Artykuły z dnia: 01-08-2020

Rafał Trzaskowski dla "DGP": Jedyną drogą do wygrania jest konsolidacja opozycji

"Jedyną drogą do wygrania jest konsolidacja opozycji, ścisła współpraca i być może wspólne listy przy zachowaniu autonomii każdego ugrupowania" – ocenił prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski w wywiadzie dla "Dziennika Gazety Prawnej".

Data publikacji: 01-08-2020

"Rz": Luksusowe samochody dla KAS

Krajowa Administracja Skarbowa w publicznym, jawnym przetargu kupuje 32 auta, w tym 12 w wersji sportowej z 300-konnym silnikiem. Samochody mają trafić do wydziałów operacyjno-rozpoznawczych KAS, które rozpracowują m.in. mafie VAT-owskie i narkotykowe - informuje w czwartek "Rzeczpospolita".

Data publikacji: 01-08-2020

Reżyser "Bugsy Malone", "Sławy" i "Evity" nie żyje. Alan Parker miał 76 lat

Reżyser "Bugsy Malone", "Sławy" i "Evity" nie żyje. Alan Parker miał 76 lat Jeden z najwybitniejsych brytyjskich reżyserów filmowych Alan Parker nie żyje. Twórca takich filmów jak "Bugsy Malone", "Sława", "The Wall", "Ptasiek", "Missisipi w ogniu" i "Evita", zmarł w piątek w wieku 76 lat - poinformowała jego rodzina.

Data publikacji: 01-08-2020

Rozpoczął się Pol'and'Rock Festival. Nie na polu w Kostrzynie, a w warszawskim studiu

Rozpoczął się Pol'and'Rock Festival. Nie na polu w Kostrzynie, a w warszawskim studiu Tegoroczny Pol’and’Rock Festival odbywa się pod hasłem "Najpiękniejsza domówka świata". Z uwagi na pandemię COVID-19 tradycyjną imprezę na polu w Kostrzynie nad Odrą zastąpiono festiwalem zorganizowanym w warszawskim studiu. Jest transmitowany bezpłatnie na żywo.

Data publikacji: 01-08-2020

Harvey Keitel – absolutnie najlepsze kreacje aktorskie

Harvey Keitel należy do grona najbardziej znanych i cenionych amerykańskich aktorów. Co ciekawe, w młodości miał duże problemy z jąkaniem. Wkrótce zaczął uczęszczać na kursy aktorstwa, które pomogły mu się wyleczyć z tej przypadłości. Karierę rozpoczynał na off-Broadwayu. W 1967...

Data publikacji: 01-08-2020

Edyta Pazura - żona Cezarego Pazury. Wiek, wzrost, waga, żona, dzieci

Edytę Pazurę zna chyba każdy, kto chociaż raz słyszał o Cezarym Pazurze. Jest to bowiem jego żona, w której znalazł swoje szczęście. Jest osobą związaną z show-biznesem, jest matką trójki dzieci i spełniona kobietą. Co o niej wiecie?  Wszystko o: Edyta Pazura Data i miejsce urod...

Data publikacji: 01-08-2020

Dlaczego w tym roku jest aż tyle komarów? ​Entomolog: Czekały nawet kilka lat

Komarzyce, które kłują nas w 2020 roku - z gatunku doskwier pastwiskowy - wylęgły się z jaj złożonych nawet kilka lat temu. Za sprawą niedawnych ulewnych deszczy - jaja trafiły do zbiorników wodnych i mogły rozwinąć się z nich larwy - wyjaśnia entomolog dr Aleksandra Gliniewicz.

Data publikacji: 01-08-2020

​Naukowcy znaleźli związek pomiędzy HPV i rakiem prostaty

Badacze z Australii znaleźli związek pomiędzy przenoszonym drogą płciową wirusem brodawczaka ludzkiego i rakiem prostaty - informuje "Daily Mail". Czy szczepionka podawana od lat nastoletnim dziewczynkom pomoże uratować mężczyzn znajdujących się w grupie ryzyka? Rocznie na raka prostaty umiera cztery do pięciu tysięcy Polaków.

Data publikacji: 01-08-2020

Microsoft chce kupić TikToka. Rozpoczęły się rozmowy

Micorsoft wyraził zainteresowanie kupnem popularnej aplikacji TikTok. Prowadzi w tej sprawie rozmowy z chińskim ByteDance. Ma to związek z piątkowymi wypowiedziami prezydenta Donalda Trumpa, który nie wyklucza zakazania aplikacji w USA.

Data publikacji: 01-08-2020

Amerykański łazik wystartował na Marsa

Łazik Perseverance, który będzie m.in. poszukiwał śladów dawnego życia na Czerwonej Planecie wystartował w czwartek o godz. 13:50 polskiego czasu w kierunku Marsa. Rakieta z łazikiem wystartowała z Przylądka Canaveral na Florydzie. Lądowanie na marsjańskim kraterze Jezero ma nastąpić dopiero 18 lutego 2021 r.

Data publikacji: 01-08-2020

Koronawirus - Raport Dnia. Piątek, 31 lipca

W piątek padł kolejny dobowy rekord liczby nowych zakażeń koronawirusem w Polsce. W związku z tym odbyło się posiedzenie rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Analizowano m.in. regionalne podejścia do obostrzeń, które mogłyby obejmować poszczególne gminy lub powiaty. W Polsce minister zdrowia przypomina o noszeniu maseczek, tymczasem prezydent Filipin zaleca, by dezynfekować je... benzyną.

Data publikacji: 01-08-2020

Tchórzew: nie ustąpił pierwszeństwa i uderzył w busa. Pojazd z pasażerami przewrócił się na bok

Nieustąpienie pierwszeństwa zakończyło się wypadkiem, w którym sześciu pasażerów busa zostało rannych i musiało trafić do szpitala. Doszło do niego w Tchórzewie (woj. lubelskie), nieopodal Radzynia Podlaskiego. Bus, uderzony przez auto osobowe, przewrócił się na bok i zablokował powiatową drogę. Kierowcy obu pojazdów byli trzeźwi.

Data publikacji: 01-08-2020

Błąd ortograficzny w zaproszeniu dla Róży Thun. Jest reakcja dyrektora CIS

Tego typu pomyłka nie powinna się zdarzyć - ubolewamy, że doszło do tej niefortunnej literówki. (...) Być może zabrakło nieco koncentracji, należytej uwagi - napisał na Twitterze Andrzej Grzegrzółka. Dyrektor CIS odniósł się w ten sposób do błędu ortograficznego na kopercie zaadresowanej do europosłanki Róży Thun. Zaproszenie na zaprzysiężenie prezydenta wysłano do Ruży.

Data publikacji: 01-08-2020