Artykuły z dnia: 05-09-2021

Narodowe Czytanie z udziałem pary prezydenckiej w Ogrodzie Saskim. Akcja odbyła się po raz dziesiąty

Narodowe Czytanie z udziałem pary prezydenckiej w Ogrodzie Saskim. Akcja odbyła się po raz dziesiąty Z udziałem pary prezydenckiej odbyło się w sobotę 10. Narodowe Czytanie. Podczas jubileuszowej edycji wydarzenia Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda odczytali w Ogrodzie Saskim fragmenty sztuki "Moralność pani Dulskiej", autorstwa Gabrieli Zapolskiej. W akcji wzięły udział również osoby ze świata sztuki i kultury. Prezydent ogłosił też, że za rok lekturą będą "Ballady i romanse" Adama Mickiewicza.

Data publikacji: 05-09-2021

ABBA wraca na scenę po 40 latach. Premiera płyty i trasa koncertowa

ABBA wraca na scenę po 40 latach. Premiera płyty i trasa koncertowa Szwedzki zespół ABBA po blisko 40 latach przerwy wraca na scenę. Muzycy szykują trasę koncertową, która będzie multimedialnym show z udziałem cyfrowych awatarów. W listopadzie odbędzie się premiera nowej płyty. - Oni uważali, że są za starzy, że nie mają motywacji i nagle okazało się, że weszli do studia i znów poczuli tego bluesa – powiedziała Marzena Tarka, autorka książki "ABBA. Fenomen i legenda". Materiał magazynu "Polska i Świat".

Data publikacji: 05-09-2021

Przywileje dla zaszczepionych na COVID-19? Polacy oceniają w sondażu

Paszporty covidowe jak we Francji i przywileje dla zaszczepionych? Jak wynika z badania IBRiS, wprowadzenie nowych przepisów covidowych ma dużo więcej zwolenników niż przeciwników.

Data publikacji: 05-09-2021

Zbigniew Ziobro o obecności Polski w UE: Nie za wszelką cenę

- Dlaczego jako Polacy mamy się godzić na gorsze traktowanie?! (...) TSUE mówi, że tego, co wolno Niemcom, Holendrom czy Hiszpanom, nie wolno Polakom. To kolonialna mentalność, która nie ma nic wspólnego z prawem - mówi minister sprawiedliwości, Prokurator Generalny i lider Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej".

Data publikacji: 05-09-2021

Naukowcy z UJ: Niewyspany człowiek dochodzi do siebie nawet tydzień

Po długotrwałym okresie niewysypiania się parametry organizmu nie wracają do normy jeszcze przez siedem dni - odkryli naukowcy z Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Data publikacji: 05-09-2021

U progu wojen cybernetycznych. Co nas czeka w najbliższych latach?

Świat uzależniony jest od internetu i nowych technologii bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Masowy atak hakerski z pewnością mógłby więc doprowadzić do paraliżu całego kraju i okazać się nie mniej niszczycielski w skutkach od użycia konwencjonalnej broni. Czy to realne zagrożenie?

Data publikacji: 05-09-2021

USA. Rośnie liczba dzieci hospitalizowanych z powodu wirusa RSV. Lekarze alarmują

Przypadki RSV czyli syncytialnego wirusa układu oddechowego zazwyczaj diagnozuje się u dzieci od listopada do marca. W tym roku zakażenia pojawiły się jednak znacznie wcześniej i jest ich więcej, co może być spowodowane m.in. pandemią COVID-19. Wirus jest szczególnie niebezpieczny i noworodków. Lekarze w USA alarmują: Sytuacja jest niepokojąca!

Data publikacji: 05-09-2021

Wydarzenia24. Ruszyła najnowsza stacja informacyjna

Punktualnie o godzinie 6:00 ruszyły Wydarzenia24. Stacja informacyjna powstaje we współpracy z Polsat News, Wydarzeniami oraz serwisem internetowym Interia.

Data publikacji: 05-09-2021

Sąd zdecydował. Odłączają od urządzeń podtrzymujących życie chorą z powikłaniami po COVID-19

Kobieta, która wskutek powikłań po przejściu COVID-19 została sparaliżowana i doznała trwałych uszkodzeń mózgu - może być odłączona od aparatury podtrzymującej życie - orzekł brytyjski sąd. Lekarze argumentowali, że pacjentce zostały miesiące życia i nie można nic więcej dla niej zrobić. Rodzina argumentowała, że takie odłączenie byłoby dla religijnej krewnej równoznaczne z samobójstwem.

Data publikacji: 05-09-2021

Koronawirus - Raport Dnia. Sobota, 4 września

W Polsce wciąż rośnie liczba zakażeń. W sobotę resort zdrowia informował o 389 nowych przypadkach i śmierci siedmiu osób. Liczba przypadków jest wysoka również w Izraelu, którego przedstawiciel ds. walki z pandemią mówi już o czwartej dawce szczepionki. W Turcji z koronawirusa wyzdrowiała 116-latka, zaszczepiona wcześniej jedną dawką Sinovacu.

Data publikacji: 05-09-2021

Rzecznik MSZ Łukasz Jasina. Bart Staszewski: jeśli rzeczywiście jest gejem, należy o tym mówić

Łukasz Jasina został zatrudniony w MSZ, bo ma do tego świetne kwalifikacje. Motywowane nienawiścią i nietolerancją ataki na niego oceniamy bardzo negatywnie - napisał w sobotę w mediach społecznościowych wiceszef MSZ Paweł Jabłoński.

Data publikacji: 05-09-2021