Artykuły z dnia: 04-12-2021

Sondaż: Wygrywa PiS, KO zmniejsza dystans

Gdyby wybory odbywały się w najbliższą niedzielę, wygrałoby je Prawo i Sprawiedliwość z wynikiem 35 proc. głosów. Na drugim miejscu plasuje się odrabiająca straty Koalicja Obywatelska - wynika z sondażu Ipsos.

Data publikacji: 04-12-2021

Małgorzata Wassermann: Przecież my się wszyscy pozabijamy

- Nie mogę wytrzymać tego jazgotu, który jest wokół, tej walki. Na przykład wprowadzenie tego wulgaryzmu do języka publicznego jest dla mnie nie do przyjęcia - mówi posłanka PiS Małgorzata Wassermann. Jej zdaniem "dzisiaj powinniśmy wszyscy zastanowić się, jakie poglądy wyznajemy, dokąd zmierzamy i zrobić krok wstecz".

Data publikacji: 04-12-2021

Fernando Leon de Aranoa: z Javierem Bardemem rozumiemy się bez słów

Fernando Leon de Aranoa: z Javierem Bardemem rozumiemy się bez słów Oscary 2022 coraz bliżej. Tegorocznym hiszpańskim kandydatem jest czarna komedia, którą wyreżyserował Fernando Leon de Aranoa. W filmie "Szef roku" główną rolę odtwarza Javier Bardem. - Nadzieje na lepsze przynosi humor, który pozwala nam się śmiać, a jednocześnie z dystansem spojrzeć na własne, nie zawsze najlepsze decyzje - ocenia Leon de Aranoa w rozmowie z Tomaszem-Marcinem Wroną dla tvn24.pl.

Data publikacji: 04-12-2021

"Od kiedy jesteś Żydem?". Premiera filmu dokumentalnego "Dowód tożsamości"

"Od kiedy jesteś Żydem?". Premiera filmu dokumentalnego "Dowód tożsamości" "Dowód tożsamości" w reżyserii Mikołaja Grynberga to autorski zapis poruszających rozmów z przedstawicielami różnych pokoleń polskich Żydów. Jak czują się we współczesnej Polsce? Co ich boli? O czym marzą? Jak ewoluuje pamięć o Zagładzie i jaką rolę pełni w świadomości dzisiejszych dwudziestolatków? Film dokumentalny produkcji Muzeum POLIN od piątku można oglądać w serwisie TVN24 GO.

Data publikacji: 04-12-2021

Naukowcy "prześwietlili" planetoidy. Jedna ma kształt kości

Międzynarodowy zespół naukowców, w tym z Polski, opublikował wyniki badania nad polanetoidami, które nazwał "skokiem naprzód" w badaniach tych obiektów. Dzięki zdjęciom w ogromnej rozdzielczości, wykonanym teleskopem VLT, udało się zebrać cenne informacje na temat kilkudziesięciu z największych obiektów w głównym pasie planetoid pomiędzy orbitami Marsa i Jowisza.

Data publikacji: 04-12-2021

Wirus RSV. Niezwykła skala zachorowań. Dlaczego jest ich tak dużo?

Wirus RSV zaatakował wcześniej niż zwykle. Dla starszych nie jest groźny, ale bywa bardzo niebezpieczny dla najmłodszych pacjentów. Na oddziałach pediatrycznych brakuje miejsc, a lekarze mówią, że sytuacja jest dramatyczna. Do tematu wirusa RSV odniósł się także wirusolog prof. Włodzimierz Gut.

Data publikacji: 04-12-2021

Kielce. Wypadek na przejściu dla pieszych. Zginęła kobieta

Tragiczny wypadek w Kielcach (woj. świętokrzyskie). Samochód osobowy uderzył przechodzącą przez przejście kobietę. Piesza zginęła na miejscu.

Data publikacji: 04-12-2021

Koronawirus - Raport Dnia. Nowe informacje o COVID-19. Obowiązek szczepień. Piątek, 3 grudnia

Mamy 26 965 nowych przypadków zakażenia koronawirusem - przekazało w piątek Ministerstwo Zdrowia. Resort zdecydował o wstrzymaniu wystawiania certyfikatów po dawce przypominającej preparatem Johnson & Johnson. Adam Niedzielski podkreślił, że pewne grupy osób powinny podlegać obowiązkowi szczepień. Czeski resort zdrowia przygotowuje decyzję o obowiązkowych szczepieniach. Czytaj nasz Raport Dnia.

Data publikacji: 04-12-2021

Nieoficjalnie: Apple zapowiada koniec ery iPhone'ów i wchodzi w świat AR

Smartfony firmy Apple mają zostać zastąpione czymś futurystycznym. Gigant informatyczny z Kalifornii chce zakończyć sprzedaż iPhoneów już za 10 lat i zamierza odmienić nie do poznania interakcję swoich klientów ze światem cyfrowym.

Data publikacji: 04-12-2021

Potencjał amantadyny w leczeniu COVID-19. Doniesienia czasopisma naukowego "Communications Biology"

Amantadyna hamuje znane już oraz nowo odkryte tzw. kanały jonowe kodowane przez wirusa SARS-CoV-2 - informuje pismo Communications Biology“. Autorzy publikacji i przeprowadzonych badań podstawowych proponują ją jako sposób leczenia COVID-19. Badania kliniczne dot. faktycznej skuteczności amantadyny podawanej chorym wciąż trwają.

Data publikacji: 04-12-2021

Ministerstwo Finansów skierowało do konsultacji projekt dotyczący obniżki VAT na prąd, gaz i ciepło

Ministerstwo Finansów opublikowało w piątek i skierowało do konsultacji i uzgodnień projekt rozporządzenia, obniżającego czasowo podatek VAT na energię elektryczną, gaz i ciepło. Koszty oszacowano na 2,4 mld zł.

Data publikacji: 04-12-2021