Artykuły z dnia: 04-08-2020

Premier Finlandii wzięła ślub po 16 latach związku. "Wspieraliśmy się nawzajem w ciszy i burzach"

Premier Finlandii wzięła ślub po 16 latach związku. "Wspieraliśmy się nawzajem w ciszy i burzach" W sobotę premier Finlandii Sanna Marin wzięła ślub ze swoim partnerem Markusem Räikkönenem. Poznali się kiedy mieli po 18 lat. "Przeżywaliśmy razem młodość, dorośliśmy i staliśmy się rodzicami naszej ukochanej córki" - napisała premier na Instagramie.

Data publikacji: 04-08-2020

Izabela Kosmala-Świerczyńska: nie potrafiłam poradzić sobie z brakiem języka do opowieści o rozwodzie

Izabela Kosmala-Świerczyńska: nie potrafiłam poradzić sobie z brakiem języka do opowieści o rozwodzie A co, jeśli rozwód? Jak wpłynął na życie bohaterów? Czego ich nauczył? Co im odebrał? W najnowszym wydaniu "#Xięgarnizdomu" Max Cegielski odpowiedzi szukał u autorki książki "Projekt rozwód" - Izabeli Kosmali-Świerczyńskiej.

Data publikacji: 04-08-2020

Martin Freeman – nie tylko Bilbo Baggins. Przedstawiamy jego najlepsze role

Martin Freeman to popularny brytyjski aktor, który zaczął się interesować aktorstwem już jako nastolatek. Gdy miał piętnaście lat dołączył do grupy teatralnej. Już dwa lata później miał pewność, że aktorstwo jest tą dziedziną, z którą chce związać swoją przyszłość. Przed kameram...

Data publikacji: 04-08-2020

Ed Sheeran wyznał, że miał problemy na tle psychicznym i problemy alkoholowe

Ed Sheeran to jedna z największych gwiazd muzyki pop. Każdy jego singiel podbijał listy przebojów i w radiach prześcigano się którą piosenkę puszczać. Jego koncerty wyprzedawały się na pniu. Piosenkarz wielokrotnie był doceniany przez branżę, w której działa. Ma na swoim koncie...

Data publikacji: 04-08-2020

"Fakt": Zwrócą posłom pieniądze za test na koronawirusa

Każdemu posłowi, który zrobi test na koronawirusa, Sejm zwróci pieniądze - pisze poniedziałkowy "Fakt". Przypomina, że "zwykły Kowalski", który chciałby się w ten sposób przebadać, musi wydać kilkaset złotych.

Data publikacji: 04-08-2020

Mateusz Morawiecki dla tygodnika "Sieci" o rekonstrukcji rządu, mediach i konwencji stambulskiej

"Celem planowanej rekonstrukcji jest przyśpieszenie działania, uproszczenie procesu decyzyjnego, zwiększenie skuteczności rządu według idei 'less is more'" - powiedział premier Mateusz Morawiecki tygodnikowi "Sieci". Szef rządu zabrał też głos w sprawie powiązania funduszy z praworządnością, mediów i konwencji stambulskiej. Nie zabrakło też komentarza dotyczącego planów Rafała Trzaskowskiego.

Data publikacji: 04-08-2020

Dlaczego w tym roku jest aż tyle komarów? ​Entomolog: Czekały nawet kilka lat

Komarzyce, które kłują nas w 2020 roku - z gatunku doskwier pastwiskowy - wylęgły się z jaj złożonych nawet kilka lat temu. Za sprawą niedawnych ulewnych deszczy - jaja trafiły do zbiorników wodnych i mogły rozwinąć się z nich larwy - wyjaśnia entomolog dr Aleksandra Gliniewicz.

Data publikacji: 04-08-2020

​Naukowcy znaleźli związek pomiędzy HPV i rakiem prostaty

Badacze z Australii znaleźli związek pomiędzy przenoszonym drogą płciową wirusem brodawczaka ludzkiego i rakiem prostaty - informuje "Daily Mail". Czy szczepionka podawana od lat nastoletnim dziewczynkom pomoże uratować mężczyzn znajdujących się w grupie ryzyka? Rocznie na raka prostaty umiera cztery do pięciu tysięcy Polaków.

Data publikacji: 04-08-2020

Chcą sprzedać bon turystyczny, chociaż to niezgodne z prawem. Mają różne powody

W czasach PRL-u cinkciarze przed sklepami Pewexu wołali: Kup pan bony. Teraz dolarowych bonów nie ma, ale ruszył handel bonami turystycznymi. W internecie pojawiły się oferty ich odsprzedaży w zamian za gotówkę. To bardzo ryzykowny interes, bo według ustawy, nie podlegają one wymianie na gotówkę.

Data publikacji: 04-08-2020

Najnowsze badania: ludzie mogą zarazić koronawirusem zwierzęta domowe

Zwierzęta domowe, jak koty i psy, mogą zarazić się od ludzi koronawirusem SARS-CoV-2. Potwierdzają to ustalenia włoskich ekspertów, którzy przebadali setki czworonogów.

Data publikacji: 04-08-2020

Dwa miesiące w kosmosie. Astronauci z Dragon-2 wrócili na Ziemię

Przed godziną 21:00 polskiego czasu kapsuła Dragon z dwoma amerykańskimi astronautami pomyślnie wodowała u wybrzeży Florydy. Dwa miesiące temu wyruszyła w pierwszą w historii przeprowadzoną z USA załogową misję do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej realizowaną przez prywatną firmę.

Data publikacji: 04-08-2020

Koronawirus - Raport Dnia. Poniedziałek, 3 sierpnia

Trzech senatorów ma potwierdzony wynik testu na koronawirusa. W związku z ryzykiem zakażenia przesunięte zostało posiedzenie Sejmu. Prezydent Andrzej Duda pytany przez dziennikarzy o powód, dla którego osoby w jego otoczeniu nie zakładają maseczki ochronnej przyznał, że nie każdy może i nie każdy lubi ją nosić. W Polsce odnotowano w poniedziałek 575 nowych przypadków zakażeń.

Data publikacji: 04-08-2020

Posiedzenie Sejmu przesunięte. Znamy termin

Zaplanowane na 7 sierpnia posiedzenie Sejmu zostało przesunięte na 14 sierpnia – taka decyzja zapadła na poniedziałkowym posiedzeniu Konwentu Seniorów. Nie zmieni się termin czwartkowego Zgromadzenia Narodowego, jednak podczas obrad jego uczestnicy mają mieć maseczki i rękawiczki.

Data publikacji: 04-08-2020