Artykuły z dnia: 07-06-2021

"Przegląd": 63 cele: Warszawa, Wrocław, Gdańsk

Według odtajnionych w USA dokumentów tu miały spaść amerykańskie bomby atomowe.

Data publikacji: 07-06-2021

"Przegląd": Szatan mi kazał

Powieś się, będzie spokój! - wołali krewni ofiar Artura K.

Data publikacji: 07-06-2021

Billie Eilish. Her power

Billie Eilish. Her power Billie Eilish Pirate Baird O'Connell szturmem zdobyła naszą wyobraźnię. Działalność 19-latki w social mediach śledzą wszyscy, jej premiery muzyczne biją rekordy popularności, fani kochają ją na równi z przemysłem muzycznym, a każdy wywiad młodej artystki, każde jej zdjęcie staje się momentalnie newsem nr 1 na całym świecie – od plotkarskich kanałów na YouTubie po szanowane gazety i portale informacyjne.

Data publikacji: 07-06-2021

Rozdano nagrody 61. Krakowskiego Festiwalu Filmowego. Wśród laureatów reporter TVN24

Rozdano nagrody 61. Krakowskiego Festiwalu Filmowego. Wśród laureatów reporter TVN24 Podczas sobotniej gali finałowej w kinie Kijów ogłoszono laureatów 61. Krakowskiego Festiwalu Filmowego. Międzynarodowe jury przyznało nagrody najlepszym filmom dokumentalnym, krótkometrażowym i animowanym. Nagrodę publiczności otrzymał film "Polański, Horowitz. Hometown", którego twórcami są Anna Kokoszka-Romer i reporter TVN24 Mateusz Kudła.

Data publikacji: 07-06-2021

Czeka nas rewolucja w szczepieniach? Naukowcy z USA opracowują nową metodę

Tabletka wkładana pod język może zrewolucjonizować proces szczepień. Naukowcy z Minnesoty pracują nad nową metodą wprowadzania do organizmu białkowych preparatów. Może to pomóc w opracowaniu m.in. szczepionki przeciw HIV.

Data publikacji: 07-06-2021

Odkrycie archeologa amatora zmienia spojrzenie na historię

Przypadkowe odkrycie archeologa amatora zadziwiło badaczy. Hamish Fenton odnalazł w jednej z najbardziej znanych lokacji archeologicznych Szkocji w Dunchraigaig płaskorzeźby przedstawiające jelenie. Wzory pochodzą sprzed od czterech do pięciu tys. lat. Naukowcy są zaskoczeni, bo do tej pory uważali sztukę tamtego okresu za złożoną głównie ze wzorów geometrycznych. To prawdopodobnie najstarsze wizerunki zwierząt odkryte na Wyspach.

Data publikacji: 07-06-2021

Grzechotniki i skorpiony w samolocie. To skutek pandemicznego uziemienia

Inżynierowie jednej z linii lotniczych opowiedzieli o wyzwaniach, z jakimi wiąże się utrzymywanie samolotów w czasie lockdownu. Okazuje się, że do największych niebezpieczeństw należą... grzechotniki i skorpiony. Upodobały sobie uziemione maszyny i w nich zamieszkały.

Data publikacji: 07-06-2021

Przedłużyli życie myszy. "Osoba 90-letnia mogłaby dożyć 120 lat"

Badania prowadzone na myszach wykazały, że wysoki poziom białka SIRT6 może wydłużać życie o średnio 30 proc. W przypadku ludzi oznaczałoby to, że osoba 90-letnia mogłaby dożyć 120 lat - informuje pismo Nature Communications.

Data publikacji: 07-06-2021

Koronawirus - Raport Dnia. Niedziela, 6 czerwca

Ponad 300 nowych przypadków koronawirusa i 13 zgonów - to niedzielny bilans epidemii w Polsce. Dziś zaczęły obowiązywać nowe, poluzowane zasady epidemiczne. Wśród zmian m.in. wyższy limit osób na imprezach, zgromadzeniach oraz w transporcie zbiorowym. Włoscy eksperci przestrzegają, by nie pić alkoholu przez miesiąc w związku ze szczepieniem.

Data publikacji: 07-06-2021

Żernica Wyżna. Wypadek awionetki podczas lądowania. Trzy osoby ranne

Trzy osoby trafiły do szpitala po tym, jak awionetka, którą podróżowały, spadła w trakcie lądowania w Żernicy Wyżnej (woj. podkarpackie) - dowiedział się polsatnews.pl. Na miejscu lądował śmigłowiec LPR. Strażacy musieli m.in. zabezpieczyć wyciek paliwa z samolotu. Do zdarzenia doszło poza lądowiskiem znajdującym się we wsi.

Data publikacji: 07-06-2021

Rybna. 17-latek zmarł w szpitalu po upadku ze słupa. Wcześniej był na imprezie

Siedemnastoletni chłopak zmarł po upadku ze słupa średniego napięcia w miejscowości Rybna na północ od Częstochowy (woj. śląskie). W niedzielę lekarze ze szpitala, gdzie trafił nastolatek, poinformowali o jego śmierci.

Data publikacji: 07-06-2021