Artykuły z dnia: 02-08-2020

Izabela Kosmala-Świerczyńska: nie potrafiłam poradzić sobie z brakiem języka do opowieści o rozwodzie

Izabela Kosmala-Świerczyńska: nie potrafiłam poradzić sobie z brakiem języka do opowieści o rozwodzie A co, jeśli rozwód? Jak wpłynął na życie bohaterów? Czego ich nauczył? Co im odebrał? W najnowszym wydaniu "#Xięgarnizdomu" Max Cegielski odpowiedzi szukał u autorki książki "Projekt rozwód" - Izabeli Kosmali-Świerczyńskiej.

Data publikacji: 02-08-2020

Nie żyje Józef Wiłkomirski, powstaniec warszawski. "Artysta, patriota, społecznik"

Nie żyje Józef Wiłkomirski, powstaniec warszawski. "Artysta, patriota, społecznik" Józef Wiłkomirski, założyciel i wieloletni dyrektor Filharmonii Sudeckiej w Wałbrzychu, uczestnik Powstania Warszawskiego, zmarł w jego 76. rocznicę. Dyrygent i kompozytor miał 94 lata.

Data publikacji: 02-08-2020

„Śniegu już nigdy nie będzie” - film Szumowskiej i Englerta zawalczy o Złote Lwy

Najnowszy film Małgorzaty Szumowskiej i Michała Englerta „Śniegu już nigdy nie będzie” został zakwalifikowany do konkursu głównego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji. Będzie miał więc szansę powalczyć o prestiżowe Złote Lwy. To kolejny wielki sukces polskiej reżyserki...

Data publikacji: 02-08-2020

Marzena Rogalska - prowadząca "Pytanie na śniadanie". Wiek, wzrost, waga, mąż, dzieci

Marzena Rogalska jest polską dziennikarką telewizyjną i radiową. Jest także autorką powieści i okazjonalnie zajmuje się aktorstwem. Gdzie obecnie można obserwować Rogalską? Jak dobrze znasz dziennikarkę? Zobacz koniecznie.  Wszystko o: Marzena Rogalska  Data i miejsce urodzenia: 13 kwiet...

Data publikacji: 02-08-2020

​Naukowcy znaleźli związek pomiędzy HPV i rakiem prostaty

Badacze z Australii znaleźli związek pomiędzy przenoszonym drogą płciową wirusem brodawczaka ludzkiego i rakiem prostaty - informuje "Daily Mail". Czy szczepionka podawana od lat nastoletnim dziewczynkom pomoże uratować mężczyzn znajdujących się w grupie ryzyka? Rocznie na raka prostaty umiera cztery do pięciu tysięcy Polaków.

Data publikacji: 02-08-2020

Rafał Trzaskowski dla "DGP": Jedyną drogą do wygrania jest konsolidacja opozycji

"Jedyną drogą do wygrania jest konsolidacja opozycji, ścisła współpraca i być może wspólne listy przy zachowaniu autonomii każdego ugrupowania" – ocenił prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski w wywiadzie dla "Dziennika Gazety Prawnej".

Data publikacji: 02-08-2020

"Rz": Luksusowe samochody dla KAS

Krajowa Administracja Skarbowa w publicznym, jawnym przetargu kupuje 32 auta, w tym 12 w wersji sportowej z 300-konnym silnikiem. Samochody mają trafić do wydziałów operacyjno-rozpoznawczych KAS, które rozpracowują m.in. mafie VAT-owskie i narkotykowe - informuje w czwartek "Rzeczpospolita".

Data publikacji: 02-08-2020

Amerykański łazik wystartował na Marsa

Łazik Perseverance, który będzie m.in. poszukiwał śladów dawnego życia na Czerwonej Planecie wystartował w czwartek o godz. 13:50 polskiego czasu w kierunku Marsa. Rakieta z łazikiem wystartowała z Przylądka Canaveral na Florydzie. Lądowanie na marsjańskim kraterze Jezero ma nastąpić dopiero 18 lutego 2021 r.

Data publikacji: 02-08-2020

Dlaczego w tym roku jest aż tyle komarów? ​Entomolog: Czekały nawet kilka lat

Komarzyce, które kłują nas w 2020 roku - z gatunku doskwier pastwiskowy - wylęgły się z jaj złożonych nawet kilka lat temu. Za sprawą niedawnych ulewnych deszczy - jaja trafiły do zbiorników wodnych i mogły rozwinąć się z nich larwy - wyjaśnia entomolog dr Aleksandra Gliniewicz.

Data publikacji: 02-08-2020

Microsoft chce kupić TikToka. Rozpoczęły się rozmowy

Micorsoft wyraził zainteresowanie kupnem popularnej aplikacji TikTok. Prowadzi w tej sprawie rozmowy z chińskim ByteDance. Ma to związek z piątkowymi wypowiedziami prezydenta Donalda Trumpa, który nie wyklucza zakazania aplikacji w USA.

Data publikacji: 02-08-2020

Akrobacje w powietrzu. Piloci w hołdzie powstańcom namalowali dwie Polski Walczące

W hołdzie powstańcom warszawskim piloci z Orlen Grupy Akrobacyjnej Żelazny namalowali na nadwiślańskim niebie dwie kotwice - symbole Polski Walczącej - poinformował w sobotę prezes grupy płk. Krzysztof Szopa Szopiński.

Data publikacji: 02-08-2020

Policja ściągała tęczowe flagi na trasie Marszu Powstania Warszawskiego? Rzecznik wyjaśnia

Marsz Powstania Warszawskiego zakończył się w sobotę wieczorem na placu Krasińskich w Warszawie apelem działaczy Stowarzyszenia Marszu Niepodległości o obronę wartości, o które walczyli i ginęli m.in. Powstańcy Warszawscy, takich jak wolność, honor i wiara. Na trasie marszu zostały rozwieszone tęczowe flagi, doszło do kilku incydentów. Interweniowała policja.

Data publikacji: 02-08-2020

Bartoszewski: Trzaskowski nie raczył zaprosić mnie na uroczystości powstańcze

- Jestem warszawiakiem, posłem z Warszawy. Oboje moich rodziców było w AK, brali udział w powstaniu. Prezydent Warszawy, który organizuje te uroczystości, nie raczył zaprosić mnie na żadne uroczystości powstańcze, co uważam za, uprzejmie mówiąc, niewłaściwe - powiedział w Debacie Tygodnia poseł PSL Władysław Teofil Bartoszewski.

Data publikacji: 02-08-2020