Artykuły z dnia: 02-12-2020

Polska powinna zostać w Unii Europejskiej? Sondaż

Polacy wciąż są euroentuzjastami. Ponad 80 procent zagłosowałoby w referendum za pozostaniem Polski w Unii Europejskiej - pisze poniedziałkowa (23 listopada) "Rzeczpospolita", przytaczając wyniki sondażu IBRiS na zlecenie dziennika.

Data publikacji: 02-12-2020

Bezdomny ukarany mandatem za brak maseczki. Tłumaczy się, że rozmawiał z kotami

63-letni gdański mężczyzna w kryzysie bezdomności otrzymał mandat za brak maseczki. Twierdzi, że nie zamierza go płacić. Bezdomni w innych miastach mają więcej szczęścia, tam policjanci podczas interwencji rozdają im maseczki.

Data publikacji: 02-12-2020

Rita Ora złamała zasady lockdownu. Zapłaciła 10 tysięcy funtów kary, teraz "jest zażenowana"

Rita Ora złamała zasady lockdownu. Zapłaciła 10 tysięcy funtów kary, teraz "jest zażenowana" Popularna brytyjska piosenkarka Rita Ora przeprosiła w poniedziałek za to, że zorganizowała imprezę urodzinową. 30-letnia gwiazda muzyki pop została skrytykowana za złamanie panujących w Wielkiej Brytanii obostrzeń w związku z pandemią COVID-19.

Data publikacji: 02-12-2020

Lech Majewski na czele jury festiwalu w Gdyni. Obok niego Dorota Masłowska i Cezary Pazura

Lech Majewski na czele jury festiwalu w Gdyni. Obok niego Dorota Masłowska i Cezary Pazura Złote i Srebrne Lwy 45 festiwalu filmowego w Gdyni zostaną przyznane przez jury, na czele którego stanie Lech Majewski, twórca tak głośnych filmów jak "Młyn i krzyż", "Dolina Bogów" czy "Wojaczek". W jury zasiądą też m.in. aktorzy Grażyna Błęcka-Kolska i Cezary Pazura, reżyser Jan P. Matuszyński i pisarka Dorota Masłowska. Festiwal odbędzie się w całości online w dniach od 8 do 12 grudnia.

Data publikacji: 02-12-2020

Kobieta-kot - wielkie odrodzenie

Nieśmiała plastyczka wpada na trop afery w firmie kosmatycznej. Ostatecznie przypłaca to życiem. Odradzając się jako Kobieta-kot postanawia zemścić się na swoich oprawcach i urządza krwawą wendetę.  Rok produkcji: 2004Oryginalny tytuł: Catwoman Gatunek: Fantasy / Akcja Produkcja: Aus...

Data publikacji: 02-12-2020

Ewa Bem – pierwsza dama polskiego jazzu. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, mąż, dzieci

Ewa Bem jest polską piosenkarką jazzową i autorką tekstów piosenek, która świetnie odnajduje się również w muzyce pop oraz bluesie. Do jej najbardziej znanych utworów należą „Moje serce to jest muzyk”, „Podaruj mi trochę słońca” czy „Żyj kolo...

Data publikacji: 02-12-2020

​W nauce Polska jest mistrzem Polski

Jednym z największych problemów polskiej nauki jest kultura życzliwych recenzji, w zasadzie brak negatywnych - mówi dr hab. Emanuel Kulczycki profesor nadzwyczajny UAM w Poznaniu, zajmujący się oceną nauki oraz teorią komunikacji, w rozmowie z Beatą Igielską na łamach "Przeglądu". Kulczycki kieruje grupą badawczą Scholarly Communication Research Group.

Data publikacji: 02-12-2020

HCV groźniejszy niż inne wirusy. Jak się chronić przed cichym zabójcą?

Temat wirusa zapalenia wątroby typu C odżył w mediach za sprawą tegorocznej Nagrody Nobla w dziedzinie fizjologii i medycyny. Nazywany jest cichym zabójcą, ponieważ przez bardzo długi czas nie daje żadnych objawów, siejąc w tym czasie spustoszenie w organizmie. Czym jest HCV? Jak się przed nim bronić? Wyjaśniamy!

Data publikacji: 02-12-2020

"Spokojnie te pieniądze otrzymamy", "interes PiS to nie interes Polski". Politycy o unijnym budżecie

- W moim przekonaniu spokojnie te pieniądze otrzymamy. Nawet jeżeli będzie prowizorium budżetowe przez pewien czas, to nie będzie to niekorzystne dla Polski - powiedział w programie Debata Dnia Paweł Lisiecki z PiS. Z kolei Marek Sawicki z PSL jest przekonany, że premier wróci z informacją: nie ma weta, jest budżet, wszystko funkcjonuje normalnie, a Polska jest krajem praworządnym.

Data publikacji: 02-12-2020

Kiedy wraca węch stracony wskutek COVID-19?

Pacjenci, u których doszło do osłabienia lub całkowitej utraty węchu wskutek zakażenia koronawirusem, odzyskują go zazwyczaj w okresie do dwóch miesięcy - wynika z badania przeprowadzonego przez hiszpańskich naukowców.

Data publikacji: 02-12-2020

Von der Leyen: będzie kontrakt z firmą Moderna na 160 mln szczepionek przeciw Covid-19

Szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen poinformowała, że KE w środę zatwierdzi kontrakt z firmą Moderna na dostawę 160 mln dawek szczepionki przeciw Covid-19. Będzie to szósty kontrakt podpisany przez Komisję z firmami farmaceutycznymi.

Data publikacji: 02-12-2020

Silny mróz. Ostrzeżenie IMGW

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał we wtorek wieczorem ostrzeżenia pierwszego stopnia przed silnym mrozem dla trzech powiatów w woj. małopolskim oraz dwóch w woj. podkarpackim. Alert obowiązuje do środy rano.

Data publikacji: 02-12-2020

Sprawca kradzieży alkoholu od 2 lat izolowany w zakładzie psychiatrycznym - RPO złożył kasację

Na mocy decyzji sądu od dwóch lat w szpitalu psychiatrycznym izolowany jest sprawca kradzieży kilkunastu butelek alkoholu, ale sąd nie wykazał, czy nie dałoby się leczyć mężczyzny bez zamykania go w szpitalu - wskazał Rzecznik Praw Obywatelskich składając kasację w tej sprawie.

Data publikacji: 02-12-2020