Artykuły z dnia: 07-07-2020

Batman – opowieść o człowieku nietoperzu

Batman to jedna z najbardziej ikonicznych postaci w historii kina czy komiksów. Człowiek nietoperz od lat jest tematem filmów i innych dzieł kultury masowej. Wśród natłoku treści łatwo zapomnieć o prawdziwym klasyku w reżyserii Tima Burtona, który swoją premierę miał w ro...

Data publikacji: 07-07-2020

Kanye West będzie kandydować na prezydenta? Ma poparcie Elona Muska

Kanye West jest jedną z najbardziej ekstrawaganckich postaci amerykańskiego show biznesu. Amerykański raper uwielbia szokować świat swoją działalnością, a także dość niecodziennymi poglądami dotyczącymi w zasadzie każdej sfery życia. Na codzień zajmuje się bowiem nie tylko muzyką – jest założy...

Data publikacji: 07-07-2020

Andrzej Duda dla "Do Rzeczy": Jeśli wygram, moja druga kadencja będzie inna od pierwszej

"Jeśli wygram, moja druga kadencja będzie inna od pierwszej" – mówi prezydent Andrzej Duda w rozmowie z tygodnikiem "Do Rzeczy”.

Data publikacji: 07-07-2020

"Gazeta Wyborcza" o problemach LOT: Kto zapłaci?

LOT nigdy tak nie konkurował z tanimi liniami jak teraz i przebija je cenami biletów - pisze "Gazeta Wyborcza" w sobotnio-niedzielnym wydaniu i zastanawia się kto zapłaci za nierentowne rejsy?

Data publikacji: 07-07-2020

Zmarła "ważna postać polskiej kinematografii". Barbara Pec-Ślesicka miała 84 lata

Zmarła "ważna postać polskiej kinematografii". Barbara Pec-Ślesicka miała 84 lata Nie żyje Barbara Pec-Ślesicka. O śmierci "wieloletniej współpracowniczki Andrzeja Wajdy, bez której nie powstałyby najważniejsze dzieła w historii powojennego kina polskiego" poinformowała Warszawska Szkoła Filmowa. Pec-Ślesicka odeszła w poniedziałek w wieku 84 lat.

Data publikacji: 07-07-2020

Nie żyje Ennio Morricone. Kompozytor miał 91 lat

Nie żyje Ennio Morricone. Kompozytor miał 91 lat W wieku 91 lat zmarł Ennio Morricone, kompozytor i dyrygent - podały w poniedziałek włoskie media. Włoski artysta stworzył lub współtworzył muzykę do ponad pięciuset filmów.

Data publikacji: 07-07-2020

"Przegląd": Z kim na orbitę?

W przestrzeni okołoziemskiej mamy wyścig między firmami komercyjnymi – mówi dr hab. Marek Czajkowski, doktor nauk humanistycznych, profesor nadzwyczajny w Zakładzie Bezpieczeństwa Narodowego Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz członek Polskiego Towarzystwa Stosunków Międzynarodowych i The Academy of Political Science. Rozmawia Bronisław Tumiłowicz.

Data publikacji: 07-07-2020

MNiSW o informacjach "GW" dotyczących likwidacji PAN: Dementujemy

Dementujemy informację, że Polska Akademia Nauk ma zostać zlikwidowana. Jest to teza, która nie ma najmniejszego pokrycia w rzeczywistości - napisał resort nauki we wtorek (2 czerwca) oświadczeniu dotyczącym artykułu w "Gazecie Wyborczej".

Data publikacji: 07-07-2020

Burze z gradem nad Polską. Ostrzeżenia dla pięciu województw

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w poniedziałek późnym wieczorem ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia przed burzami i burzami z gradem. Alertem objętych jest pięć województw.

Data publikacji: 07-07-2020

Najszybszy superkomputer świata znalazł lek na Covid-19? "Do tej pory go nie testowano"

Fugaku - najszybszy superkomputer świata - wyselekcjonował 30 leków, które w znacznym stopniu mogą pomóc w leczeniu Covid-19. Według japońskich naukowców, którzy prowadzili badania, najskuteczniejszy w walce pandemią może okazać się środek, który dotychczas nie był testowany w badaniach klinicznych pod kątem zwalczania koronawirusa.

Data publikacji: 07-07-2020

Mutacja koronawirusa. Nowy szczep jest znacznie bardziej zakaźny

Dominujący obecnie na świecie szczep nowego koronawirusa jest znacznie bardziej zakaźny niż ten, który pojawił się w Chinach - wynika z artykułu opublikowanego w piśmie Cell. Wykryta w genomie wirusa mutacja nie czyni go jednak groźniejszym dla zdrowia.

Data publikacji: 07-07-2020

Zmarł Michał Borowski, były naczelny architekt Warszawy

Michał Borowski, naczelny architekt m.st. Warszawy w latach 2003-2006, współtwórca Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum Historii Żydów Polskich, Stadionu Narodowego zmarł w poniedziałek. Miał 70 lat. O jego śmierci poinformowało Muzeum Powstania Warszawskiego w mediach społecznościowych.

Data publikacji: 07-07-2020

Z ula na Stare Miasto. Rój pszczół zagnieździł się w restauracji

Na warszawskiej Starówce można spotkać wielu turystów. W przerwie od zwiedzania stolicy odpoczywają w miejscowych restauracjach. Fakt, że pogoda w ostatnich dniach jest idealna do tego, by przebywać na świeżym powietrzu, sprawia, że większość z nich wybiera relaks w ogródkach restauracyjnych. Jednak w miniony weekend w jednym z takich miejsc, zamiast klientów, pojawił się... rój pszczół.

Data publikacji: 07-07-2020