Artykuły z dnia: 05-07-2020

Małgorzata Trzaskowska: Nie będę dumała przy mężu

Zamierzam zaangażować się w sprawy ważne dla kobiet, w ochronę środowiska, poprawienie stanu edukacji - mówi w wywiadzie dla "Gazety Wyborczej" Małgorzata Trzaskowska, żona kandydata KO na prezydenta. Uważa ponadto, że pierwsza dama powinna otrzymywać wynagrodzenie.

Data publikacji: 05-07-2020

Co było kluczem do sukcesu powieści Marka Krajewskiego? Tadeusz i Max Cegielscy odpowiadają w #Xięgarnizdomu

Co było kluczem do sukcesu powieści Marka Krajewskiego? Tadeusz i Max Cegielscy odpowiadają w #Xięgarnizdomu W najnowszym wydaniu "Xięgarnizdomu" Tadeusz i Max Cegielscy przygotowali podsumowanie twórczości Marka Krajewskiego. Ich zdaniem, autor powieści sensacyjno-szpiegowskich zdołał uniknąć scenariusza, w którym jego kolejne książki okazałyby się "refleksem" tego, co publikował w przeszłości. 

Data publikacji: 05-07-2020

Tego festiwalu nie odwołali. Starówka wypełni się muzyką

Tego festiwalu nie odwołali. Starówka wypełni się muzyką Bez gwiazd zza oceanu, ale z dużymi polskimi nazwiskami. Na Rynek Starego Miasta wraca festiwal Jazz Na Starówce. Zagrają między innymi Leszek Możdżer, Adam Bałdych, Marcin Wasilewski i Michał Urbaniak.

Data publikacji: 05-07-2020

„Fallout” - twórcy „Westworld” nakręcą serial na podstawie kultowej gry

Mamy dobrą wiadomość dla wielbicieli gier komputerowych. Amazon Studios wykupiło właśnie prawa do stworzenia ekranizacji popularnej gry „Fallout”. Słynna gra, której pierwsza edycja ukazała się w 1997 roku, z czasem zyskała miliony fanów na całym świecie. Jak donosi portal...

Data publikacji: 05-07-2020

Paris Jackson w wywiadzie opowiedziała o swojej orientacji i wsparciu od ojca

Paris Jackson to córka Michaela Jacksona. Nigdy nie ukrywała ona swoich upodobań seksualnych. Mimo tego, że jest młoda - z dumą i bez skrępowania wygłasza swoje poglądy. Córka króla popu zdecydowała się niedawno na to, aby udzielić szczerego wywiadu, w którym wyznała, że...

Data publikacji: 05-07-2020

MNiSW o informacjach "GW" dotyczących likwidacji PAN: Dementujemy

Dementujemy informację, że Polska Akademia Nauk ma zostać zlikwidowana. Jest to teza, która nie ma najmniejszego pokrycia w rzeczywistości - napisał resort nauki we wtorek (2 czerwca) oświadczeniu dotyczącym artykułu w "Gazecie Wyborczej".

Data publikacji: 05-07-2020

"Gazeta Wyborcza" o problemach LOT: Kto zapłaci?

LOT nigdy tak nie konkurował z tanimi liniami jak teraz i przebija je cenami biletów - pisze "Gazeta Wyborcza" w sobotnio-niedzielnym wydaniu i zastanawia się kto zapłaci za nierentowne rejsy?

Data publikacji: 05-07-2020

Mutacja koronawirusa. Nowy szczep jest znacznie bardziej zakaźny

Dominujący obecnie na świecie szczep nowego koronawirusa jest znacznie bardziej zakaźny niż ten, który pojawił się w Chinach - wynika z artykułu opublikowanego w piśmie Cell. Wykryta w genomie wirusa mutacja nie czyni go jednak groźniejszym dla zdrowia.

Data publikacji: 05-07-2020

"Przegląd": Z kim na orbitę?

W przestrzeni okołoziemskiej mamy wyścig między firmami komercyjnymi – mówi dr hab. Marek Czajkowski, doktor nauk humanistycznych, profesor nadzwyczajny w Zakładzie Bezpieczeństwa Narodowego Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz członek Polskiego Towarzystwa Stosunków Międzynarodowych i The Academy of Political Science. Rozmawia Bronisław Tumiłowicz.

Data publikacji: 05-07-2020

Mielno: ktoś okradł ratowników i zdemolował ich wieżę

Gdy nad morzem temperatura wody nie przekracza 19 stopni Celsjusza, a w słońcu jest zaledwie 20, można się zdenerwować, nie tłumaczy to jednak takiego zachowania. Ktoś zdemolował i okradł w Mielnie budkę ratowniczą. Teraz nie mają ani sprzętu, ani miejsca pracy. A przecież ratownicy dbają o nasze bezpieczeństwo. Materiał reportera Wydarzeń Roberta Gusty.

Data publikacji: 05-07-2020

Trzaskowski o przepychance posłów: Nitras dbał o to, by wiceminister nie osunął się ze schodów

- Jest czymś absolutnie nieprawdopodobnym, że dwóch ministrów rządu PiS przyjeżdża na kontrolę poselską samochodem ministerialnym, wdziera się w miejsce gdzie jest infrastruktura krytyczna, gdzie trzeba być zgłoszonym i próbuje zrywać moją konferencję prasową - tak Rafał Trzaskowski na antenie Polsat News komentował starcie posłów na terenie oczyszczalni Czajka.

Data publikacji: 05-07-2020

Najszybszy superkomputer świata znalazł lek na Covid-19? "Do tej pory go nie testowano"

Fugaku - najszybszy superkomputer świata - wyselekcjonował 30 leków, które w znacznym stopniu mogą pomóc w leczeniu Covid-19. Według japońskich naukowców, którzy prowadzili badania, najskuteczniejszy w walce pandemią może okazać się środek, który dotychczas nie był testowany w badaniach klinicznych pod kątem zwalczania koronawirusa.

Data publikacji: 05-07-2020

Koronawirus - Raport Dnia. Sobota, 4 lipca

314 nowych zakażeń koronawirusem potwierdzono w Polsce ostatniej doby, zmarło 4 kolejnych pacjentów. Świat odnotował rekordowy bilans zakażeń - ponad 212 tys. w ciągu doby - z czego ponad 57 tys. w USA, co także jest tamtejszym dobowym rekordem. Brazylia rozpoczyna testy chińskiej szczepionki na Covid-19. Za to w Japonii z epidemią walczy najszybszy superkomputer świata.

Data publikacji: 05-07-2020