Artykuły z dnia: 03-06-2021

"Przegląd": Szatan mi kazał

Powieś się, będzie spokój! - wołali krewni ofiar Artura K.

Data publikacji: 03-06-2021

Billie Eilish wydała nowy singiel

Billie Eilish wydała nowy singiel Billie Eilish opublikowała nowy singiel i towarzyszący mu wideoklip. "Lost Cause" jest czwartym utworem z krążka "Happier Than Ever", który do sklepów ma trafić 30 lipca. Premiera piosenki i towarzyszącego jej wideoklipu odbyła się w mediach społecznościowych na kanale 19-latki.

Data publikacji: 03-06-2021

Suknia ślubna, którą oglądał cały świat, znów w centrum zainteresowania

Suknia ślubna, którą oglądał cały świat, znów w centrum zainteresowania Suknia ślubna, w której do ołtarza poszła księżna Diana, będzie jednym z eksponatów wystawy w pałacu Kensington. W ramach czasowej ekspozycji "Royal Style in the Making" będzie można zobaczyć zaplecze królewskiej mody, w tym niepokazywane nigdy wcześniej szkice i zapiski projektantów królewskich kreacji.

Data publikacji: 03-06-2021

"Przegląd": 63 cele: Warszawa, Wrocław, Gdańsk

Według odtajnionych w USA dokumentów tu miały spaść amerykańskie bomby atomowe.

Data publikacji: 03-06-2021

Czeka nas rewolucja w szczepieniach? Naukowcy z USA opracowują nową metodę

Tabletka wkładana pod język może zrewolucjonizować proces szczepień. Naukowcy z Minnesoty pracują nad nową metodą wprowadzania do organizmu białkowych preparatów. Może to pomóc w opracowaniu m.in. szczepionki przeciw HIV.

Data publikacji: 03-06-2021

Odkrycie archeologa amatora zmienia spojrzenie na historię

Przypadkowe odkrycie archeologa amatora zadziwiło badaczy. Hamish Fenton odnalazł w jednej z najbardziej znanych lokacji archeologicznych Szkocji w Dunchraigaig płaskorzeźby przedstawiające jelenie. Wzory pochodzą sprzed od czterech do pięciu tys. lat. Naukowcy są zaskoczeni, bo do tej pory uważali sztukę tamtego okresu za złożoną głównie ze wzorów geometrycznych. To prawdopodobnie najstarsze wizerunki zwierząt odkryte na Wyspach.

Data publikacji: 03-06-2021

Archeolog-amator znalazł obrazy w grobie z epoki kamiennej. Zmieniają nasze spojrzenie na historię

Płaskorzeźby przedstawiające jelenie odnalazł przypadkiem archeolog-amator w jednej z najbardziej znanych lokacji archeologicznych Szkocji w Dunchraigaig. Wzory pochodzą sprzed od czterech do pięciu tys. lat. Badacze są zaskoczeni, bo do tej pory uważali sztukę tamtego okresu za złożoną głównie ze wzorów geometrycznych. To prawdopodobnie najstarsze wizerunki zwierząt odkryte na wyspach.

Data publikacji: 03-06-2021

Samolot Ceausescu sprzedany na aukcji. Jest częścią "dziedzictwa narodowego"

Samolot byłego rumuńskiego dyktatora Nicolae Ceausescu został sprzedany na licytacji w Bukareszcie za 120 tys. euro - poinformował w piątek dom aukcyjny Artmark, organizator sprzedaży. Nowego właściciela ma także samochód wodza reżimu Paykan Hillman Hunter.

Data publikacji: 03-06-2021

Łódzkie. Zaginęły dwie nastolatki. Policja apeluje o pomoc

Policja poszukuje 15-letniej Moiry Warabida, która wyszła z domu w nocy z wtorku na środę. Funkcjonariusze z Łodzi łączą sprawę z poszukiwaniami 14-letniej Dominiki Olczak.

Data publikacji: 03-06-2021

Płock. W zoo urodziły się dwa tygrysy syberyjskie. To gatunek zagrożony wyginięciem

Dwa tygrysy syberyjskie, podgatunku zagrożonego na wolności wyginięciem, urodziły się w Miejskim Ogrodzie Zoologicznym w Płocku. Pasiaste maluchy to samiec i samiczka. Ich rodzicami są 6-letnia Luna i 10-letni Cycero. Młode w środę pierwszy raz wyszły z mamą na wybieg - dzięki temu pracownicy płockiego ZOO mogli zrobić im zdjęcia.

Data publikacji: 03-06-2021

Koronawirus - Raport Dnia. Środa, 2 czerwca

Spore zmiany w obostrzeniach - wracają targi, kongresy i konferencje. Na weselach będzie obowiązywał limit 150 niezaszczepionych gości, a od niedzieli otwarte zostaną sale zabaw. W środę odnotowano rekord wykonanych szczepień w Polsce. Coraz więcej osób pobiera certyfikaty covidowe z Internetowego Konta Pacjenta.

Data publikacji: 03-06-2021