Artykuły z dnia: 07-09-2020

Rozłąka – oczy całego świata skupione są na nich

Kosmos od wieków budzi naszą ciekawość i chęć zrozumienia odwiecznych zasad rządzących wszechświatem. Dopiero jednak w XX wieku udało nam się opuścić Ziemię i odkryć choć kawałek kosmosu, który jest nam najbliższy. Być może w przyszłości uda nam się wyruszyć na Marsa… O takiej z...

Data publikacji: 07-09-2020

Michele Morrone – filmowy Don Massimo Torricelli z „365 dni”. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, żona, dzieci

Michele Morrone jest włoskim aktorem, piosenkarzem oraz modelem. Zrobiło się o nim głośno za sprawą głównej roli Don Massima Torricelliego w ekranizacji powieści „365 dni” autorstwa Blanki Lipińskiej. Film z jego udziałem stał się jedną z najchętniej oglądanych polskich produkcji...

Data publikacji: 07-09-2020

Rafał Trzaskowski: Propaganda rządowa z problemu próbuje zrobić apokalipsę

"Na moje barki spadła odpowiedzialność sprzątania po wielu błędach i zaniechaniach poprzedników" - powiedział w rozmowie z "Rzeczpospolitą" prezydent stolicy Rafał Trzaskowski, odnosząc się do awarii oczyszczalni ścieków "Czajka". Zapewnił, że woda w Warszawie jest bezpieczna.

Data publikacji: 07-09-2020

Jacek Sasin dostanie superresort? Nowe ustalenia

Resort aktywów państwowych połączony z Ministerstwem Infrastruktury? Zdaniem "Dziennika Gazety Prawnej" jest to jeden z możliwych wariantów zbliżającej się rekonstrukcji rządu. Powstały superresort pod wodzą Jacka Sasina byłby odpowiedzialny za rządowe inwestycje - czytamy.

Data publikacji: 07-09-2020

Mozil: Pandemia wiele zweryfikowała. Tęsknota za bezpośrednim kontaktem była silniejsza

Mozil: Pandemia wiele zweryfikowała. Tęsknota za bezpośrednim kontaktem była silniejsza W trakcie pandemii graliśmy, próbowaliśmy się komunikować i być w kontakcie z naszymi fanami, jednak tęsknota za bezpośrednim kontaktem była silniejsza - powiedział we "Wstajesz i weekend" w TVN24 muzyk Czesław Mozil. - Uświadomiło mi się, że wszelkie próby stworzenia czegoś, co mogło by być koncertem bez publiczności, online, to niestety nie jest to samo - dodał.

Data publikacji: 07-09-2020

"To jest ogromna siła tego serialu, że problemy nie są wydumane. To grupa przyjaciół, którzy oddaliby za siebie życie"

"To jest ogromna siła tego serialu, że problemy nie są wydumane. To grupa przyjaciół, którzy oddaliby za siebie życie" Powrót do kręcenia serialu "Usta usta" to najcudniejsze, co mogło nas spotkać - powiedziała we "Wstajesz i weekend" w TVN24 aktorka Sonia Bohosiewicz. - Powoli nam doskwierało to, że siedzimy w domach, zaczęło być bardzo ciężko. Przez cały czas gdzieś miałam z tyłu głowy, że ten świat, do którego przywykłam i który kocham, może już nigdy nie wrócić. I w tym momencie zadzwonił telefon i pojawiła się informacja: słuchajcie, wracamy z serialem "Usta usta" - opowiadała.

Data publikacji: 07-09-2020

W jakiej kolejności pojawiają się objawy zakażenia koronawirusem Sars-CoV-2?

Naukowcy odkryli, w jakiej kolejności najczęściej pojawiają się objawy zakażenia koronawirusem Sars-CoV-2. Jak zauważają badacze, informacja ta jest szczególnie istotna w kontekście zbliżającej się fali zachorowań na grypę.

Data publikacji: 07-09-2020

Amerykańscy naukowcy: Placebo działa, nawet jeśli wiemy, że to placebo

Placebo redukuje markery stresu emocjonalnego w mózgu, nawet jeśli ludzie mają świadomość tego, że przyjmują tylko placebo - dowiedli naukowcy z Uniwersytetu Michigan.

Data publikacji: 07-09-2020

Badanie: przyłbice i maski z zaworami niewystarczająco zatrzymują koronawirusa

Naukowcy zarejestrowali rozprzestrzenianie się wyrzucanych z ust kropelek śliny, kiedy na ich drodze stają przyłbice i maski z zaworami, takie jak N95. Wykazali, że znaczna część aerozolu z kroplami wydostaje się, np. podczas kichnięcia, wokół zasłony czy przez zaworek w masce N95. Zalecają noszenie masek materiałowych.

Data publikacji: 07-09-2020

"Niedobór witaminy D znacznie zwiększa zagrożenie zakażeniem koronawirusem". Znamy ryzyko

Niedobór witaminy D w organizmie zwiększa ryzyko zakażenia koronawirusem o 77 proc. - twierdzą lekarze z międzynarodowego zespołu badawczego. Naukowcy przeprowadzili testy na grupie blisko 500 osób.

Data publikacji: 07-09-2020

Atak dzika na plaży w Międzyzdrojach

Chwile grozy na plaży w Międzyzdrojach. Pokaźnych rozmiarów dzik zaatakował tam w niedzielę dwa psy trzymane na smyczy przez właścicieli. Nagranie przesłał nam pan Darek z Tarnowskich Gór.

Data publikacji: 07-09-2020

PiS uruchomiło stronę z licznikiem ścieków. Odpowiedź Trzaskowskiego

Na uruchomiony przez PiS licznik ścieków kierowanych do Wisły mógłbym odpowiedzieć podobnym licznikiem z czasów, gdy prezydentem stolicy był Lech Kaczyński; ale nie wejdę w polityczną walkę na poziomie ścieków, Polska polityka może być inna - przekazał prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Data publikacji: 07-09-2020

Kolejne złamanie rozejmu w Donbasie. Zginął ukraiński żołnierz

Prorosyjscy separatyści w Donbasie na wschodzie Ukrainy po raz drugi w niedzielę złamali rozejm; w pierwszym ostrzale ukraiński żołnierz został ranny, zaś w następnym jeden wojskowy zginął - przekazał sztab Operacji Połączonych Sił Zbrojnych Ukrainy.

Data publikacji: 07-09-2020