Artykuły z dnia: 05-08-2020

​"Rzeczpospolita": Nagła zmiana zasad spisu powszechnego

Rząd w ostatniej chwili zmienia zasady narodowego spisu powszechnego - informuje wtorkowa (4 sierpnia) "Rzeczpospolita". Dane mają dostarczyć firmy telekomunikacyjne.

Data publikacji: 05-08-2020

​"DGP": Może nam zabraknąć szczepionek na grypę

Rząd planuje poszerzenie zakresu refundacji szczepionek na grypę dla kolejnych grup społecznych: lekarzy, nauczycieli i osób powyżej 60. roku życia. Ambitne plany może jednak pokrzyżować dostępność szczepionek na rynku.

Data publikacji: 05-08-2020

Terlecki o "teatrzyku marionetek", Mazurek o "prostaku". Ludzie kultury stają w obronie Gajosa

Terlecki o "teatrzyku marionetek", Mazurek o "prostaku". Ludzie kultury stają w obronie Gajosa Janusz Gajos podczas internetowej edycji Pol'and'Rock Festival mówił o "małym człowieku", który "jednym ruchem podzielił nasz kraj". Ta wypowiedź wywołała komentarze polityków Zjednoczonej Prawicy, którzy w mocnych słowach skrytykowali aktora.

Data publikacji: 05-08-2020

Premier Finlandii wzięła ślub po 16 latach związku. "Wspieraliśmy się nawzajem w ciszy i burzach"

Premier Finlandii wzięła ślub po 16 latach związku. "Wspieraliśmy się nawzajem w ciszy i burzach" W sobotę premier Finlandii Sanna Marin wzięła ślub ze swoim partnerem Markusem Räikkönenem. Poznali się kiedy mieli po 18 lat. "Przeżywaliśmy razem młodość, dorośliśmy i staliśmy się rodzicami naszej ukochanej córki" - napisała premier na Instagramie.

Data publikacji: 05-08-2020

Tim Robbins – skazany na Oscara. Poznajcie jego najlepsze role

Tim Robbins jest jednym z najwybitniejszych amerykańskich aktorów. W teatrze zaczął występować już w wieku dwunastu lat. Na scenie zadebiutował, gdy wystąpił u boku swojego ojca śpiewając protest song „Ink is Black but the Page is White”. Później grywał między innymi w Thea...

Data publikacji: 05-08-2020

Stan Elżbiety Zapendowskiej pogarsza się. "W niedalekiej przyszłości będzie niewidoma"

Elżbieta Zapendowska na pewno jest znana szerszej publiczności jako jurorka w takich programach jak „Idol” czy „Must be the Music”, które były emitowane na antenie telewizji Polsat. Zapewne wszyscy, którzy kojarzą gwiazdę - wiedzą, że ma ona poważne problemy zdr...

Data publikacji: 05-08-2020

Dlaczego w tym roku jest aż tyle komarów? ​Entomolog: Czekały nawet kilka lat

Komarzyce, które kłują nas w 2020 roku - z gatunku doskwier pastwiskowy - wylęgły się z jaj złożonych nawet kilka lat temu. Za sprawą niedawnych ulewnych deszczy - jaja trafiły do zbiorników wodnych i mogły rozwinąć się z nich larwy - wyjaśnia entomolog dr Aleksandra Gliniewicz.

Data publikacji: 05-08-2020

​Naukowcy znaleźli związek pomiędzy HPV i rakiem prostaty

Badacze z Australii znaleźli związek pomiędzy przenoszonym drogą płciową wirusem brodawczaka ludzkiego i rakiem prostaty - informuje "Daily Mail". Czy szczepionka podawana od lat nastoletnim dziewczynkom pomoże uratować mężczyzn znajdujących się w grupie ryzyka? Rocznie na raka prostaty umiera cztery do pięciu tysięcy Polaków.

Data publikacji: 05-08-2020

Naukowcy się pomylili? Wszechświat może być... miliard lat młodszy

Wszechświat może sobie liczyć 12,6, a nie - 13,8 miliarda lat, jak dotąd zakładano. Nowy wynik uzyskano w efekcie obliczeń opartych na nowej - zdaniem autorów odkrycia - dokładniejszej technice.

Data publikacji: 05-08-2020

Najnowsze badania: ludzie mogą zarazić koronawirusem zwierzęta domowe

Zwierzęta domowe, jak koty i psy, mogą zarazić się od ludzi koronawirusem SARS-CoV-2. Potwierdzają to ustalenia włoskich ekspertów, którzy przebadali setki czworonogów.

Data publikacji: 05-08-2020

Pożar w centrum handlowym w Warszawie. Tysiąc osób ewakuowanych

We wtorek późnym wieczorem doszło do pożaru w centrum handlowym Reduta na Ochocie. W wyniku zdarzenia ewakuowano ok. tysiąca osób - przekazał st. kpt. Michał Konopka z warszawskiej straży pożarnej.

Data publikacji: 05-08-2020

Koronawirus - Raport Dnia. Wtorek, 4 sierpnia

Możliwy powrót restrykcji w związku z rosnącą liczbą zakażeń. Wstępne wytyczne dla szkół mogą się pojawić nawet jutro. Poseł Koalicji Polskiej-PSL Dariusz Klimczak poinformował we wtorek, że jest ma koronawirusa. Wojskowa defilada 15 sierpnia została odwołana ze względu na ryzyko zakażenia. W Polsce padł kolejny rekord, potwierdzono 680 nowych przypadków.

Data publikacji: 05-08-2020

Wojskowa defilada 15 sierpnia odwołana

Wojskowa defilada 15 sierpnia odwołana ze względu na ryzyko zakażenia koronawirusem - podało Ministerstwo Obrony Narodowej. Defilada ma się odbyć w innym terminie.

Data publikacji: 05-08-2020