Artykuły z dnia: 01-12-2020

Hugh Laurie – serialowy Dr House. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, żona, dzieci

Hugh Laurie jest brytyjskim aktorem, scenarzystą, pisarzem i muzykiem. Chociaż występował w wielu hitowych produkcjach, największą popularność przyniosła mu rola ponadprzeciętnie inteligentnego lekarza w serialu „Dr House”. Jest laureatem wielu prestiżowych nagród w tym trzech Zło...

Data publikacji: 01-12-2020

Bezdomny ukarany mandatem za brak maseczki. Tłumaczy się, że rozmawiał z kotami

63-letni gdański mężczyzna w kryzysie bezdomności otrzymał mandat za brak maseczki. Twierdzi, że nie zamierza go płacić. Bezdomni w innych miastach mają więcej szczęścia, tam policjanci podczas interwencji rozdają im maseczki.

Data publikacji: 01-12-2020

Lech Majewski na czele jury festiwalu w Gdyni. Obok niego Dorota Masłowska i Cezary Pazura

Lech Majewski na czele jury festiwalu w Gdyni. Obok niego Dorota Masłowska i Cezary Pazura Złote i Srebrne Lwy 45 festiwalu filmowego w Gdyni zostaną przyznane przez jury, na czele którego stanie Lech Majewski, twórca tak głośnych filmów jak "Młyn i krzyż", "Dolina Bogów" czy "Wojaczek". W jury zasiądą też m.in. aktorzy Grażyna Błęcka-Kolska i Cezary Pazura, reżyser Jan P. Matuszyński i pisarka Dorota Masłowska. Festiwal odbędzie się w całości online w dniach od 8 do 12 grudnia.

Data publikacji: 01-12-2020

Jan Holoubek z Nagrodą Specjalną Jury za "25 lat niewinności" na festiwalu w Tallinie

Jan Holoubek z Nagrodą Specjalną Jury za "25 lat niewinności" na festiwalu w Tallinie Nagrodą Specjalną Jury uhonorowano Jana Holoubka za film "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy" na zakończonym 24. Tallinn Black Nights Film Festival. Obraz startował w konkursie debiutów filmowych. W uzasadnieniu jury napisało: "Za niesamowity debiut reżyserski, opowiadający o horrorze niesprawiedliwości". Zwróciłoteż uwagę na wstrząsającą rolę Piotra Trojana.

Data publikacji: 01-12-2020

Wychowane przez wilki - zaprogramowani...

Dwoje androidów ma za zadanie wychowywać ludzkie dzieci na tajemniczej i dziewiczej planecie. Oni zostali zaprogramowani... Rok produkcji: 2020 Oryginalny tytuł: Raised by Wolves Sezony: 1 sezon Gatunek: Dramat, Sci-Fi Produkcja: USA Twórca: Aaron Guzikowski&n...

Data publikacji: 01-12-2020

Polska powinna zostać w Unii Europejskiej? Sondaż

Polacy wciąż są euroentuzjastami. Ponad 80 procent zagłosowałoby w referendum za pozostaniem Polski w Unii Europejskiej - pisze poniedziałkowa (23 listopada) "Rzeczpospolita", przytaczając wyniki sondażu IBRiS na zlecenie dziennika.

Data publikacji: 01-12-2020

HCV groźniejszy niż inne wirusy. Jak się chronić przed cichym zabójcą?

Temat wirusa zapalenia wątroby typu C odżył w mediach za sprawą tegorocznej Nagrody Nobla w dziedzinie fizjologii i medycyny. Nazywany jest cichym zabójcą, ponieważ przez bardzo długi czas nie daje żadnych objawów, siejąc w tym czasie spustoszenie w organizmie. Czym jest HCV? Jak się przed nim bronić? Wyjaśniamy!

Data publikacji: 01-12-2020

​W nauce Polska jest mistrzem Polski

Jednym z największych problemów polskiej nauki jest kultura życzliwych recenzji, w zasadzie brak negatywnych - mówi dr hab. Emanuel Kulczycki profesor nadzwyczajny UAM w Poznaniu, zajmujący się oceną nauki oraz teorią komunikacji, w rozmowie z Beatą Igielską na łamach "Przeglądu". Kulczycki kieruje grupą badawczą Scholarly Communication Research Group.

Data publikacji: 01-12-2020