Artykuły z dnia: 07-10-2021

Sondaż: Wygrywa PiS, KO zmniejsza dystans

Gdyby wybory odbywały się w najbliższą niedzielę, wygrałoby je Prawo i Sprawiedliwość z wynikiem 35 proc. głosów. Na drugim miejscu plasuje się odrabiająca straty Koalicja Obywatelska - wynika z sondażu Ipsos.

Data publikacji: 07-10-2021

Małgorzata Wassermann: Przecież my się wszyscy pozabijamy

- Nie mogę wytrzymać tego jazgotu, który jest wokół, tej walki. Na przykład wprowadzenie tego wulgaryzmu do języka publicznego jest dla mnie nie do przyjęcia - mówi posłanka PiS Małgorzata Wassermann. Jej zdaniem "dzisiaj powinniśmy wszyscy zastanowić się, jakie poglądy wyznajemy, dokąd zmierzamy i zrobić krok wstecz".

Data publikacji: 07-10-2021

Tina Turner sprzedała prawa do swojej muzyki. W grę wchodzą dziesiątki milionów dolarów

Tina Turner sprzedała prawa do swojej muzyki. W grę wchodzą dziesiątki milionów dolarów Tina Turner sprzedała prawa do swojej muzyki wytwórni BMG. Kwota transakcji jest tajemnicą, ale jak pisze BBC - powołując się na źródła w przemyśle muzycznym - "królowa rock'n'rolla" mogła otrzymać nawet 50 milionów dolarów. Firma nabyła również prawa do wizerunku 81-letniej legendy muzyki rozrywkowej.

Data publikacji: 07-10-2021

Miss Holandii nie pojedzie na finał konkursu Miss World. Odmawia zaszczepienia się przeciw koronawirusowi

Miss Holandii nie pojedzie na finał konkursu Miss World. Odmawia zaszczepienia się przeciw koronawirusowi Holenderka Dilay Willemstein zrezygnowała z reprezentowania swojego kraju na wyborach Miss World w Portoryko. Organizator konkursu wymaga bowiem od uczestniczek zaszczepienia się przeciw COVID-19, a Willemstein stwierdziła, że nie jest gotowa na przyjęcie szczepionki.

Data publikacji: 07-10-2021

La Palma. Erupcja wulkanu widziana z kosmosu. Niezwykłe zdjęcia

La Palma nadal walczy z kataklizmem. Lawa wydostająca się z wulkanu Cumbre Vieja niszczy wszystko, co napotka na swojej drodze. Zjawisko cały czas obserwują satelity. Kolejne ośrodki badawcze publikują zdjęcia dokumentujące erupcję na wyspie La Palma.

Data publikacji: 07-10-2021

Kolczak zbrojny. Niebezpieczny pająk w Polsce. Dlaczego trzeba uważać?

Na Dolnym Śląsku zaobserwowano groźnego pająka - kolczaka zbrojnego. Zazwyczaj pająki występujące w Polsce nie są groźne, ale kolczak zbrojny należy do niewielu wyjątków. Lepiej na niego uważać.

Data publikacji: 07-10-2021

Czołgi Abrams. Mogą pojawić się w polskim wojsku w przyszłym roku

Wszystko wskazuje na to, że już w przyszłym roku pierwsze egzemplarze czołgów Abrams trafią na wyposażenie Wojska Polskiego - powiedział szef MON Mariusz Błaszczak po środowym spotkaniu z sekretarzem obrony USA Lloydem Austinem. Błaszczak, który przebywa z wizytą w Waszyngtonie, uznał środowe spotkanie ze swym amerykańskim odpowiednikiem za bardzo udane.

Data publikacji: 07-10-2021

Odkryto planetę, która prawdopodobnie okrąża trzy gwiazdy

Oddalona o 1,3 tys. lat świetlnych planeta w układzie GW Ori najprawdopodobniej okrąża trzy powiązane ze sobą grawitacyjnie gwiazdy. To pierwsze odkrycie tego rodzaju.

Data publikacji: 07-10-2021

Na awarii Facebooka skorzystał Telegram. "Tempo rozwoju większe o rząd wielkości"

W czasie poniedziałkowej, sześciogodzinnej awarii należących do Facebooka platform, jak Messenger, WhatsApp i Instagram, 70 mln osób dołączyło do użytkowników komunikatora Telegram - powiedział we wtorek twórca tego serwisu Paweł Durow.

Data publikacji: 07-10-2021

Wykluczenie komunikacyjne. RPO proponuje autobusy do każdej siedziby gminy. Napisał list

Jeśli ktoś nie ma dostępu do publicznego transportu, realizacja jego konstytucyjnych praw jest pozorna - stwierdził Rzecznik Praw Obywatelskich prof. Marcin Wiącek. Zaproponował, aby zagwarantować w ustawie, że komunikacja publiczna pozwoli dotrzeć przynajmniej do siedziby władz gminy. Jak również ocenił, wykluczenie komunikacyjne to nadal problem, mimo tzw. funduszu autobusowego.

Data publikacji: 07-10-2021

Koronawirus - Raport Dnia. Środa, 6 października

Minister zdrowia Adam Niedzielski mówił o powrocie do maseczek. Z kolei wiceszef tego resortu przestrzegał przed przyspieszającą IV falą pandemii. - Środowe dane o liczbie zakażeń to bardzo szybko migająca czerwona lampka - stwierdził Waldemar Kraska. Tymczasem Słoweńcy protestują przeciw tzw. paszportom covidowym. Policja użyła przeciw nim gazu i armatek wodnych.

Data publikacji: 07-10-2021