodniopomorskie). Najprawdopodobniej doszło do nieszczęśliwego wypadku - powiedział we wtorek na miejscu zdarzenia rzecznik koszalińskiej policji Rafał Skoczylas.

Data publikacji: 01-07-2020