Artykuły z dnia: 08-10-2020

Vera Jourova: Wydarzenia w Polsce są niepokojące

"Wydarzenia w Polsce są bardzo niepokojące" - ocenia w środowym (7 października) wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" wiceprzewodnicząca Komisji Europejskiej Vera Jourova, odnosząc się do uchwał samorządów o gminach wolnych "od ideologii LGBT".

Data publikacji: 08-10-2020

Koronawirus w Polsce. Brakuje remdesiviru. UE przekaże jeszcze 400 dawek

W całym kraju zaczyna brakować remdesiviru - leku, który skuteczniej od innych chroni pacjentów z koronawirusem przed ryzykiem ciężkich powikłań - pisze we wtorek (6 października) "Gazeta Wyborcza".

Data publikacji: 08-10-2020

Na "Diunę" i "Batmana" trzeba będzie poczekać. Kolejne premiery filmowe opóźnione

Na "Diunę" i "Batmana" trzeba będzie poczekać. Kolejne premiery filmowe opóźnione O blisko rok przesunięta została premiera "Diuny", gdzie w główną rolę wciela się Timothee Chalamet. Film ma wejść na ekrany w październiku przyszłego roku. Fani będą musieli poczekać także dłużej na premierę "Batmana" - do marca 2022 roku.

Data publikacji: 08-10-2020

Nie żyje Eddie Van Halen

Nie żyje Eddie Van Halen Mój ojciec, Edward Lodewijk Van Halen, przegrał dziś rano swoją długą i żmudną walkę z rakiem - przekazał we wtorek wieczorem jego syn, Wolfgang Van Halen. "Moje serce jest rozdarte i nie sądzę, abym w pełni wydobrzał po jego stracie" - napisał. Muzyk i gitarzysta rockowy lepiej znany jako Eddie Van Halen, miał 65 lat.

Data publikacji: 08-10-2020

Park Jurajski (1993) - walka o życie z krwiożerczymi gadami

"Park Jurajski" to film nakręcony w 1993 roku, który do dziś jest jednym z najbardziej kultowych i rozpoznawalnych filmów w historii. Dinozaury zostały sklonowane i umieszczone w parku rozrywki. Pewnego dnia dochodzi w nim do awarii i goście muszą walczyć o życie z prehistorycznymi bes...

Data publikacji: 08-10-2020

Magdalena Ogórek – prezenterka z polityczną przeszłością. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, mąż, dzieci

Magdalena Ogórek jest polską prezenterką telewizyjną, historyczką i doktorem nauk humanistycznych. Znana jest między innymi z takich programów jak „W tyle wizji”, „Minęła dwudziesta” i „Studio Polska”. Jej teksty pojawiały się na łamach tygodnika &bd...

Data publikacji: 08-10-2020

Stany Zjednoczone: Pajęczyna jako z horroru

W lesie w amerykańskim Missouri odkryto potężną pajęczynę. Sieć była wielkości dorosłego człowieka.

Data publikacji: 08-10-2020

Harvey J. Alter, Michael Houghton i Charles M. Rice - trzej nobliści, którzy ujarzmili wirusa WZW typu C

Poznaliśmy laureatów Nagrody Nobla w dziedzinie fizjologii i medycyny. Nagrodzeni J. Alter, Michael Houghton i Charles M. Rice, odkrywając wirusa zapalenia wątroby typu C, wnieśli decydujący wkład w walkę ze stanowiącym globalny problem zdrowotny wirusowym zapaleniem wątroby typu C, chorobą prowadzącą do marskości i raka wątroby.

Data publikacji: 08-10-2020

Tajemniczy wypadek w Zabrzu. Policjanci reanimowali 14-latka

Policja pod nadzorem prokuratury wyjaśnia okoliczności środowego zdarzenia w rejonie nasypu kolejowego w Zabrzu (Śląskie), w wyniku którego 14-letni chłopiec w bardzo ciężkim stanie trafił do szpitala.

Data publikacji: 08-10-2020

Wynik testu w godzinę? Opracowali go naukowcy z Poznania

Jest szansa, że wkrótce zakażonych uda się diagnozować znacznie szybciej. Naukowcy z Poznania wynaleźli test, który wykrywa koronawirusa w godzinę. Test przeszedł już badania i trafił do produkcji.

Data publikacji: 08-10-2020

Szczepionka przeciw Covid-19 będzie szybciej? Decyzja Europejskiej Agencji Leków

Europejska Agencja Leków (EMA) ogłosiła we wtorek, że przyspieszy proces zatwierdzania szczepionki przeciw Covid-19, przygotowywanej przez niemiecką firmę BioNTech we współpracy z amerykańskim koncernem Pfizer - poinformowano w komunikacie.

Data publikacji: 08-10-2020

Koronawirus - Raport Dnia. Środa, 7 października

Kolejny dzień z rekordem nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Wśród osób z pozytywnym wynikiem testu są m.in. była minister sportu, noworodek ze szpitala w Sierpcu, a także grupa paulinów z Jasnej Góry. Poznańscy naukowcy opracowali test, który ma wskazać wynik w ciągu godziny. Włosi z kolei przedłużają o kilka miesięcy wprowadzony w ich kraju stan wyjątkowy. Koronawirus - Raport Dnia.

Data publikacji: 08-10-2020

Bortniczuk: maseczka to jest tylko symbol

- Ta maseczka to symbol. Jeżeli w okolicy trzech metrów nie ma nikogo, to czy on musi być w tej maseczce? - pytał w Debacie Dnia polityk Porozumienia Kamil Bortniczuk. Odniósł się w ten sposób do uwagi prowadzącej, że w środę, po raz pierwszy od początku epidemii rzecznik Ministerstwa Zdrowia występował na konferencji prasowej w maseczce ochronnej. 

Data publikacji: 08-10-2020