Artykuły z dnia: 07-12-2021

Nie żyje aktor Maciej Zabielski

Nie żyje aktor Maciej Zabielski Zmarł aktor Maciej Zabielski - poinformował w poniedziałek poznański Teatr Nowy, z którym artysta przez wiele lat był związany. Grał również w polskich filmach i serialach. Znany był między innymi ze swoich ról w filmach, takich jak "Złoto dezerterów", "Hiszpanka", "Chaos" czy "Sto minut wakacji". Wystąpił także gościnnie w serialach "Kryminalni" i "Świat według Kiepskich".

Data publikacji: 07-12-2021

"Kolęda Dzień Dobry TVN". Prowadzący wspólnie zaśpiewali świąteczny utwór

"Kolęda Dzień Dobry TVN". Prowadzący wspólnie zaśpiewali świąteczny utwór Święta Bożego Narodzenia coraz bliżej. Z tej okazji prowadzący "Dzień Dobry TVN" postanowili zaśpiewać kolędę dla swoich widzów. Do utworu powstał świąteczny teledysk. - Tak się troszkę wpraszamy do domów naszych widzów, ale tak urocze są nuty tej piosenki, że myślę, że będzie nam wszystkim razem miło - mówiła Ewa Drzyzga.

Data publikacji: 07-12-2021

Małgorzata Wassermann: Przecież my się wszyscy pozabijamy

- Nie mogę wytrzymać tego jazgotu, który jest wokół, tej walki. Na przykład wprowadzenie tego wulgaryzmu do języka publicznego jest dla mnie nie do przyjęcia - mówi posłanka PiS Małgorzata Wassermann. Jej zdaniem "dzisiaj powinniśmy wszyscy zastanowić się, jakie poglądy wyznajemy, dokąd zmierzamy i zrobić krok wstecz".

Data publikacji: 07-12-2021

Sondaż: Wygrywa PiS, KO zmniejsza dystans

Gdyby wybory odbywały się w najbliższą niedzielę, wygrałoby je Prawo i Sprawiedliwość z wynikiem 35 proc. głosów. Na drugim miejscu plasuje się odrabiająca straty Koalicja Obywatelska - wynika z sondażu Ipsos.

Data publikacji: 07-12-2021

Koronawirus. Niemiecki instytut zbadał skuteczność maseczek

Maski FFP2 oferują wyjątkowo wysoką ochronę przed infekcją koronawirosem, ryzyko wynosi zaledwie 0,1 proc. - wynika z badań przeprowadzonych przez Instytut Maxa Plancka. Z kolei dobrze założone maseczki chirurgiczne minimalizują ryzyko do 10 proc.

Data publikacji: 07-12-2021

Wirus RSV. Niezwykła skala zachorowań. Dlaczego jest ich tak dużo?

Wirus RSV zaatakował wcześniej niż zwykle. Dla starszych nie jest groźny, ale bywa bardzo niebezpieczny dla najmłodszych pacjentów. Na oddziałach pediatrycznych brakuje miejsc, a lekarze mówią, że sytuacja jest dramatyczna. Do tematu wirusa RSV odniósł się także wirusolog prof. Włodzimierz Gut.

Data publikacji: 07-12-2021

Nieoficjalnie: Apple zapowiada koniec ery iPhone'ów i wchodzi w świat AR

Smartfony firmy Apple mają zostać zastąpione czymś futurystycznym. Gigant informatyczny z Kalifornii chce zakończyć sprzedaż iPhoneów już za 10 lat i zamierza odmienić nie do poznania interakcję swoich klientów ze światem cyfrowym.

Data publikacji: 07-12-2021

Potencjał amantadyny w leczeniu COVID-19. Doniesienia czasopisma naukowego "Communications Biology"

Amantadyna hamuje znane już oraz nowo odkryte tzw. kanały jonowe kodowane przez wirusa SARS-CoV-2 - informuje pismo Communications Biology“. Autorzy publikacji i przeprowadzonych badań podstawowych proponują ją jako sposób leczenia COVID-19. Badania kliniczne dot. faktycznej skuteczności amantadyny podawanej chorym wciąż trwają.

Data publikacji: 07-12-2021

Obowiązkowe szczepienia dla służby zdrowia i wojska. Nieoficjalne ustalenia "Wydarzeń"

W związku z pojawieniem się nowego wariantu koronawirusa i czwartą falą pandemii, premier Mateusz Morawiecki zapowiedział wprowadzenie nowych obostrzeń na święta Bożego Narodzenia. Z ustaleń Wydarzeń wynika, że pakiet zmian będzie zawierał m.in. obowiązkowe szczepienia dla służby zdrowia, pracowników DPS-ów i wojska.

Data publikacji: 07-12-2021

Ukradli samochód, chwilę później mieli wypadek. Nie żyje dwóch mężczyzn

Dwóch mężczyzn zginęło w wypadku, do którego doszło w niedzielę późnym wieczorem w Mnichu. Rzecznik cieszyńskiej policji st. asp. Krzysztof Pawlik poinformował w poniedziałek, że samochód, którym rozbili się o drzewo, kilkanaście minut przed zdarzeniem ukradli.

Data publikacji: 07-12-2021

Szpital odmówił aborcji dziecka z wadą letalną. Lekarze bali się konsekwencji

Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Białymstoku odmówił 26-letniej pacjentce z depresją usunięcia ciąży z wadą letalną płodu. Lekarze powołali się m.in. na opinię Ordo Iuris. Dyrektor placówki wydał oświadczenie w którym tłumaczy, że po wyroku TK ws. aborcji lekarze obawiają utraty prawa wykonywania zawodu i odpowiedzialności karnej.

Data publikacji: 07-12-2021