Artykuły z dnia: 08-07-2020

Robbiemu Williamsowi grożono ścięciem głowy! Ledwo uniknął śmierci

Na początku 2010 roku na Haiti doszło do silnego trzęsienia ziemi. W jego wyniku doszło nie tylko do poważnych zniszczeń infrastruktury oraz innych strat materialnych, ale przede wszystkim do śmierci ponad 250 tysięcy osób. Ponadto, w wyniku kataklizmu blisko 3 miliony mieszkańców zost...

Data publikacji: 08-07-2020

"Rzeczpospolita": Znacznie więcej zabójstw. To też efekt koronawirusa?

Od początku roku do czerwca odnotowano o 43 zabójstwa więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku – pisze "Rzeczpospolita".

Data publikacji: 08-07-2020

Andrzej Duda dla "Do Rzeczy": Jeśli wygram, moja druga kadencja będzie inna od pierwszej

"Jeśli wygram, moja druga kadencja będzie inna od pierwszej" – mówi prezydent Andrzej Duda w rozmowie z tygodnikiem "Do Rzeczy”.

Data publikacji: 08-07-2020

Johnny Depp kontra tabloid. Gazeta nazwała go "damskim bokserem"

Johnny Depp kontra tabloid. Gazeta nazwała go "damskim bokserem" W sądzie w Londynie we wtorek rozpoczął się proces między aktorem Johnnym Deppem i wydawcą brytyjskiego tabloidu "The Sun". Aktor zarzuca gazecie zniesławienie w związku z artykułami zarzucającymi mu bicie byłej żony Amber Heard.

Data publikacji: 08-07-2020

"Zastanawiał się, czy w niebie zaprzyjaźnić się z Beethovenem czy z Mozartem". Ostatnie rozmowy z Morricone

"Zastanawiał się, czy w niebie zaprzyjaźnić się z Beethovenem czy z Mozartem". Ostatnie rozmowy z Morricone Przyjaciel zmarłego w poniedziałek Ennio Morricone opowiedział o ostatnich rozmowach z kompozytorem. - W ostatnim czasie rozmawiałem z Ennio o życiu po śmierci - powiedział Vincenzo Denaro, lekarz rzymskiego szpitala.

Data publikacji: 08-07-2020

Dom, który zbudował Jack – historia seryjnego mordercy

Mroczne historie, kryminały i opowieści o seryjnych zabójcach świetnie sprawdzają się w roli książek, filmów czy seriali. Nic więc dziwnego, że najlepsze z tego typu produkcji cieszą się ogromną popularnością także na serwisach streamingowych. Nie inaczej jest w przypadku filmu pod tyt...

Data publikacji: 08-07-2020

"Przegląd": Z kim na orbitę?

W przestrzeni okołoziemskiej mamy wyścig między firmami komercyjnymi – mówi dr hab. Marek Czajkowski, doktor nauk humanistycznych, profesor nadzwyczajny w Zakładzie Bezpieczeństwa Narodowego Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz członek Polskiego Towarzystwa Stosunków Międzynarodowych i The Academy of Political Science. Rozmawia Bronisław Tumiłowicz.

Data publikacji: 08-07-2020

MNiSW o informacjach "GW" dotyczących likwidacji PAN: Dementujemy

Dementujemy informację, że Polska Akademia Nauk ma zostać zlikwidowana. Jest to teza, która nie ma najmniejszego pokrycia w rzeczywistości - napisał resort nauki we wtorek (2 czerwca) oświadczeniu dotyczącym artykułu w "Gazecie Wyborczej".

Data publikacji: 08-07-2020

Miał dorobić się na kryptowalutach. Stracił 75 tys. zł

- 51-latek z powiatu gorzowskiego padł ofiarą oszusta, który w rozmowie telefonicznej obiecał mu duże zyski na wymianie kryptowalut. Zamiast nich, mężczyzna stracił 75 tys. zł – poinformował we wtorek Grzegorz Jaroszewicz z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim.

Data publikacji: 08-07-2020

Najszybszy superkomputer świata znalazł lek na Covid-19? "Do tej pory go nie testowano"

Fugaku - najszybszy superkomputer świata - wyselekcjonował 30 leków, które w znacznym stopniu mogą pomóc w leczeniu Covid-19. Według japońskich naukowców, którzy prowadzili badania, najskuteczniejszy w walce pandemią może okazać się środek, który dotychczas nie był testowany w badaniach klinicznych pod kątem zwalczania koronawirusa.

Data publikacji: 08-07-2020

Mosbacher skomentowała wymianę zdań z Mazurek

Niedawna różnica zdań w dyskusji na Twitterze w żaden sposób nie wpływa na jakość polsko-amerykańskich relacji – napisała we wtorek ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher, odnosząc się do wymiany zdań, którą miała z europosłanką PiS Beatą Mazurek.

Data publikacji: 08-07-2020

Opuszczony zamek z PRL-u przyciąga turystów. Teraz chcą zrobić z niego hotel

Największa samowola budowlana w Polsce może zostać zalegalizowana. Zamek w Łapalicach na Kaszubach przez 30 lat od wstrzymania budowy był sztandarowym przykładem wolnej amerykanki. Teraz radni Kartuz chcą, żeby powstał tam hotel albo spa. Przez lata zamek stał się atrakcją i ściąga tysiące turystów.

Data publikacji: 08-07-2020

Najnowszy ranking zaufania. Duda liderem, "problemy" z Zandbergiem

Największym zaufaniem dorosłych Polaków cieszą się prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki - wynika z badania przeprowadzonego przez Centrum Badań Marketingowych Indicator. Podium rankingu zamyka minister zdrowia. Wyborcy są najbardziej nieufni względem Janusza Krowin-Mikkego i Jarosława Kaczyńskiego. Blisko 1/3 badanych nie wie, kim jest jeden z liderów Lewicy - Adrian Zandberg.

Data publikacji: 08-07-2020