Artykuły z dnia: 02-07-2020

"Rz": Warszawski prokurator usłyszy zarzuty? Izba SN dała zielone światło

Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego zezwoliła na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej i tymczasowy areszt prokuratora Andrzeja Z. z Warszawy - informuje "Rzeczpospolita".

Data publikacji: 02-07-2020

"Fakt": Jest pierwszy akt oskarżenia przeciwko Kamilowi D.

Były dziennikarz odpowie przed sądem za sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym, kierując samochodem w stanie nietrzeźwości - informuje "Fakt".

Data publikacji: 02-07-2020

Jennifer Hudson zachwyca jako Aretha Franklin. Trailer filmu "Respect" już w sieci

Jennifer Hudson zachwyca jako Aretha Franklin. Trailer filmu "Respect" już w sieci Na ten film czekają nie tylko fani Arethy Franklin, ale także wcielającej się w jej rolę Jennifer Hudson. Utalentowana piosenkarka i aktorka, nagrodzona Oscarem za drugoplanową rolę w "Dreamgirls", jak zapewniają twórcy filmu "Respect", stworzyła w nim niezwykłą kreację. Do sieci trafił właśnie trailer filmu.

Data publikacji: 02-07-2020

"Musimy głosować tak, jakby od tego zależało nasze życie, bo właśnie tak jest". Beyonce agituje

"Musimy głosować tak, jakby od tego zależało nasze życie, bo właśnie tak jest". Beyonce agituje Mamy jeszcze jedną rzecz do zrobienia na drodze do naszej prawdziwej władzy. I są to wybory. Zachęcam was, abyście nadal zmieniali i rozmontowywali rasistowski i nierówny system - taką, nagraną wcześniej wypowiedź Beyonce, wyemitowano, gdy wokalistka odbierała prestiżową prestiżową nagrodę BET za działalność humanitarną.

Data publikacji: 02-07-2020

Kingsajz – sekret tajemniczej przemiany

Komedie to jeden z ulubionych gatunków filmowych Polaków. Nic więc dziwnego, że w naszej krajowej kinematografii znaleźć możemy sporo perełek. Część z nich już przed laty uzyskała status kultowych i do dziś chętnie są one wybierane przez telewidzów. Jednym z najciekawszych scena...

Data publikacji: 02-07-2020

Barbara Kurdej-Szatan wybrała imię dla dziecka. Internauci mogli mieć rację

Barbara Kurdej-Szatan całkiem niedawno poinformowała, że spodziewa się drugiego dziecka. Zrobiła to dość późno, bo już w piątym miesiącu ciąży. Od tego czasu wszyscy interesują się maluchem i zastanawiają się jakiej będzie płci oraz jak będzie miał na imię. Niedawno „Pudelek” info...

Data publikacji: 02-07-2020

"Przegląd": Z kim na orbitę?

W przestrzeni okołoziemskiej mamy wyścig między firmami komercyjnymi – mówi dr hab. Marek Czajkowski, doktor nauk humanistycznych, profesor nadzwyczajny w Zakładzie Bezpieczeństwa Narodowego Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz członek Polskiego Towarzystwa Stosunków Międzynarodowych i The Academy of Political Science. Rozmawia Bronisław Tumiłowicz.

Data publikacji: 02-07-2020

MNiSW o informacjach "GW" dotyczących likwidacji PAN: Dementujemy

Dementujemy informację, że Polska Akademia Nauk ma zostać zlikwidowana. Jest to teza, która nie ma najmniejszego pokrycia w rzeczywistości - napisał resort nauki we wtorek (2 czerwca) oświadczeniu dotyczącym artykułu w "Gazecie Wyborczej".

Data publikacji: 02-07-2020

Restauracja "smart". Tutaj nie ma kelnerów i kucharzy

Koronawirus im niestraszny. Szefowie kuchni, kelnerzy, a nawet dostawcy w tej restauracji nie potrzebują urlopu ani nie obawiają się bezpośredniego kontaktu z człowiekiem. A to dlatego, że niemal wszyscy są... inteligentnymi robotami.

Data publikacji: 02-07-2020

Lek na Covid-19. Znamy cenę, jest drogo

Lek skutecznie pomagający chorym na Covid-19 może kosztować nawet 390 dolarów za fiolkę, co daje 2340 dolarów za typowy pięciodniowy cykl leczenia. Specyfik pojawi się na rynku zdecydowanie wcześniej, niż szczepionka przeciwko koronawirusowi, której można spodziewać się najwcześniej w przyszłym roku.

Data publikacji: 02-07-2020

Trzaskowski rozmawiał z Obamą

Dziś rozmawiałem z Barackiem Obamą o demokracji w Polsce, o znaczeniu naszego kraju dla zjednoczonej Europy, a także o tym, jak kluczową sprawą jest sojusz polsko-amerykański - poinformował na Twitterze kandydat KO na prezydenta Rafał Trzaskowski.

Data publikacji: 02-07-2020

Szumowski zapowiedział zmiany przed II turą wyborów. Chodzi o kolejki do lokali

Chcemy, żeby podczas II tury wyborów prezydenckich osoby po 60. roku życia, kobiety w ciąży, osoby z małymi dziećmi do lat 3, a także osoby niepełnosprawne, miały prawo wejść poza kolejnością do lokalu wyborczego - zapowiedział w środę minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Data publikacji: 02-07-2020

"Niepoważni albo dziady". Duda o krytykujących 500+

Ci co mówili, że się Polska rozleci - od 500 plus i obniżenia wieku emerytalnego - są albo niepoważni, albo dziady, albo mieli jakiś udział w tym, że z Polski wypływało 50 mld zł VAT-u rocznie - powiedział prezydent Andrzej Duda podczas spotkania wyborczego w Człopie (woj. zachodniopomorskie).

Data publikacji: 02-07-2020