Artykuły z dnia: 03-12-2021

Sondaż: Wygrywa PiS, KO zmniejsza dystans

Gdyby wybory odbywały się w najbliższą niedzielę, wygrałoby je Prawo i Sprawiedliwość z wynikiem 35 proc. głosów. Na drugim miejscu plasuje się odrabiająca straty Koalicja Obywatelska - wynika z sondażu Ipsos.

Data publikacji: 03-12-2021

Małgorzata Wassermann: Przecież my się wszyscy pozabijamy

- Nie mogę wytrzymać tego jazgotu, który jest wokół, tej walki. Na przykład wprowadzenie tego wulgaryzmu do języka publicznego jest dla mnie nie do przyjęcia - mówi posłanka PiS Małgorzata Wassermann. Jej zdaniem "dzisiaj powinniśmy wszyscy zastanowić się, jakie poglądy wyznajemy, dokąd zmierzamy i zrobić krok wstecz".

Data publikacji: 03-12-2021

Oscarowi faworyci w polskich kinach. Najciekawsze premiery kinowe grudnia

Oscarowi faworyci w polskich kinach. Najciekawsze premiery kinowe grudnia Oscary 2022 coraz bliżej. Chociaż na kilka musimy jeszcze w Polsce poczekać, to już w grudniu do kin trafią tytuły, które w oscarowym wyścigu mogą namieszać. W autorskim przeglądzie grudniowych premier kinowych przedstawiamy kilka z nich.

Data publikacji: 03-12-2021

Księżna Meghan wygrała kolejny etap walki sądowej z tabloidem

Księżna Meghan wygrała kolejny etap walki sądowej z tabloidem Księżna Meghan wygrała kolejny etap batalii sądowej z wydawcą tabloidu "The Mail on Sunday". Sprawa dotyczy publikacji obszernych fragmentów prywatnego listu żony brytyjskiego księcia Harry'ego do jej ojca Thomasa. "Treści te były osobiste, prywatne i nie dotyczyły kwestii związanych z uzasadnionym interesem publicznym" - uznał sąd apelacyjny w Londynie.

Data publikacji: 03-12-2021

Naukowcy "prześwietlili" planetoidy. Jedna ma kształt kości

Międzynarodowy zespół naukowców, w tym z Polski, opublikował wyniki badania nad polanetoidami, które nazwał "skokiem naprzód" w badaniach tych obiektów. Dzięki zdjęciom w ogromnej rozdzielczości, wykonanym teleskopem VLT, udało się zebrać cenne informacje na temat kilkudziesięciu z największych obiektów w głównym pasie planetoid pomiędzy orbitami Marsa i Jowisza.

Data publikacji: 03-12-2021

Wirus RSV. Niezwykła skala zachorowań. Dlaczego jest ich tak dużo?

Wirus RSV zaatakował wcześniej niż zwykle. Dla starszych nie jest groźny, ale bywa bardzo niebezpieczny dla najmłodszych pacjentów. Na oddziałach pediatrycznych brakuje miejsc, a lekarze mówią, że sytuacja jest dramatyczna. Do tematu wirusa RSV odniósł się także wirusolog prof. Włodzimierz Gut.

Data publikacji: 03-12-2021

"Interwencja": poszedł do klubu go-go i stracił 120 tys. zł. Śledztwo umorzono

- Nie może być tak, że człowiek idzie do lokalu na drinka i czyszczą mu całe konto – mówi pan Piotr, który twierdzi, że został okradziony w jednym z klubów go-go w Warszawie. Z wieczoru nic nie pamięta. Rano uświadomił sobie, że w ciągu czterech godzin wydał... 120 tysięcy zł. Prokuratura umorzyła jego sprawę, a sąd nie uwzględnił zażalenia. Materiał Interwencji.

Data publikacji: 03-12-2021

Nieoficjalnie: Apple zapowiada koniec ery iPhone'ów i wchodzi w świat AR

Smartfony firmy Apple mają zostać zastąpione czymś futurystycznym. Gigant informatyczny z Kalifornii chce zakończyć sprzedaż iPhoneów już za 10 lat i zamierza odmienić nie do poznania interakcję swoich klientów ze światem cyfrowym.

Data publikacji: 03-12-2021

Potencjał amantadyny w leczeniu COVID-19. Doniesienia czasopisma naukowego "Communications Biology"

Amantadyna hamuje znane już oraz nowo odkryte tzw. kanały jonowe kodowane przez wirusa SARS-CoV-2 - informuje pismo Communications Biology“. Autorzy publikacji i przeprowadzonych badań podstawowych proponują ją jako sposób leczenia COVID-19. Badania kliniczne dot. faktycznej skuteczności amantadyny podawanej chorym wciąż trwają.

Data publikacji: 03-12-2021

Koronawirus - Raport Dnia. Mniej zakażeń; obowiązkowe szczepienia w Niemczech. Czwartek, 2 grudnia

Mamy 27 356 nowych przypadków zakażenia koronawirusem - przekazało w czwartek Ministerstwo Zdrowia. Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska wskazał, że w porównaniu z ubiegłym tygodniem, mamy spadek o 3 procent. Minionej doby zmarło 502 chorych. Kanclerz Niemiec Angela Merkel zapowiedziała nowe, ogólnokrajowe ograniczenia dla osób niezaszczepionych przeciwko COVID-19.

Data publikacji: 03-12-2021

Koszalin. Zatrucie dwutlenkem węgla. Ewakuowany budynek, dwie osoby nieprzytomne

Z budynku mieszkalnego przy ul. Bolesława Krzywoustego w Kołobrzegu ewakuowano 12 osób z objawami zatrucia tlenkiem węgla, w tym dwie nieprzytomne kobiety – poinformował rzecznik prasowy komendanta wojewódzkiego PSP w Szczecinie kpt. Tomasz Kubiak.

Data publikacji: 03-12-2021