Artykuły z dnia: 03-08-2020

Madonna - wielka gwiazda pop. Wiek, wzrost, waga, Instagram, mąż, dzieci

Wydaje się, że Madonny nie trzeba przedstawiać i każdy ją zna. My jednak pokusimy się o zrobienie na jej temat krótkiej notki biograficznej. Madonna jest amerykańską piosenkarką pop, kompozytorką, autorką tekstów i producentką, a także tancerką i aktorką. Uchodzi za ikonę popkultury.&n...

Data publikacji: 03-08-2020

Rafał Trzaskowski dla "DGP": Jedyną drogą do wygrania jest konsolidacja opozycji

"Jedyną drogą do wygrania jest konsolidacja opozycji, ścisła współpraca i być może wspólne listy przy zachowaniu autonomii każdego ugrupowania" – ocenił prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski w wywiadzie dla "Dziennika Gazety Prawnej".

Data publikacji: 03-08-2020

"Rz": Luksusowe samochody dla KAS

Krajowa Administracja Skarbowa w publicznym, jawnym przetargu kupuje 32 auta, w tym 12 w wersji sportowej z 300-konnym silnikiem. Samochody mają trafić do wydziałów operacyjno-rozpoznawczych KAS, które rozpracowują m.in. mafie VAT-owskie i narkotykowe - informuje w czwartek "Rzeczpospolita".

Data publikacji: 03-08-2020

Izabela Kosmala-Świerczyńska: nie potrafiłam poradzić sobie z brakiem języka do opowieści o rozwodzie

Izabela Kosmala-Świerczyńska: nie potrafiłam poradzić sobie z brakiem języka do opowieści o rozwodzie A co, jeśli rozwód? Jak wpłynął na życie bohaterów? Czego ich nauczył? Co im odebrał? W najnowszym wydaniu "#Xięgarnizdomu" Max Cegielski odpowiedzi szukał u autorki książki "Projekt rozwód" - Izabeli Kosmali-Świerczyńskiej.

Data publikacji: 03-08-2020

Nie żyje Józef Wiłkomirski, powstaniec warszawski. "Artysta, patriota, społecznik"

Nie żyje Józef Wiłkomirski, powstaniec warszawski. "Artysta, patriota, społecznik" Józef Wiłkomirski, założyciel i wieloletni dyrektor Filharmonii Sudeckiej w Wałbrzychu, uczestnik Powstania Warszawskiego, zmarł w jego 76. rocznicę. Dyrygent i kompozytor miał 94 lata.

Data publikacji: 03-08-2020

„Captain Fall” - twórcy „Norsemen” nakręcą serial animowany dla Netflixa

Netflix zamówił właśnie nowy serial animowany, który zostanie zrealizowany przez twórców komediowego „Norsemen” o wikingach - Jona Ivera Helgakera i Jonasa Torgersena. Serial będzie opowiadać o morskich przygodach kapitana Jonathana Falla, który w pewny...

Data publikacji: 03-08-2020

Dlaczego w tym roku jest aż tyle komarów? ​Entomolog: Czekały nawet kilka lat

Komarzyce, które kłują nas w 2020 roku - z gatunku doskwier pastwiskowy - wylęgły się z jaj złożonych nawet kilka lat temu. Za sprawą niedawnych ulewnych deszczy - jaja trafiły do zbiorników wodnych i mogły rozwinąć się z nich larwy - wyjaśnia entomolog dr Aleksandra Gliniewicz.

Data publikacji: 03-08-2020

​Naukowcy znaleźli związek pomiędzy HPV i rakiem prostaty

Badacze z Australii znaleźli związek pomiędzy przenoszonym drogą płciową wirusem brodawczaka ludzkiego i rakiem prostaty - informuje "Daily Mail". Czy szczepionka podawana od lat nastoletnim dziewczynkom pomoże uratować mężczyzn znajdujących się w grupie ryzyka? Rocznie na raka prostaty umiera cztery do pięciu tysięcy Polaków.

Data publikacji: 03-08-2020

Dwa miesiące w kosmosie. Astronauci z Dragon-2 wrócili na Ziemię

Przed godziną 21:00 polskiego czasu kapsuła Dragon z dwoma amerykańskimi astronautami pomyślnie wodowała u wybrzeży Florydy. Dwa miesiące temu wyruszyła w pierwszą w historii przeprowadzoną z USA załogową misję do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej realizowaną przez prywatną firmę.

Data publikacji: 03-08-2020

Microsoft chce kupić TikToka. Rozpoczęły się rozmowy

Micorsoft wyraził zainteresowanie kupnem popularnej aplikacji TikTok. Prowadzi w tej sprawie rozmowy z chińskim ByteDance. Ma to związek z piątkowymi wypowiedziami prezydenta Donalda Trumpa, który nie wyklucza zakazania aplikacji w USA.

Data publikacji: 03-08-2020

Bronisław Komorowski i Leszek Miller nie przyjdą na zaprzysiężenie Andrzeja Dudy. Tłumaczą, dlaczego

Były prezydent Bronisław Komorowski, jak i były premier Leszek Miller nie przyjdą na Zgromadzenie Narodowe, na którym Andrzej Duda złoży prezydencką przysięgę. W programie Prezydenci i premierzy tłumaczyli przyczyny swoich decyzji. Komorowski obawia się zakażenia koronawirusem i nie chce ryzykować. Z kolei Miller przypomniał, że głowa państwa nie dochowała wierności konstytucji.

Data publikacji: 03-08-2020

Koronawirus - Raport Dnia. Niedziela, 2 sierpnia

Niedziela jest pierwszym dniem od czwartku, kiedy nie odnotowano w Polsce dobowego rekordu zakażeń. Liczba nowych przypadków jednak znowu przekroczyła 500. Z kolei liczba zakażeń w Brazylii wzrosła do 2 mln 707 tys. 877. Osoby szukające informacji głównie w mediach społecznościowych mają mniej wiedzy o pandemii Covid-19 niż osoby korzystające z tradycyjnych mediów - uważają naukowcy.

Data publikacji: 03-08-2020

"Jakbym miał grypę". Zakażony senator o swoim stanie zdrowia

Czuję się dobrze. Jakbym miał grypę, raz lekką, raz trochę cięższą - napisał na Twitterze senator Koalicji Polskiej-PSL Jan Filip Libicki. Polityk w sobotę wieczorem poinformował, że jest zakażony koronawirusem.

Data publikacji: 03-08-2020