Artykuły z dnia: 08-12-2021

Najzabawniejsze zdjęcia zwierząt domowych. Fotografie nagrodzone w konkursie Animal Friends Comedy Pet Photo Awards 2021

Najzabawniejsze zdjęcia zwierząt domowych. Fotografie nagrodzone w konkursie Animal Friends Comedy Pet Photo Awards 2021 Konkurs na najzabawniejsze zdjęcia zwierząt domowych, czyli Animal Friends Comedy Pet Photo Awards 2021, został rozstrzygnięty. Ogłoszono listę zwycięzców. Za najlepszą uznano fotografię psa w trakcie zabawy bańkami mydlanymi, którą wykonała Zoe Ross. Na konkurs można nadsyłać również nagrania, a zwyciężyło to, jak kot zębami wyciąga z pudełka kredki do rysowania.

Data publikacji: 08-12-2021

Nie żyje aktor Maciej Zabielski

Nie żyje aktor Maciej Zabielski Zmarł aktor Maciej Zabielski - poinformował w poniedziałek poznański Teatr Nowy, z którym artysta przez wiele lat był związany. Grał również w polskich filmach i serialach. Znany był między innymi ze swoich ról w filmach, takich jak "Złoto dezerterów", "Hiszpanka", "Chaos" czy "Sto minut wakacji". Wystąpił także gościnnie w serialach "Kryminalni" i "Świat według Kiepskich".

Data publikacji: 08-12-2021

Sondaż: Wygrywa PiS, KO zmniejsza dystans

Gdyby wybory odbywały się w najbliższą niedzielę, wygrałoby je Prawo i Sprawiedliwość z wynikiem 35 proc. głosów. Na drugim miejscu plasuje się odrabiająca straty Koalicja Obywatelska - wynika z sondażu Ipsos.

Data publikacji: 08-12-2021

Małgorzata Wassermann: Przecież my się wszyscy pozabijamy

- Nie mogę wytrzymać tego jazgotu, który jest wokół, tej walki. Na przykład wprowadzenie tego wulgaryzmu do języka publicznego jest dla mnie nie do przyjęcia - mówi posłanka PiS Małgorzata Wassermann. Jej zdaniem "dzisiaj powinniśmy wszyscy zastanowić się, jakie poglądy wyznajemy, dokąd zmierzamy i zrobić krok wstecz".

Data publikacji: 08-12-2021

Koronawirus. Niemiecki instytut zbadał skuteczność maseczek

Maski FFP2 oferują wyjątkowo wysoką ochronę przed infekcją koronawirosem, ryzyko wynosi zaledwie 0,1 proc. - wynika z badań przeprowadzonych przez Instytut Maxa Plancka. Z kolei dobrze założone maseczki chirurgiczne minimalizują ryzyko do 10 proc.

Data publikacji: 08-12-2021

Wirus RSV. Niezwykła skala zachorowań. Dlaczego jest ich tak dużo?

Wirus RSV zaatakował wcześniej niż zwykle. Dla starszych nie jest groźny, ale bywa bardzo niebezpieczny dla najmłodszych pacjentów. Na oddziałach pediatrycznych brakuje miejsc, a lekarze mówią, że sytuacja jest dramatyczna. Do tematu wirusa RSV odniósł się także wirusolog prof. Włodzimierz Gut.

Data publikacji: 08-12-2021

Nieoficjalnie: Apple zapowiada koniec ery iPhone'ów i wchodzi w świat AR

Smartfony firmy Apple mają zostać zastąpione czymś futurystycznym. Gigant informatyczny z Kalifornii chce zakończyć sprzedaż iPhoneów już za 10 lat i zamierza odmienić nie do poznania interakcję swoich klientów ze światem cyfrowym.

Data publikacji: 08-12-2021

Potencjał amantadyny w leczeniu COVID-19. Doniesienia czasopisma naukowego "Communications Biology"

Amantadyna hamuje znane już oraz nowo odkryte tzw. kanały jonowe kodowane przez wirusa SARS-CoV-2 - informuje pismo Communications Biology“. Autorzy publikacji i przeprowadzonych badań podstawowych proponują ją jako sposób leczenia COVID-19. Badania kliniczne dot. faktycznej skuteczności amantadyny podawanej chorym wciąż trwają.

Data publikacji: 08-12-2021

Olaf Scholz w niedzielę odwiedzi Warszawę. Wraz z nim minister spraw zagranicznych Annalena Baerbock

Paryż, Bruksela, Warszawa - to cele pierwszych podróży nowego kanclerza Niemiec. Olaf Scholz przyleci do stolicy Polski w niedzielę po 17 - dowiedziała się Interia. Towarzyszyć mu ma minister spraw zagranicznych Annalena Baerbock (Zieloni).

Data publikacji: 08-12-2021

Turek: wykryto ogniska ptasiej grypy. Uśmiercono 100 tys. kaczek

100 tys. kaczek zostało uśmierconych z powodu wystąpienia ognisk ptasiej grypy w powiecie tureckim (woj. wielkopolskie). Ptactwo zlikwidowano w dwóch gminach - Turek i Przykona.

Data publikacji: 08-12-2021

Bogdan Rymanowski odpowiada na zarzuty. "Oczekuję usunięcia kłamliwych artykułów"

Bogdan Rymanowski odniósł się do publikacji dwóch portali, które w swoich tekstach zarzuciły mu podawanie nieprawdziwych informacji dotyczących zgonów osób zaszczepionych w Irlandii. Oczekuję, że portale, które opublikowały niesprawdzone informacje, zarzucając mi podanie nieprawdy - usuną kłamliwe artykuły - oświadczył dziennikarz. Poniżej publikujemy pełną treść oświadczenia.

Data publikacji: 08-12-2021