Artykuły z dnia: 07-08-2020

Soloch w "DGP" o umowie z USA: Nic niepokojącego

Niczego niepokojącego w umowie wojskowej z Amerykanami nie ma. Właśnie rozpoczął się proces jej zatwierdzania przez Radę Ministrów. Spodziewamy się jej podpisania w okolicach 15 sierpnia - mówi dla "Dziennika Gazeta Prawna" szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch.

Data publikacji: 07-08-2020

"DGP": Manowska odbiera sędziom przywileje mieszkaniowe

Dziewięciu nieorzekających sędziów Sądu Najwyższego w stanie spoczynku zajmuje służbowe lokale w Warszawie; nowa I prezes SN wezwała ich do oddania kluczy - pisze w czwartek "Dziennik Gazeta Prawna".

Data publikacji: 07-08-2020

Starsza kobieta gra na fortepianie w zniszczonym po wielkiej eksplozji mieszkaniu

Starsza kobieta gra na fortepianie w zniszczonym po wielkiej eksplozji mieszkaniu Mieszkanka Bejrutu gra na fortepianie nostalgiczną szkocką pieśń ludową "Auld Lang Syne" pośród zniszczonych mebli i kawałków szkła. Kobietę, dzień po potężnej eksplozji w porcie stolicy Libanu, nagrała jej córka Hoda Melki.

Data publikacji: 07-08-2020

Chciał sobie zrobić zdjęcie, odłamał palce siostrze Napoleona

Chciał sobie zrobić zdjęcie, odłamał palce siostrze Napoleona We włoskim muzeum w Possagno 50-letni turysta z Austrii, pozując do zdjęcia, odłamał rzeźbie trzy palce u stopy. Policja zidentyfikowała mężczyznę, który wyraził żal z powodu "głupiego posunięcia" i zobowiązał się do pokrycia wyrządzonej szkody - informują włoskie media.

Data publikacji: 07-08-2020

Geena Davis – najlepsze kreacje aktorskie amerykańskiej gwiazdy

Geena Davis należy do grona najbardziej cenionych amerykańskich aktorek. Karierę rozpoczęła jako modelka Victoria’s Secret. Na dużym ekranie po raz pierwszy pojawiła się w 1982 roku w filmie „Tootsie”, w którym wystąpiła u boku Dustina Hoffmana. Wkrótce zaczęła grywać...

Data publikacji: 07-08-2020

Anna Nowak-Ibisz opowiedziała o ciepłej relacji z byłym mężem

Anna Nowak-Ibisz i Krzysztof Ibisz należą do tych par w świecie show-biznesu, którzy potrafią dogadać się po rozwodzie. Nie można im odmówić klasy, a niektóre z par mogłyby się od nich uczyć. Pobrali się w 2005 roku, a rok później na świat przyszedł ich syn Vincent. Niest...

Data publikacji: 07-08-2020

Dlaczego w tym roku jest aż tyle komarów? ​Entomolog: Czekały nawet kilka lat

Komarzyce, które kłują nas w 2020 roku - z gatunku doskwier pastwiskowy - wylęgły się z jaj złożonych nawet kilka lat temu. Za sprawą niedawnych ulewnych deszczy - jaja trafiły do zbiorników wodnych i mogły rozwinąć się z nich larwy - wyjaśnia entomolog dr Aleksandra Gliniewicz.

Data publikacji: 07-08-2020

​Naukowcy znaleźli związek pomiędzy HPV i rakiem prostaty

Badacze z Australii znaleźli związek pomiędzy przenoszonym drogą płciową wirusem brodawczaka ludzkiego i rakiem prostaty - informuje "Daily Mail". Czy szczepionka podawana od lat nastoletnim dziewczynkom pomoże uratować mężczyzn znajdujących się w grupie ryzyka? Rocznie na raka prostaty umiera cztery do pięciu tysięcy Polaków.

Data publikacji: 07-08-2020

Komary tygrysie coraz bliżej Polski. Wiadomo, jak trafiły z Azji do Europy

W co najmniej pięciu gminach w Holandii odkryto bardzo agresywne i niebezpieczne komary azjatyckie, zwane również tygrysimi - poinformował tamtejszy Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności i Produktów Konsumenckich (NVWA). Ten gatunek jest aktywnym w ciągu dnia krwiopijcą. Atakuje ludzi, zwierzęta gospodarskie i dzikie, przenosząc groźne choroby. Władze ustaliły wstępnie, skąd mógł przybyć.

Data publikacji: 07-08-2020

Google w ofensywie. Zaoferuje konta bankowe

Sfera finansów to kolejna dziedzina, w której mocną pozycję próbuje zdobyć Google. Chce zaproponować swoim użytkownikom konta bankowe i fizyczne karty płatnicze. Mówi się nawet, że gigant technologiczny stworzy własną kryptowalutę.

Data publikacji: 07-08-2020

Prezes Telewizji Publicznej. Media: są dwie kandydatury

Kandydatami na prezesa Telewizji Polskiej są członek zarządu i były szef spółki Jacek Kurski oraz producent i publicysta Maciej Pawlicki - podał w czwartek portal Wirtualnemedia.pl.

Data publikacji: 07-08-2020

Rozbudowa metra w stolicy. Będą opóźnienia

Generalny Wykonawca rozbudowy drugiej linii metra w Warszawie firma Gulermak wystąpiła do miasta o przyznanie dodatkowego czasu na ukończenie robót, w zależności od odcinka, od 8 do 18 miesięcy – poinformowała w czwartek rzecznik ratusza Karolina Gałecka.

Data publikacji: 07-08-2020

"Wakacje będą krótkie". Są plany kongresu PiS

Prawdopodobnie 7-8 listopada odbędzie się kongres Prawa i Sprawiedliwości - poinformował w rozmowie z dziennikarzami po wyjazdowym posiedzeniu klubu PiS w Jachrance szef klubu, wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki.

Data publikacji: 07-08-2020