Artykuły z dnia: 02-12-2021

Alec Baldwin w wywiadzie: nie pociągnąłem za spust broni

Alec Baldwin w wywiadzie: nie pociągnąłem za spust broni Aktor Alec Baldwin powiedział w zapowiedzi wywiadu telewizyjnego, że nie pociągnął za spust broni, z której śmiertelnie postrzelono operatorkę na planie filmu "Rust" - podała Agencja Reutera. Cały wywiad ma być wyemitowany w czwartek przez telewizję ABC News.

Data publikacji: 02-12-2021

Bradley Cooper o tym, jak zaatakował go nożownik. "Moja czujność była uśpiona"

Bradley Cooper o tym, jak zaatakował go nożownik. "Moja czujność była uśpiona" Bradley Cooper, amerykański aktor, zdradził w najnowszym wywiadzie, że w 2019 roku w nowojorskim metrze zaatakował go nożownik. - Widziałem jego oczy i byłem zdumiony, jaki jest młody - powiedział.

Data publikacji: 02-12-2021

Sondaż: Wygrywa PiS, KO zmniejsza dystans

Gdyby wybory odbywały się w najbliższą niedzielę, wygrałoby je Prawo i Sprawiedliwość z wynikiem 35 proc. głosów. Na drugim miejscu plasuje się odrabiająca straty Koalicja Obywatelska - wynika z sondażu Ipsos.

Data publikacji: 02-12-2021

Małgorzata Wassermann: Przecież my się wszyscy pozabijamy

- Nie mogę wytrzymać tego jazgotu, który jest wokół, tej walki. Na przykład wprowadzenie tego wulgaryzmu do języka publicznego jest dla mnie nie do przyjęcia - mówi posłanka PiS Małgorzata Wassermann. Jej zdaniem "dzisiaj powinniśmy wszyscy zastanowić się, jakie poglądy wyznajemy, dokąd zmierzamy i zrobić krok wstecz".

Data publikacji: 02-12-2021

Wirus RSV. Niezwykła skala zachorowań. Dlaczego jest ich tak dużo?

Wirus RSV zaatakował wcześniej niż zwykle. Dla starszych nie jest groźny, ale bywa bardzo niebezpieczny dla najmłodszych pacjentów. Na oddziałach pediatrycznych brakuje miejsc, a lekarze mówią, że sytuacja jest dramatyczna. Do tematu wirusa RSV odniósł się także wirusolog prof. Włodzimierz Gut.

Data publikacji: 02-12-2021

Naukowcy "prześwietlili" planetoidy. Jedna ma kształt kości

Międzynarodowy zespół naukowców, w tym z Polski, opublikował wyniki badania nad polanetoidami, które nazwał "skokiem naprzód" w badaniach tych obiektów. Dzięki zdjęciom w ogromnej rozdzielczości, wykonanym teleskopem VLT, udało się zebrać cenne informacje na temat kilkudziesięciu z największych obiektów w głównym pasie planetoid pomiędzy orbitami Marsa i Jowisza.

Data publikacji: 02-12-2021

USA. Generał sił kosmicznych: Rosja i Chiny codziennie atakują amerykańskie satelity na orbicie

Amerykańskie satelity na orbicie są celem codziennych ataków ze strony Chin i Rosji - powiedział w wywiadzie dla Washigton Post gen. David Thompson, wiceszef operacji kosmicznych Space Force. Generał przyznał, że Chiny przegoniły już Rosję w kosmicznym wyścigu zbrojeń i czynią bardzo szybkie postępy.

Data publikacji: 02-12-2021

USA. Koncern Merck ocenia, że jego lek będzie skuteczny na każdy wariant koronawirusa

Merck&Co ocenia, że jego nowy lek na COVID-19 Molnupiravir, opracowany wraz z firmą Ridgeback Biotherapeutics, będzie skuteczny w przypadku każdego wariantu koronawirusa - poinformowała we wtorek wiceprezes amerykańskiego koncernu Daria Hazuda.

Data publikacji: 02-12-2021

Kolizja z udziałem rządowej limuzyny. W samochodzie był wiceminister zdrowia Waldemar Kraska

Do kolizji doszło w środę wieczorem, na moście gen. Stefana Grota-Roweckiego w Warszawie. Jak potwierdził rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz, ministrowi i jego kierowcy nic się nie stało.

Data publikacji: 02-12-2021

Meta poinformowała o usunięciu fałszywych grup i profili zajmujących się sytuacją na granicy

Koncern Meta poinformował w środę o usunięciu szeregu fałszywych grup i profili na Facebooku i Instagramie, zamieszczających posty związane z kryzysem na granicy polsko-białoruskiej. Chodzi zarówno o działające z Polski grupy zniechęcające migrantów do przyjazdu, jak i działające na Białorusi grupy krytykujące polskie działania.

Data publikacji: 02-12-2021

"Państwo w Państwie" z nagrodą im. Władysława Grabskiego

Zespół Państwa w Państwie otrzymał tytuł Redakcji 2021 roku w konkursie im. Władysława Grabskiego dla dziennikarzy ekonomicznych. Nagrodzeni zostali autorzy i redakcje, które wyjaśniają skomplikowane zagadnienia ze świata gospodarki podnosząc jednocześnie wiedzę Polaków. Nagrody przyznano po raz 19.

Data publikacji: 02-12-2021