Artykuły z dnia: 07-09-2021

Festiwal Filmowy w Gdyni 2021. Andrzej Barański przewodniczącym jury Konkursu Głównego

Festiwal Filmowy w Gdyni 2021. Andrzej Barański przewodniczącym jury Konkursu Głównego Andrzej Barański, twórca takich filmów jak "Kobieta prowincjonalna" czy "Dwa księżyce", pokieruje pracami tegorocznego jury Konkursu Głównego 46. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.Impreza rozpocznie się 20 września, o Złote Lwy walczyć będzie 16 tytułów.

Data publikacji: 07-09-2021

Spodek świętuje 50. urodziny. W Katowicach wystąpią Krzysztof Zalewski, Brodka, Grubson, Rojek, Hołdys

Spodek świętuje 50. urodziny. W Katowicach wystąpią Krzysztof Zalewski, Brodka, Grubson, Rojek, Hołdys Na 11 września władze Katowic zapowiadają świętowanie nadania praw miejskich. Głównym punktem ma być koncert. Ponieważ Spodek kończy 50 lat, polscy muzycy Brodka, Grubson, Rojek, Hołdys wykonają przeboje gwiazd, które wystąpiły w tej słynnej hali. A gościli tam: Metallica, Elton John, Joe Cocker, Deep Purple, Tina Turner czy The Cure.

Data publikacji: 07-09-2021

Echa słów Sławomira Nitrasa o "opiłowaniu katolików". "Najbardziej wściekły był Tusk"

Sławomira Nitrasa czekają konsekwencje. Może pomarzyć o szefowaniu regionu zachodniopomorskiego - wynika nieoficjalnych z informacji polityka PO.

Data publikacji: 07-09-2021

Piotr Semka opowiada o walce z COVID-19. "Nie bardzo miałem czas, żeby się bać"

Piotr Semka, publicysta "Do Rzeczy", po miesiącach przerwy spowodowanej chorobą i rehabilitacją wraca do pisania i opowiada o walce z COVID-19. Semka ciężko przeszedł zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2, przez miesiąc był w śpiączce.

Data publikacji: 07-09-2021

U progu wojen cybernetycznych. Co nas czeka w najbliższych latach?

Świat uzależniony jest od internetu i nowych technologii bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Masowy atak hakerski z pewnością mógłby więc doprowadzić do paraliżu całego kraju i okazać się nie mniej niszczycielski w skutkach od użycia konwencjonalnej broni. Czy to realne zagrożenie?

Data publikacji: 07-09-2021

Naukowcy z UJ: Niewyspany człowiek dochodzi do siebie nawet tydzień

Po długotrwałym okresie niewysypiania się parametry organizmu nie wracają do normy jeszcze przez siedem dni - odkryli naukowcy z Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Data publikacji: 07-09-2021

Wydarzenia24. Ruszyła najnowsza stacja informacyjna

Punktualnie o godzinie 6:00 ruszyły Wydarzenia24. Stacja informacyjna powstaje we współpracy z Polsat News, Wydarzeniami oraz serwisem internetowym Interia.

Data publikacji: 07-09-2021

USA. Rośnie liczba dzieci hospitalizowanych z powodu wirusa RSV. Lekarze alarmują

Przypadki RSV czyli syncytialnego wirusa układu oddechowego zazwyczaj diagnozuje się u dzieci od listopada do marca. W tym roku zakażenia pojawiły się jednak znacznie wcześniej i jest ich więcej, co może być spowodowane m.in. pandemią COVID-19. Wirus jest szczególnie niebezpieczny i noworodków. Lekarze w USA alarmują: Sytuacja jest niepokojąca!

Data publikacji: 07-09-2021

Koronawirus - Raport Dnia. Poniedziałek, 6 września

Portugalia cieszy się z najniższej od maja liczby nowych przypadków koronawirusa. Jednocześnie tamtejszy rząd rezygnuje z podawania trzeciej dawki szczepionki. Natomiast z Chin napłynęły doniesienia o mutacji Mi, która może być mniej zakaźna od Delty. W Polsce szef kancelarii premiera przyznaje: przymuszanie do szczepień może przynieść więcej szkody niż pożytku.

Data publikacji: 07-09-2021

Dr Grzegorz Dziekan, szpital w Przysusze: cofnęliśmy się w leczeniu chorych o wiele lat

- Widzę w tej chwili stany chorobowe, których nie widziałem dziesięć lat temu - powiedział dr Grzegorz Dziekan, ordynator oddziału wewnętrznego szpitala w Przysusze w Polsat News. Jego zdaniem pandemia ustąpiła, ale stan zdrowia Polaków nie ulegnie od tego automatycznej poprawie.

Data publikacji: 07-09-2021

Jachira o Usnarzu: przeprosimy jak za Jedwabne

- Ci ludzie cierpią dzisiaj i nie mam wątpliwości, że Jezusa też byście nie wpuścili. Jego telefon byście zniszczyli, a Maryja krzyczałaby daremnie całą noc, jak dzisiaj jedna kobiet na granicy: Błagam, pomóżcie nam. My tu umieramy! - mówiła w Sejmie Klaudia Jachira (KO) podczas dyskusji przed głosowaniem o uchyleniu rozporządzenia o wprowadzeniu stanu wyjątkowego.

Data publikacji: 07-09-2021