Artykuły z dnia: 03-07-2020

Sia niedawno adoptowała dzieci. Dzisiaj jest już babcią

Sia potrafi zaskakiwać. Nie tylko swoją oryginalnością, kreatywnością, ale niedawno zaskoczyła również decyzjami na polu prywatnym. Okazało się bowiem, że Sia zdecydowała się na adopcję dwóch, prawie pełnoletnich, chłopców. Jak się okazuje - jej rodzina powiększyła się i to dwuk...

Data publikacji: 03-07-2020

"Rz": Warszawski prokurator usłyszy zarzuty? Izba SN dała zielone światło

Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego zezwoliła na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej i tymczasowy areszt prokuratora Andrzeja Z. z Warszawy - informuje "Rzeczpospolita".

Data publikacji: 03-07-2020

"Fakt": Jest pierwszy akt oskarżenia przeciwko Kamilowi D.

Były dziennikarz odpowie przed sądem za sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym, kierując samochodem w stanie nietrzeźwości - informuje "Fakt".

Data publikacji: 03-07-2020

Jennifer Hudson zachwyca jako Aretha Franklin. Trailer filmu "Respect" już w sieci

Jennifer Hudson zachwyca jako Aretha Franklin. Trailer filmu "Respect" już w sieci Na ten film czekają nie tylko fani Arethy Franklin, ale także wcielającej się w jej rolę Jennifer Hudson. Utalentowana piosenkarka i aktorka, nagrodzona Oscarem za drugoplanową rolę w "Dreamgirls", jak zapewniają twórcy filmu "Respect", stworzyła w nim niezwykłą kreację. Do sieci trafił właśnie trailer filmu.

Data publikacji: 03-07-2020

"Musimy głosować tak, jakby od tego zależało nasze życie, bo właśnie tak jest". Beyonce agituje

"Musimy głosować tak, jakby od tego zależało nasze życie, bo właśnie tak jest". Beyonce agituje Mamy jeszcze jedną rzecz do zrobienia na drodze do naszej prawdziwej władzy. I są to wybory. Zachęcam was, abyście nadal zmieniali i rozmontowywali rasistowski i nierówny system - taką, nagraną wcześniej wypowiedź Beyonce, wyemitowano, gdy wokalistka odbierała prestiżową prestiżową nagrodę BET za działalność humanitarną.

Data publikacji: 03-07-2020

Trainspotting – próba wyrwania się z nałogu

Narkotyki to coraz poważniejszy problem społeczny – z uzależnieniem walczą miliony ludzi na całym świecie. Używki są też częstym motywem wielu filmów i seriali, wśród których wyróżnić można wiele perełek. Jednym z ciekawszych i mniej znanych filmów w tej tema...

Data publikacji: 03-07-2020

"Przegląd": Z kim na orbitę?

W przestrzeni okołoziemskiej mamy wyścig między firmami komercyjnymi – mówi dr hab. Marek Czajkowski, doktor nauk humanistycznych, profesor nadzwyczajny w Zakładzie Bezpieczeństwa Narodowego Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz członek Polskiego Towarzystwa Stosunków Międzynarodowych i The Academy of Political Science. Rozmawia Bronisław Tumiłowicz.

Data publikacji: 03-07-2020

MNiSW o informacjach "GW" dotyczących likwidacji PAN: Dementujemy

Dementujemy informację, że Polska Akademia Nauk ma zostać zlikwidowana. Jest to teza, która nie ma najmniejszego pokrycia w rzeczywistości - napisał resort nauki we wtorek (2 czerwca) oświadczeniu dotyczącym artykułu w "Gazecie Wyborczej".

Data publikacji: 03-07-2020

Obiecujące testy szczepionek na koronawirusa. Pierwsze dawki już wkrótce?

Kilka najbardziej zaawansowanych szczepionek przeciwko Covid-19, m.in. koncernu AstraZeneca oraz amerykańskiej firmy Moderna, wchodzi w trzecią, decydującą fazę badań klinicznych. Według zapowiedzi pierwsze preparaty będą gotowe przed końcem 2020 r., a niektóre nawet jesienią.

Data publikacji: 03-07-2020

Restauracja "smart". Tutaj nie ma kelnerów i kucharzy

Koronawirus im niestraszny. Szefowie kuchni, kelnerzy, a nawet dostawcy w tej restauracji nie potrzebują urlopu ani nie obawiają się bezpośredniego kontaktu z człowiekiem. A to dlatego, że niemal wszyscy są... inteligentnymi robotami.

Data publikacji: 03-07-2020

Wypadek w Bogusławicach. Podano prawdopodobną przyczynę

Pęknięta opona cysterny to - według wstępnych ustaleń policjantów ruchu drogowego - prawdopodobna przyczyna czwartkowej katastrofy drogowej w Bogusławicach w powiecie częstochowskim (Śląskie) - podała w wieczornym komunikacie śląska policja.

Data publikacji: 03-07-2020

Minister zdrowia odwiedził rannych w wypadku w Bogusławicach. Jaki jest ich stan?

Na szczęście informacje nie są aż tak złe, jakich moglibyśmy się spodziewać - powiedział minister zdrowia Łukasz Szumowski będący w Łodzi na posiedzeniu sztabu kryzysowego po wypadku na drodze krajowej nr 1. 36 osób jest rannych, 4 ciężko.

Data publikacji: 03-07-2020

Koronawirus - Raport Dnia. Czwartek, 2 lipca

Liczba potwierdzonych przypadków w Polsce wzrosła do ponad 35 tys. W czwartek poinformowano o śmierci kolejnych 15 osób zakażonych koronawirusem. Tymczasem w najbliższych dniach do Polski dotrze 140 zamówionych respiratorów. Ministerstwo Zdrowia poinformowało też, że w II turze wyborów m.in. seniorzy, kobiety w ciąży i osoby niepełnosprawne będą mogły zagłosować bez kolejki.

Data publikacji: 03-07-2020