Artykuły z dnia: 08-09-2020

Cztery Jantary dla filmu o Tomaszu Komendzie na festiwalu "Młodzi i Film" w Koszalinie

Cztery Jantary dla filmu o Tomaszu Komendzie na festiwalu "Młodzi i Film" w Koszalinie Najlepsza reżyseria, najlepszy scenariusz, najlepsze zdjęcia oraz najlepsza rola męska. W tych właśnie kategoriach Jantary, przyznawane na Koszalińskim Festiwalu Debiutów Filmowych "Młodzi i Film", zdobył obraz Jana Holoubka "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy", wyprodukowany przez TVN Discovery.

Data publikacji: 08-09-2020

Nie żyje reżyser oscarowych "Pociągów pod specjalnym nadzorem"

Nie żyje reżyser oscarowych "Pociągów pod specjalnym nadzorem" Zdobywca Oscara za film "Pociągi pod specjalnym nadzorem" czeski reżyser Jirzi Menzel zmarł w sobotę. O jego śmierci poinformowała w mediach społecznościowych w niedzielę wieczorem żona Olga Menzlova.

Data publikacji: 08-09-2020

Archie zginie w 5. sezonie serialu "Riverdale"?!

Twórcy „Riverdale” uwielbiają zaskakiwać swoich fanów. Doskonałym dowodem na to była domniemana śmierć Jughead’a. Teraz ekipa serialu wraca na plan, a showrunner postanowił pokazać tytułowe strony scenariuszy odcinków z nowego, piątego sezonu. Jeden z nich ma n...

Data publikacji: 08-09-2020

Robert Pattinson – nowy Batman. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, partnerka

Robert Pattinson to brytyjski aktor filmowy, któremu największą popularność przyniosła rola Edwarda w głośnej sadze „Zmierzch”. Chociaż przez długi czas nie mógł zerwać z tym wizerunkiem, w końcu udało mu się tego dokonać za sprawą udziału w takich filmach, jak „Light...

Data publikacji: 08-09-2020

Kończy się kadencja Jarosława Kaczyńskiego. Joachim Brudziński: Jestem spokojny o decyzję kongresu

"Kończy się kadencja władz PiS i zgodnie z naszym statutem to kongres decyduje o tym, kto będzie prezesem na kolejną kadencję. Jarosław Kaczyński zadeklarował, że w tych wyborach weźmie udział, co mnie bardzo cieszy. Osobiście jestem spokojny o decyzję kongresu" - mówi wiceprezes PiS Joachim Brudziński w poniedziałkowym wywiadzie dla tygodnika "Sieci".

Data publikacji: 08-09-2020

"Super Express": Niezbędnik senatora, czyli minibar i kapcie

Kancelaria Senatu rozpisała zaskakujący przetarg, dotyczący rezerwacji miejsc hotelowych dla przedstawicieli "izby zadumy". Okazuje się, że marszałek Tomasz Grodzki życzy sobie, by senatorowie sypiali na królewskich łożach i mieli do dyspozycji minibar oraz poranne pantofle.

Data publikacji: 08-09-2020

W jakiej kolejności pojawiają się objawy zakażenia koronawirusem Sars-CoV-2?

Naukowcy odkryli, w jakiej kolejności najczęściej pojawiają się objawy zakażenia koronawirusem Sars-CoV-2. Jak zauważają badacze, informacja ta jest szczególnie istotna w kontekście zbliżającej się fali zachorowań na grypę.

Data publikacji: 08-09-2020

Amerykańscy naukowcy: Placebo działa, nawet jeśli wiemy, że to placebo

Placebo redukuje markery stresu emocjonalnego w mózgu, nawet jeśli ludzie mają świadomość tego, że przyjmują tylko placebo - dowiedli naukowcy z Uniwersytetu Michigan.

Data publikacji: 08-09-2020

Czarnek: ruch Trzaskowskiego utonął w Wiśle razem z fekaliami

- Dziś mamy wyścigi: ruch Rafała Trzaskowskiego, ruch Szymona Hołowni. To są wyścigi o panowanie na opozycji - ocenił w Debacie Dnia poseł PiS Przemysław Czarnek. Jak powiedział, ruch Trzaskowskiego utonął w Wiśle razem z fekaliami.

Data publikacji: 08-09-2020

Fałszywie pozytywne testy na koronawirusa? Część z nich wykrywa martwy patogen

Testy na obecność koronawirusa SARS-CoV-2 są tak czułe, że część z nich może być fałszywie pozytywna. Wynika to z tego, że wykrywane są fragmenty martwego już patogenu albo niezdolnego do rozmnażania się, czyli nieaktywnej infekcji - zwracają uwagę brytyjscy specjaliści.

Data publikacji: 08-09-2020

Badanie: przyłbice i maski z zaworami niewystarczająco zatrzymują koronawirusa

Naukowcy zarejestrowali rozprzestrzenianie się wyrzucanych z ust kropelek śliny, kiedy na ich drodze stają przyłbice i maski z zaworami, takie jak N95. Wykazali, że znaczna część aerozolu z kroplami wydostaje się, np. podczas kichnięcia, wokół zasłony czy przez zaworek w masce N95. Zalecają noszenie masek materiałowych.

Data publikacji: 08-09-2020

Morawiecki: dzięki rządowi Polska jest w lepszej sytuacji niż inne kraje

Dzięki szybkiej reakcji rządu i pakietom pomocowym po wybuchu epidemii Polska jest w lepszej sytuacji niż inne kraje - oświadczył premier Mateusz Morawiecki w poniedziałek podczas ABSL FDI forum Crisis Boosting Investments w Warszawie.

Data publikacji: 08-09-2020

Śnięte ryby nad Wisłą k. Łomianek. Sprawę zbada WIOŚ

W poniedziałek znaleziono ok. 10 kg śniętych ryb nad Wisłą w miejscowości Burakowo niedaleko Łomianek. Sprawą zajmie się Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Warszawie - poinformował rzecznik prasowy Wód Polskich Sergiusz Kieruzel.

Data publikacji: 08-09-2020