Artykuły z dnia: 08-06-2021

Twórczyni "Mogę cię zniszczyć" największym zwycięzcą telewizyjnych nagród BAFTA

Twórczyni "Mogę cię zniszczyć" największym zwycięzcą telewizyjnych nagród BAFTA Michaela Coel, twórczyni serialu "Mogę cię zniszczyć", jest wielkim zwycięzcą brytyjskich nagród BAFTA. Do domu zabrała dwie statuetki - za najlepszy miniserial i najlepszą rolę kobiecą. - Arabella jest nie tylko osobą bardzo mi bliską, ale mam wrażenie, że reprezentuje wiele kobiet, których tak naprawdę nie widać w telewizji - mówiła w czasie ceremonii Coel.

Data publikacji: 08-06-2021

Billie Eilish. Her power

Billie Eilish. Her power Billie Eilish Pirate Baird O'Connell szturmem zdobyła naszą wyobraźnię. Działalność 19-latki w social mediach śledzą wszyscy, jej premiery muzyczne biją rekordy popularności, fani kochają ją na równi z przemysłem muzycznym, a każdy wywiad młodej artystki, każde jej zdjęcie staje się momentalnie newsem nr 1 na całym świecie – od plotkarskich kanałów na YouTubie po szanowane gazety i portale informacyjne.

Data publikacji: 08-06-2021

"Przegląd": 63 cele: Warszawa, Wrocław, Gdańsk

Według odtajnionych w USA dokumentów tu miały spaść amerykańskie bomby atomowe.

Data publikacji: 08-06-2021

"Przegląd": Szatan mi kazał

Powieś się, będzie spokój! - wołali krewni ofiar Artura K.

Data publikacji: 08-06-2021

Czeka nas rewolucja w szczepieniach? Naukowcy z USA opracowują nową metodę

Tabletka wkładana pod język może zrewolucjonizować proces szczepień. Naukowcy z Minnesoty pracują nad nową metodą wprowadzania do organizmu białkowych preparatów. Może to pomóc w opracowaniu m.in. szczepionki przeciw HIV.

Data publikacji: 08-06-2021

Odkrycie archeologa amatora zmienia spojrzenie na historię

Przypadkowe odkrycie archeologa amatora zadziwiło badaczy. Hamish Fenton odnalazł w jednej z najbardziej znanych lokacji archeologicznych Szkocji w Dunchraigaig płaskorzeźby przedstawiające jelenie. Wzory pochodzą sprzed od czterech do pięciu tys. lat. Naukowcy są zaskoczeni, bo do tej pory uważali sztukę tamtego okresu za złożoną głównie ze wzorów geometrycznych. To prawdopodobnie najstarsze wizerunki zwierząt odkryte na Wyspach.

Data publikacji: 08-06-2021

NASA wraca na Wenus. "Nowa dekada badań"

Amerykańska kosmiczna agencja wybrała dwie misje, które będą badały siostrzaną planetę Ziemi i sprawdzały m.in., dlaczego obecnie przypomina piekło. W ramach DAVINCI+ kapsuła zanurkuje w gęstą atmosferę Wenus, a w projekcie VERITAS orbiter zbada powierzchnię gorącego globu.

Data publikacji: 08-06-2021

Grzechotniki i skorpiony w samolocie. To skutek pandemicznego uziemienia

Inżynierowie jednej z linii lotniczych opowiedzieli o wyzwaniach, z jakimi wiąże się utrzymywanie samolotów w czasie lockdownu. Okazuje się, że do największych niebezpieczeństw należą... grzechotniki i skorpiony. Upodobały sobie uziemione maszyny i w nich zamieszkały.

Data publikacji: 08-06-2021

Jakub Banaś: wybory kopertowe to był dopiero początek

- Kaczyński dobrze czuje politykę i rozumie, że wybory kopertowe to był dopiero początek. Najbardziej obawia się NIK jako instytucji, która konsekwentnie będzie pokazywać zinstytucjonalizowane złodziejstwo, zalegalizowaną korupcję jaka rozkwitła pod rządami partii mającej prawo i sprawiedliwość w nazwie - mówi w wywiadzie dla Dziennika Gazety Prawnej Jakub Banaś, syn szefa NIK Mariana Banasia.

Data publikacji: 08-06-2021

Mularczyk: Trzaskowski jest przedstawicielem formacji, która szkodzi Polsce

- Jeżeli jesteś naszym gościem, my cię zapraszamy, korzystasz z naszej gościny, to nie może być tak, że będziesz uczestniczył w projektach politycznych naszych przeciwników, którzy szkodzą nie tylko naszemu rządowi i formacji, ale szkodzą Polsce. Rafał Trzaskowski jest przedstawicielem formacji, która szkodzi Polsce - przekonywał w Debacie Dnia poseł PiS Arkadiusz Mularczyk.

Data publikacji: 08-06-2021

Kopalnia Turów. Arkadiusz Mularczyk: mam zaufanie do rządu i premiera, padły deklaracje

Czeskie media donoszą, że Czechy nie wycofają skargi przeciwko Polsce i będą domagać się milionowych kar dla Polski za niewstrzymanie prac w kopalni Turów. Pytany o te informacje poseł PiS Arkadiusz Mularczyk podkreślił, że ma zaufanie do rządu i premiera. Poseł Lewicy Tomasz Trela mówił z kolei o bufonadzie, arogancji i indolencji władzy.

Data publikacji: 08-06-2021