Artykuły z dnia: 06-07-2020

„Absentia” - Neil Jackson przed premierą zdradza szczegóły 3. sezonu

Już niedługo na AXN pojawi się trzeci sezon serialu „Absentia”. Zdjęcia do nowej odsłony, podobnie jak w przypadku jej poprzedniczek, powstawały w Bułgarii. Tym razem jednak produkcja będzie się różnić pod pewnym ważnym względem – nowe odcinki wyreżyserowali polscy twó...

Data publikacji: 06-07-2020

Khloe Kardashian wybaczyła Tristanowi Thompsonowi?

Wszystkie siostry Kardashian nie mają szczęścia w miłości, a ich relacje często są bardzo burzliwe. Każda z nich ma na swoim koncie chociaż jeden mocno medialny i nieudany związek. Wyjątkowo pechowa okazuje się jednak Khloe Kardashian, która ma na swoim koncie nieudane małżeństwo i rozw&oacut...

Data publikacji: 06-07-2020

"Gazeta Wyborcza" o problemach LOT: Kto zapłaci?

LOT nigdy tak nie konkurował z tanimi liniami jak teraz i przebija je cenami biletów - pisze "Gazeta Wyborcza" w sobotnio-niedzielnym wydaniu i zastanawia się kto zapłaci za nierentowne rejsy?

Data publikacji: 06-07-2020

Małgorzata Trzaskowska: Nie będę dumała przy mężu

Zamierzam zaangażować się w sprawy ważne dla kobiet, w ochronę środowiska, poprawienie stanu edukacji - mówi w wywiadzie dla "Gazety Wyborczej" Małgorzata Trzaskowska, żona kandydata KO na prezydenta. Uważa ponadto, że pierwsza dama powinna otrzymywać wynagrodzenie.

Data publikacji: 06-07-2020

Kanye West ogłosił, że wystartuje w wyborach prezydenckich. Elon Musk zadeklarował poparcie

Kanye West ogłosił, że wystartuje w wyborach prezydenckich. Elon Musk zadeklarował poparcie Będę kandydował na prezydenta Stanów Zjednoczonych - zadeklarował w niedzielę amerykański raper Kanye West. Swoje "całkowite poparcie" dla muzyka w wyścigu o Biały Dom zadeklarował ekscentryczny miliarder Elon Musk.

Data publikacji: 06-07-2020

Najpierw błędy, teraz koronawirus. Budowa bazaru coraz bardziej opóźniona

Najpierw błędy, teraz koronawirus. Budowa bazaru coraz bardziej opóźniona O kolejnych kilka miesięcy przesuwa się koniec budowy bazaru w Falenicy. Najpierw winne były błędy projektowe, teraz problemem okazał się koronawirus. Udało się natomiast otworzyć pobliską Kulturotekę, w jej przypadku opóźnienie wyniosło półtora roku.

Data publikacji: 06-07-2020

"Przegląd": Z kim na orbitę?

W przestrzeni okołoziemskiej mamy wyścig między firmami komercyjnymi – mówi dr hab. Marek Czajkowski, doktor nauk humanistycznych, profesor nadzwyczajny w Zakładzie Bezpieczeństwa Narodowego Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz członek Polskiego Towarzystwa Stosunków Międzynarodowych i The Academy of Political Science. Rozmawia Bronisław Tumiłowicz.

Data publikacji: 06-07-2020

MNiSW o informacjach "GW" dotyczących likwidacji PAN: Dementujemy

Dementujemy informację, że Polska Akademia Nauk ma zostać zlikwidowana. Jest to teza, która nie ma najmniejszego pokrycia w rzeczywistości - napisał resort nauki we wtorek (2 czerwca) oświadczeniu dotyczącym artykułu w "Gazecie Wyborczej".

Data publikacji: 06-07-2020

Najszybszy superkomputer świata znalazł lek na Covid-19? "Do tej pory go nie testowano"

Fugaku - najszybszy superkomputer świata - wyselekcjonował 30 leków, które w znacznym stopniu mogą pomóc w leczeniu Covid-19. Według japońskich naukowców, którzy prowadzili badania, najskuteczniejszy w walce pandemią może okazać się środek, który dotychczas nie był testowany w badaniach klinicznych pod kątem zwalczania koronawirusa.

Data publikacji: 06-07-2020

Mutacja koronawirusa. Nowy szczep jest znacznie bardziej zakaźny

Dominujący obecnie na świecie szczep nowego koronawirusa jest znacznie bardziej zakaźny niż ten, który pojawił się w Chinach - wynika z artykułu opublikowanego w piśmie Cell. Wykryta w genomie wirusa mutacja nie czyni go jednak groźniejszym dla zdrowia.

Data publikacji: 06-07-2020

Koronawirus w parafii na Lubelszczyźnie. Sanepid pilnie szuka wiernych

Sanepid pilnie poszukuje uczestników kościelnych nabożeństw w gminie Piszczac na Lubelszczyźnie. Koronawirusa wykryto tam już u kilkunastu osób - w tym u miejscowego księdza. Stąd apel do wszystkich, którzy byli na mszach lub przystępowali do spowiedzi i komunii. Mieszkańcy gminy są poddawani testom na Covid-19. Materiał reportera Wydarzeń, Pawła Naruszewicza

Data publikacji: 06-07-2020

Lot donikąd dla spragnionych podróży. Nietypowa propozycja lotniska

Lotnisko w Tajpej, stolicy Tajwanu, uruchomiło program tzw. udawanych podróży. Szczęśliwcy, którzy zostali wybrani spośród tysięcy chętnych, mogą przejść kontrolę na lotnisku, zjeść posiłek w strefie wolnocłowej, usiąść w samolocie, a następnie... nigdzie nie polecieć. To rozwiązanie dla osób, które nie mogą polecieć na wymarzone wakacje przez epidemię koronawirusa.

Data publikacji: 06-07-2020

Tusk ujawnił, co powiedziałby Kaczyńskiemu podczas spaceru

- Nie mam żadnej wątpliwości, że gdyby Jarosław Kaczyński wycofał się z polityki, byłoby w Polsce jakoś lżej. Myślę, że umiałbym mu to wytłumaczyć, gdyby zdecydował się na spacer, który mu zaproponowałem - powiedział dziennikarzom Donald Tusk. Przewodniczący Europejskiej Partii Ludowej przyznał, że kampania wybrocza przeobraża się czasem w bardzo brutalny spór, który ma bardzo głęboki sens.

Data publikacji: 06-07-2020