Artykuły z dnia: 08-09-2021

Hołd dla Jean-Paula Belmondo. Gwiazdy i politycy wspominają zmarłego aktora

Hołd dla Jean-Paula Belmondo. Gwiazdy i politycy wspominają zmarłego aktora Jean-Paul Belmondo na zawsze pozostanie w pamięci i w filmach, w których zagrał - deklarują fani i gwiazdy francuskiego kina. Jean-Paul Belmondo, jeden z najbardziej rozpoznawalnych europejskich aktorów, zmarł w poniedziałek w wieku 88 lat.

Data publikacji: 08-09-2021

Tomasz Knapik nie żyje. Żegnają go artyści, politycy i dziennikarze. "Brzmienia tego głosu nie da się zapomnieć"

Tomasz Knapik nie żyje. Żegnają go artyści, politycy i dziennikarze. "Brzmienia tego głosu nie da się zapomnieć" Tomasz Knapik, znany polski lektor, zmarł w poniedziałek 6 września. W mediach społecznościowych żegnają go artyści, politycy i dziennikarze. "Świat filmu stał się dziś bardzo ubogi", "jego Głos trwa", "panie Tomaszu, dziękujemy za wszystko!" - piszą w internecie.

Data publikacji: 08-09-2021

Mateusz Morawiecki: Atak Łukaszenki jest wymierzony w całą społeczność euroatlantycką

- Musimy powiedzieć jasno: ewakuacja z Kabulu nie ma nic wspólnego ze zorganizowaną kampanią przerzutu imigrantów z Bagdadu. Łukaszenka i jego służby korzystają z usług migrantów gotowych zapłacić oszczędności życia, aby dostać się do Europy Zachodniej. Jakże zwodnicza, nieludzka i niezwykle niebezpieczna jest ta prowokacja - powiedział premier Mateusz Morawiecki w wywiadzie dla estońskiego dziennika "Eesti Paevaleht". O samej ewakuacji z Kabulu premier stwierdził: - Dziś z ulgą mówimy: "mission completed".

Data publikacji: 08-09-2021

Echa słów Sławomira Nitrasa o "opiłowaniu katolików". "Najbardziej wściekły był Tusk"

Sławomira Nitrasa czekają konsekwencje. Może pomarzyć o szefowaniu regionu zachodniopomorskiego - wynika nieoficjalnych z informacji polityka PO.

Data publikacji: 08-09-2021

Naukowcy z UJ: Niewyspany człowiek dochodzi do siebie nawet tydzień

Po długotrwałym okresie niewysypiania się parametry organizmu nie wracają do normy jeszcze przez siedem dni - odkryli naukowcy z Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Data publikacji: 08-09-2021

U progu wojen cybernetycznych. Co nas czeka w najbliższych latach?

Świat uzależniony jest od internetu i nowych technologii bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Masowy atak hakerski z pewnością mógłby więc doprowadzić do paraliżu całego kraju i okazać się nie mniej niszczycielski w skutkach od użycia konwencjonalnej broni. Czy to realne zagrożenie?

Data publikacji: 08-09-2021

USA. Rośnie liczba dzieci hospitalizowanych z powodu wirusa RSV. Lekarze alarmują

Przypadki RSV czyli syncytialnego wirusa układu oddechowego zazwyczaj diagnozuje się u dzieci od listopada do marca. W tym roku zakażenia pojawiły się jednak znacznie wcześniej i jest ich więcej, co może być spowodowane m.in. pandemią COVID-19. Wirus jest szczególnie niebezpieczny i noworodków. Lekarze w USA alarmują: Sytuacja jest niepokojąca!

Data publikacji: 08-09-2021

Wydarzenia24. Ruszyła najnowsza stacja informacyjna

Punktualnie o godzinie 6:00 ruszyły Wydarzenia24. Stacja informacyjna powstaje we współpracy z Polsat News, Wydarzeniami oraz serwisem internetowym Interia.

Data publikacji: 08-09-2021

Poseł PiS Rafał Bochenek: środki z Unii nam się po prostu należą

- Obawiam się tylko tego, że PiS będzie PZPR-bis. Kiedyś komunistyczne władze rządzące w Polsce również zrezygnowały z pieniędzy w ramach planu Marshalla - mówił w Debacie Dnia poseł KO Adam Szejnfeld. O ryzyku wstrzymania przez Komisję Europejską wypłaty Polsce miliardów euro z Funduszu Odbudowy mówił także Rafał Bochenek z PiS. - Te środki nam się po prostu należą - uznał.

Data publikacji: 08-09-2021

Odwiedziny w szpitalach w czasie epidemii Covid-19. Rekomendacje Ministerstwa Zdrowia i GIS

Ministerstwo Zdrowia i Główny Inspektorat Sanitarny przygotowali rekomendacje w sprawie odwiedzin w szpitalach. Dokument określa różne zasady odwiedzin u dorosłych pacjentów w zależności od tego, czy są oni zaszczepieni przeciw Covid-19, czy nie.

Data publikacji: 08-09-2021

Stan wyjątkowy. 65 proc. rekompensaty dla hotelarzy i restauratorów

Rząd w trzecim kwartale planuje przyjąć ustawę o rekompensatach dla gastronomii i hotelarstwa na terenach objętych stanem wyjątkowym. Rekompensaty mają wynosić 65 proc. średniego miesięcznego przychodu, liczonego z czerwca, lipca i sierpnia 2021 roku.

Data publikacji: 08-09-2021