Artykuły z dnia: 01-12-2021

Małgorzata Wassermann: Przecież my się wszyscy pozabijamy

- Nie mogę wytrzymać tego jazgotu, który jest wokół, tej walki. Na przykład wprowadzenie tego wulgaryzmu do języka publicznego jest dla mnie nie do przyjęcia - mówi posłanka PiS Małgorzata Wassermann. Jej zdaniem "dzisiaj powinniśmy wszyscy zastanowić się, jakie poglądy wyznajemy, dokąd zmierzamy i zrobić krok wstecz".

Data publikacji: 01-12-2021

Potomkowie Aldo Gucciego nie zgadzają się z obrazem rodziny przedstawionym w filmie

Potomkowie Aldo Gucciego nie zgadzają się z obrazem rodziny przedstawionym w filmie Spadkobiercy Aldo Gucciego, człowieka, który przekształcił florencką markę w globalny fenomen, nie są zadowoleni ze sposobu, w jaki ich rodzina została przedstawiona w filmie "Dom Gucci" Ridleya Scotta. W filmie występują Lady Gaga, Adam Driver i Al Pacino.

Data publikacji: 01-12-2021

The Fashion Awards 2021. Gwiazdy na czerwonym dywanie

The Fashion Awards 2021. Gwiazdy na czerwonym dywanie Modelki i modele, aktorzy i aktorki, influencerki, przedstawiciele branży muzycznej i sportu zaprezentowali się na czerwonym dywanie w Londynie z okazji The Fashion Awards 2021. W Royal Albert Hall pojawili się m.in. Dua Lipa, James McAvoy, Demi Moore i Maria Sharapova.

Data publikacji: 01-12-2021

Sondaż: Wygrywa PiS, KO zmniejsza dystans

Gdyby wybory odbywały się w najbliższą niedzielę, wygrałoby je Prawo i Sprawiedliwość z wynikiem 35 proc. głosów. Na drugim miejscu plasuje się odrabiająca straty Koalicja Obywatelska - wynika z sondażu Ipsos.

Data publikacji: 01-12-2021

Wirus RSV. Niezwykła skala zachorowań. Dlaczego jest ich tak dużo?

Wirus RSV zaatakował wcześniej niż zwykle. Dla starszych nie jest groźny, ale bywa bardzo niebezpieczny dla najmłodszych pacjentów. Na oddziałach pediatrycznych brakuje miejsc, a lekarze mówią, że sytuacja jest dramatyczna. Do tematu wirusa RSV odniósł się także wirusolog prof. Włodzimierz Gut.

Data publikacji: 01-12-2021

Naukowcy "prześwietlili" planetoidy. Jedna ma kształt kości

Międzynarodowy zespół naukowców, w tym z Polski, opublikował wyniki badania nad polanetoidami, które nazwał "skokiem naprzód" w badaniach tych obiektów. Dzięki zdjęciom w ogromnej rozdzielczości, wykonanym teleskopem VLT, udało się zebrać cenne informacje na temat kilkudziesięciu z największych obiektów w głównym pasie planetoid pomiędzy orbitami Marsa i Jowisza.

Data publikacji: 01-12-2021

Pożar na terenie Alvernia Studios. W ogniu jedna z kopuł studia filmowego

Ok. stu strażaków walczy z pożarem, który wybuchł na terenie studia filmowego Alvernia Studios w miejscowości Nieporaz (woj. małopolskie). Jak informuje portal 112malopolska.pl ogień objął jedną z kopuł. Jedna osoba została poszkodowana.

Data publikacji: 01-12-2021

USA. Generał sił kosmicznych: Rosja i Chiny codziennie atakują amerykańskie satelity na orbicie

Amerykańskie satelity na orbicie są celem codziennych ataków ze strony Chin i Rosji - powiedział w wywiadzie dla Washigton Post gen. David Thompson, wiceszef operacji kosmicznych Space Force. Generał przyznał, że Chiny przegoniły już Rosję w kosmicznym wyścigu zbrojeń i czynią bardzo szybkie postępy.

Data publikacji: 01-12-2021

USA. Koncern Merck ocenia, że jego lek będzie skuteczny na każdy wariant koronawirusa

Merck&Co ocenia, że jego nowy lek na COVID-19 Molnupiravir, opracowany wraz z firmą Ridgeback Biotherapeutics, będzie skuteczny w przypadku każdego wariantu koronawirusa - poinformowała we wtorek wiceprezes amerykańskiego koncernu Daria Hazuda.

Data publikacji: 01-12-2021

Debata Dnia. Sawicki: śp. Jolanta Fedak przestrzegała, że Mejza nie jest krystaliczną osobą

Świętej pamięci Jolanta Fedak przestrzegała, że Łukasz Mejza nie jest osobą krystaliczną. Mówiła to przed układaniem list na spotkaniu kierownictwa - powiedział w programie Debata Dnia u Agnieszki Gozdyry poseł Marek Sawicki z PSL. Zaproszeni politycy rozmawiali m.in. o sprawie kontrowersyjnej działalności wiceministra sportu Łukasza Mejzy. Jego sprawą ma zająć się prokuratura.

Data publikacji: 01-12-2021

Koronawirus - Raport Dnia. Rekord zgonów czwartej fali. Wtorek, 30 listopada

Resort zdrowia poinformował we wtorek o ponad 19 tys. nowych zakażeń koronawirusem i śmierci 526 osób. To najwyższa liczba zgonów podczas czwartej fali. Ministerstwo zaznaczyło, że 386 zmarłych chorych nie było zaszczepionych. Wariant Omikron rozprzestrzenia się po Europie i wzmacnia głosy polityków o obowiązku szczepień. Koncerny farmaceutyczne rozpoczęły prace nad nowymi szczepionkami.

Data publikacji: 01-12-2021