Artykuły z dnia: 06-09-2021

Rośnie Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Rosną też koszty, wydłuża się budowa

Rośnie Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Rosną też koszty, wydłuża się budowa O kilka miesięcy opóźni się zakończenie budowy Muzeum Sztuki Nowoczesnej na placu Defilad. Urzędnicy mówią o drugiej połowie 2023 roku. Z kolei kwestia budowy zaplanowanego obok Teatru Rozmaitości stoi w miejscu. Na przetarg w tym roku nie ma co liczyć.

Data publikacji: 06-09-2021

Narodowe Czytanie z udziałem pary prezydenckiej w Ogrodzie Saskim. Akcja odbyła się po raz dziesiąty

Narodowe Czytanie z udziałem pary prezydenckiej w Ogrodzie Saskim. Akcja odbyła się po raz dziesiąty Z udziałem pary prezydenckiej odbyło się w sobotę 10. Narodowe Czytanie. Podczas jubileuszowej edycji wydarzenia Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda odczytali w Ogrodzie Saskim fragmenty sztuki "Moralność pani Dulskiej", autorstwa Gabrieli Zapolskiej. W akcji wzięły udział również osoby ze świata sztuki i kultury. Prezydent ogłosił też, że za rok lekturą będą "Ballady i romanse" Adama Mickiewicza.

Data publikacji: 06-09-2021

Przywileje dla zaszczepionych na COVID-19? Polacy oceniają w sondażu

Paszporty covidowe jak we Francji i przywileje dla zaszczepionych? Jak wynika z badania IBRiS, wprowadzenie nowych przepisów covidowych ma dużo więcej zwolenników niż przeciwników.

Data publikacji: 06-09-2021

Zbigniew Ziobro o obecności Polski w UE: Nie za wszelką cenę

- Dlaczego jako Polacy mamy się godzić na gorsze traktowanie?! (...) TSUE mówi, że tego, co wolno Niemcom, Holendrom czy Hiszpanom, nie wolno Polakom. To kolonialna mentalność, która nie ma nic wspólnego z prawem - mówi minister sprawiedliwości, Prokurator Generalny i lider Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej".

Data publikacji: 06-09-2021

Naukowcy z UJ: Niewyspany człowiek dochodzi do siebie nawet tydzień

Po długotrwałym okresie niewysypiania się parametry organizmu nie wracają do normy jeszcze przez siedem dni - odkryli naukowcy z Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Data publikacji: 06-09-2021

U progu wojen cybernetycznych. Co nas czeka w najbliższych latach?

Świat uzależniony jest od internetu i nowych technologii bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Masowy atak hakerski z pewnością mógłby więc doprowadzić do paraliżu całego kraju i okazać się nie mniej niszczycielski w skutkach od użycia konwencjonalnej broni. Czy to realne zagrożenie?

Data publikacji: 06-09-2021

USA. Rośnie liczba dzieci hospitalizowanych z powodu wirusa RSV. Lekarze alarmują

Przypadki RSV czyli syncytialnego wirusa układu oddechowego zazwyczaj diagnozuje się u dzieci od listopada do marca. W tym roku zakażenia pojawiły się jednak znacznie wcześniej i jest ich więcej, co może być spowodowane m.in. pandemią COVID-19. Wirus jest szczególnie niebezpieczny i noworodków. Lekarze w USA alarmują: Sytuacja jest niepokojąca!

Data publikacji: 06-09-2021

Wydarzenia24. Ruszyła najnowsza stacja informacyjna

Punktualnie o godzinie 6:00 ruszyły Wydarzenia24. Stacja informacyjna powstaje we współpracy z Polsat News, Wydarzeniami oraz serwisem internetowym Interia.

Data publikacji: 06-09-2021

Najnowszy sondaż wyborczy. Na kogo dziś głosowaliby Polacy?

Prawo i Sprawiedliwość może liczyć na poparcie 36,6 proc. głosów, Koalicja Obywatelska na 23,1 proc., a Polska 2050 - na 11, 5 proc. - wynika z sondażu IBRIS. Do Sejmu weszłaby także Lewica i Konfederacja, które popiera po 8 proc. ankietowanych.

Data publikacji: 06-09-2021

Wrocław. Uciekał przed policją. Funkcjonariusze strzelali w opony

Funkcjonariusze wrocławskiej policji strzelali do podejrzewanego o kradzież mężczyzny, który chcąc uniknąć zatrzymania zaczął uciekać przed policjantami. Samochód, którym kierował, przejechał m.in. przez żywopłot, a potem jechał po chodniku, po którym szli przechodnie. Nie udało się ująć kierowcy, jest poszukiwany.

Data publikacji: 06-09-2021

Koronawirus - Raport Dnia. Niedziela, 5 września

W Polsce w niedzielę odnotowano o ponad połowę więcej zakażeń niż przed tygodniem, nie było jednak zgonów. Na Tajwanie wybuchła euforia po tym, jak z naszego kraju dotarło tam 400 tys. dawek AstryZeneki. W Niemczech mężczyzna zaatakował punkt szczepień po tym jak usłyszał, że nie chcąc przyjąć dawki, nie otrzyma certyfikatu covidowego.

Data publikacji: 06-09-2021