Artykuły z dnia: 06-12-2021

Małgorzata Wassermann: Przecież my się wszyscy pozabijamy

- Nie mogę wytrzymać tego jazgotu, który jest wokół, tej walki. Na przykład wprowadzenie tego wulgaryzmu do języka publicznego jest dla mnie nie do przyjęcia - mówi posłanka PiS Małgorzata Wassermann. Jej zdaniem "dzisiaj powinniśmy wszyscy zastanowić się, jakie poglądy wyznajemy, dokąd zmierzamy i zrobić krok wstecz".

Data publikacji: 06-12-2021

Kraśnik. Odkrycie na budowie porodówki. Ziemia skrywała fundamenty dawnych koszar

Kraśnik. Odkrycie na budowie porodówki. Ziemia skrywała fundamenty dawnych koszar Podczas budowy nowego oddziału ginekologiczno-położniczego szpitala w Kraśniku (Lubelskie) natrafiono na ceglane fundamenty. Zdaniem społecznego opiekuna zabytków są to pozostałości po zabudowie koszarowej 24. Pułku Ułanów, który stacjonował tu przed II wojną światową. Niewykluczone jednak, że może to być pamiątka po jednostkach, które stacjonowały tu jeszcze wcześniej.

Data publikacji: 06-12-2021

Jakub Sienkiewicz, muzyk i neurolog, o przechorowaniu COVID-19. "Odłączenie od maski tlenowej powodowało, że mdlałem"

Jakub Sienkiewicz, muzyk i neurolog, o przechorowaniu COVID-19. "Odłączenie od maski tlenowej powodowało, że mdlałem" Muzyk i lekarz Jakub (Kuba) Sienkiewicz przechodził wiosną zakażenie koronawirusem. W "Faktach po Faktach" neurolog i muzyk, lider Elektrycznych Gitar mówił o kulisach swej walki z COVID-19. - Nie mogłem w ogóle funkcjonować bez tlenu. Odłączenie od maski tlenowej powodowało, że mdlałem. Na kontrolne badanie jechałem wózkiem, z butlą tlenową na kolanach - wspominał. Ocenił przy tym, że to, co przechodził, "to jeszcze było nic".

Data publikacji: 06-12-2021

Sondaż: Wygrywa PiS, KO zmniejsza dystans

Gdyby wybory odbywały się w najbliższą niedzielę, wygrałoby je Prawo i Sprawiedliwość z wynikiem 35 proc. głosów. Na drugim miejscu plasuje się odrabiająca straty Koalicja Obywatelska - wynika z sondażu Ipsos.

Data publikacji: 06-12-2021

Koronawirus. Niemiecki instytut zbadał skuteczność maseczek

Maski FFP2 oferują wyjątkowo wysoką ochronę przed infekcją koronawirosem, ryzyko wynosi zaledwie 0,1 proc. - wynika z badań przeprowadzonych przez Instytut Maxa Plancka. Z kolei dobrze założone maseczki chirurgiczne minimalizują ryzyko do 10 proc.

Data publikacji: 06-12-2021

Wirus RSV. Niezwykła skala zachorowań. Dlaczego jest ich tak dużo?

Wirus RSV zaatakował wcześniej niż zwykle. Dla starszych nie jest groźny, ale bywa bardzo niebezpieczny dla najmłodszych pacjentów. Na oddziałach pediatrycznych brakuje miejsc, a lekarze mówią, że sytuacja jest dramatyczna. Do tematu wirusa RSV odniósł się także wirusolog prof. Włodzimierz Gut.

Data publikacji: 06-12-2021

"Czujki dymu i czadu idealnym prezentem na mikołajki". Po pierwsze jakość, ale i design coraz lepszy

Czujki dymu i czadu to idealny prezent mikołajkowy - przekonują wielkopolscy strażacy. Rzecznik wielkopolskiej PSP bryg. Sławomir Brandt podkreślił, że to znakomity wyraz naszej troski o bliskich.

Data publikacji: 06-12-2021

Nieoficjalnie: Apple zapowiada koniec ery iPhone'ów i wchodzi w świat AR

Smartfony firmy Apple mają zostać zastąpione czymś futurystycznym. Gigant informatyczny z Kalifornii chce zakończyć sprzedaż iPhoneów już za 10 lat i zamierza odmienić nie do poznania interakcję swoich klientów ze światem cyfrowym.

Data publikacji: 06-12-2021

Potencjał amantadyny w leczeniu COVID-19. Doniesienia czasopisma naukowego "Communications Biology"

Amantadyna hamuje znane już oraz nowo odkryte tzw. kanały jonowe kodowane przez wirusa SARS-CoV-2 - informuje pismo Communications Biology“. Autorzy publikacji i przeprowadzonych badań podstawowych proponują ją jako sposób leczenia COVID-19. Badania kliniczne dot. faktycznej skuteczności amantadyny podawanej chorym wciąż trwają.

Data publikacji: 06-12-2021

Oświadczenie Bogdana Rymanowskiego. "Wpis Tomasza Lisa narusza moje dobra osobiste"

Bogdan Rymanowski odniósł się do wpisu Tomasza Lisa, który skomentował najnowszą okładkę tygodnika Newsweek - znalazła się na niej fotografia dziennikarza telewizji Polsat i Polsat News. Rymanowski oświadczył, że komentarz redaktora Lisa jest pomówieniem i narusza moje dobra osobiste. Poniżej publikujemy pełną treść oświadczenia.

Data publikacji: 06-12-2021

Koronawirus - Raport Dnia. Nowe informacje o COVID-19. Niedziela, 5 grudnia

W ciągu ostatniej doby odnotowano w Polsce ponad 22 tys. zakażeń koronawirusem, a Lewica poinformowała o projekcie nowej ustawy, która przewiduje obowiązek szczepień na COVID-19. W jednym z gdańskich szpitali 10-latek leży nieprzytomny pod respiratorem. Przeciwnicy obostrzeń wyszli na ulice Brukseli i Sofii, a w Luksemburgu doszło do ataku na jarmark bożonarodzeniowy.

Data publikacji: 06-12-2021