Artykuły z dnia: 06-08-2020

Marcin Romanowski w "DGP": Niewypowiedzenie konwencji stambulskiej to zaniedbanie Zjednoczonej Prawicy

"Wypowiedzenie konwencji stambulskiej niepotrzebnie przesuwano w czasie. To zaniedbanie Zjednoczonej Prawicy" - przekonuje w rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną" wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski. Dodaje, że w ocenie ministra Zbigniewa Ziobry niepotrzebne było też skierowanie konwencji przez premiera Mateusza Morawieckiego do TK.

Data publikacji: 06-08-2020

"DGP": Rada Dialogu Społecznego do poprawki. W tle lustracja

Jesienią ma być gotowy projekt reformy działania Rady Dialogu Społecznego. Na pewno wprowadzone zostaną obowiązek lustracyjny i nowe zasady wyboru przewodniczącego - podaje w środę 5 sierpnia "Dziennik Gazeta Prawna".

Data publikacji: 06-08-2020

Chciał sobie zrobić zdjęcie, odłamał palce siostrze Napoleona

Chciał sobie zrobić zdjęcie, odłamał palce siostrze Napoleona We włoskim muzeum w Possagno 50-letni turysta z Austrii, pozując do zdjęcia, odłamał rzeźbie trzy palce u stopy. Policja zidentyfikowała mężczyznę, który wyraził żal z powodu "głupiego posunięcia" i zobowiązał się do pokrycia wyrządzonej szkody - informują włoskie media.

Data publikacji: 06-08-2020

Terlecki o "teatrzyku marionetek", Mazurek o "prostaku". Ludzie kultury stają w obronie Gajosa

Terlecki o "teatrzyku marionetek", Mazurek o "prostaku". Ludzie kultury stają w obronie Gajosa Janusz Gajos podczas internetowej edycji Pol'and'Rock Festival mówił o "małym człowieku", który "jednym ruchem podzielił nasz kraj". Ta wypowiedź wywołała komentarze polityków Zjednoczonej Prawicy, którzy w mocnych słowach skrytykowali aktora.

Data publikacji: 06-08-2020

Paul Newman – legenda kina. Poznajcie jego najlepsze role

Paul Newman jest jednym z najsłynniejszych amerykańskich aktorów w historii kina. Początkowo pracował w nowojorskiej telewizji i uczył się w Actors Studio. W 1953 roku zadebiutował na Broadwayu w sztuce „Picnic”. Na wielkim ekranie po raz pierwszy pojawił się w filmie „Srebr...

Data publikacji: 06-08-2020

Joanna P. z "Królowych Życia" i jej konkubent aresztowani. Mieli wręczyć łapówkę

Format „Królowe Życia”, który emitowany jest w telewizji TTV, cieszy się sporą popularnością. Dotychczas największą gwiazdą programu była Dagmara Kaźmierska, która na swoim koncie ma wyrok na 14 miesięcy, który odbyła kilkanaście lat temu. Pomimo tego, że ma s...

Data publikacji: 06-08-2020

Dlaczego w tym roku jest aż tyle komarów? ​Entomolog: Czekały nawet kilka lat

Komarzyce, które kłują nas w 2020 roku - z gatunku doskwier pastwiskowy - wylęgły się z jaj złożonych nawet kilka lat temu. Za sprawą niedawnych ulewnych deszczy - jaja trafiły do zbiorników wodnych i mogły rozwinąć się z nich larwy - wyjaśnia entomolog dr Aleksandra Gliniewicz.

Data publikacji: 06-08-2020

​Naukowcy znaleźli związek pomiędzy HPV i rakiem prostaty

Badacze z Australii znaleźli związek pomiędzy przenoszonym drogą płciową wirusem brodawczaka ludzkiego i rakiem prostaty - informuje "Daily Mail". Czy szczepionka podawana od lat nastoletnim dziewczynkom pomoże uratować mężczyzn znajdujących się w grupie ryzyka? Rocznie na raka prostaty umiera cztery do pięciu tysięcy Polaków.

Data publikacji: 06-08-2020

Google w ofensywie. Zaoferuje konta bankowe

Sfera finansów to kolejna dziedzina, w której mocną pozycję próbuje zdobyć Google. Chce zaproponować swoim użytkownikom konta bankowe i fizyczne karty płatnicze. Mówi się nawet, że gigant technologiczny stworzy własną kryptowalutę.

Data publikacji: 06-08-2020

Naukowcy się pomylili? Wszechświat może być... miliard lat młodszy

Wszechświat może sobie liczyć 12,6, a nie - 13,8 miliarda lat, jak dotąd zakładano. Nowy wynik uzyskano w efekcie obliczeń opartych na nowej - zdaniem autorów odkrycia - dokładniejszej technice.

Data publikacji: 06-08-2020

20-latek pijacki rajd zakończył na cmentarzu

20-letni kierowca audi, zanim został zatrzymany przez policję, zjechał na pobocze, ściął uliczną latarnię, ogrodzenie cmentarza i zatrzymał się na drzewie. Z obrażeniami ciała najpierw trafił do szpitala, a później trzeźwiał w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych komendy w Oleśnie (woj. opolskie).

Data publikacji: 06-08-2020

Koronawirus - Raport Dnia. Środa, 5 sierpnia

W środę poinformowano o 640 nowych przypadkach koronawirusa. Uczniowie wrócą do szkół 1 września. Ministerstwo Edukacji Narodowej przygotowało wytyczne w tej sprawie. Ministerstwo Zdrowia zapowiada powrót ograniczeń w niektórych powiatach. Lekarka odsunięta od zawodu za kwestionowanie epidemii koronawirusa. Organizatorzy zapewniają, że igrzyska w Tokio odbędą się w 2021, nawet mimo pandemii.

Data publikacji: 06-08-2020

Kosiniak-Kamysz: bojkot zaprzysiężenia prezydenta rodzi kolejny podział społeczny

Bojkot udziału w czwartkowym zaprzysiężeniu Andrzeja Dudy przez Zgromadzeniem Narodowym jest niepotrzebny i rodzi kolejny podział społeczny - mówił w programie Gość Wydarzeń szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Dodał, przesłankami do rezygnacji z udziału w Zgromadzeniu Narodowym mogą być m.in. kwarantanna czy złe samopoczucie.

Data publikacji: 06-08-2020