Artykuły z dnia: 09-07-2020

Bratanica Donalda Trumpa pisze o "najniebezpieczniejszym człowieku na świecie"

Bratanica Donalda Trumpa pisze o "najniebezpieczniejszym człowieku na świecie" "Zbyt wiele i nigdy dość" - książkę pod takim tytułem znajdą w przyszłym tygodniu Amerykanie w księgarniach. Napisała ją Mary Trump, skonfliktowana z rodziną bratanica Donalda Trumpa. Krewna prezydenta USA twierdzi, że "reelekcja Trumpa byłaby końcem amerykańskiej demokracji".

Data publikacji: 09-07-2020

Johnny Depp kontra tabloid. Gazeta nazwała go "damskim bokserem"

Johnny Depp kontra tabloid. Gazeta nazwała go "damskim bokserem" W sądzie w Londynie we wtorek rozpoczął się proces między aktorem Johnnym Deppem i wydawcą brytyjskiego tabloidu "The Sun". Aktor zarzuca gazecie zniesławienie w związku z artykułami zarzucającymi mu bicie byłej żony Amber Heard.

Data publikacji: 09-07-2020

Desperados – pośpiech jest zawsze złym doradcą

Pośpiech i pochopne działania bardzo rzadko przynoszą dobre skutki. Zazwyczaj szybko żałujemy swojego postępowania i staramy się je odkręcić. W skrajnych przypadkach może być to niemożliwe lub przynajmniej bardzo mało prawdopodobne. Z czasem i odległością zamierza się zmierzyć bohaterka filmu &bdquo...

Data publikacji: 09-07-2020

Tomasz Kammel świętuje 23-lecie pracy w TVP. Jego wpis wywołał mieszane opinie

Tomasz Kammel niewątpliwie jest jednym z najpopularniejszych polskich dziennikarzy. Już od ponad dwudziestu lat widzowie Telewizji Polskiej mogą go oglądać na ekranie - w lipcu mija dokładnie dwudziesta trzecia rocznica rozpoczęcia współpracy Kammela ze stacją. Z tej okazji prezenter postanow...

Data publikacji: 09-07-2020

MNiSW o informacjach "GW" dotyczących likwidacji PAN: Dementujemy

Dementujemy informację, że Polska Akademia Nauk ma zostać zlikwidowana. Jest to teza, która nie ma najmniejszego pokrycia w rzeczywistości - napisał resort nauki we wtorek (2 czerwca) oświadczeniu dotyczącym artykułu w "Gazecie Wyborczej".

Data publikacji: 09-07-2020

"Rzeczpospolita": Trudna sytuacja Naczelnego Sądu Administracyjnego

Apele Naczelnego Sądu Administracyjnego o rezygnowanie z rozpraw przynoszą marne efekty, zwłaszcza w podatkach - alarmuje w materiale "Przez strach i obawy kolejka po wyrok jest coraz dłuższa" środowa "Rzeczpospolita".

Data publikacji: 09-07-2020

"Dziennik Gazeta Prawna": Problem ze spisem wyborców zaważy na wyniku?

Zamieszanie ze spisami wyborców może zaważyć na wyniku. Państwowa Komisja Wyborcza nie naprawi sytuacji przed niedzielą, ale zapewnia, że skala problemu jest mniejsza, niż pierwotnie zakładano – czytamy w "Dzienniku Gazecie Prawnej".

Data publikacji: 09-07-2020

Mieszkańcom Kenii internet dostarczają... balony

Balony Google zapewniają od wtorku dostęp do internetu w Kenii. Dzięki użyciu najnowszych technologii sieć dociera do środkowej i zachodniej części kraju, w tym do stolicy - Nairobi.

Data publikacji: 09-07-2020

"Przegląd": Z kim na orbitę?

W przestrzeni okołoziemskiej mamy wyścig między firmami komercyjnymi – mówi dr hab. Marek Czajkowski, doktor nauk humanistycznych, profesor nadzwyczajny w Zakładzie Bezpieczeństwa Narodowego Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz członek Polskiego Towarzystwa Stosunków Międzynarodowych i The Academy of Political Science. Rozmawia Bronisław Tumiłowicz.

Data publikacji: 09-07-2020

Hamburgery wycofane ze sklepów. Wykryto w nich bakterie

O wycofaniu niektórych partii produktu Hamburger XXL drobiowo-wieprzowy oraz Hamburger drobiowy firmy Konspol ze względu na wykrycie obecności bakterii Listeria monocytogenes zadecydował w środę Główny Inspektorat Sanitarny.

Data publikacji: 09-07-2020

Koronawirus - Raport Dnia. Środa, 8 lipca

W ciągu ostatniej doby potwierdzono w Polsce 277 nowych zakażeń koronawirusem, zmarło 15 kolejnych osób. Od poniedziałku Finlandia znosi kontrole graniczne dla podróżnych przybywających z kolejnych kilkunastu krajów europejskich. Nie ma wśród nich naszego kraju. Wydłuża się liczba powikłań po COVID-19.

Data publikacji: 09-07-2020

Psychozy i udar mózgu. Wydłuża się liczba powikłań po COVID-19

Wirus SARS-CoV-2 może przeniknąć do systemu nerwowego człowieka i wywołać w nim duże szkody, takie jak przejściowa utrata węchu i smaku, a także psychozy i udar mózgu. Mogą się one utrzymać także po wyzdrowieniu.

Data publikacji: 09-07-2020

Internauci pytali prezydenta: o zarobki Pierwszej Damy, "bykowe", i "Centrum Zdrowia 75+"

Jeśli zostanę wybrany na II kadencję moim pierwszym projektem będzie Centrum Zdrowia 75+ - zapowiedział ubiegający się o reelekcję prezydent Andrzej Duda odpowiadając na pytania internautów serwisu wykop.pl w formule AMA (ang. Ask Me Anything - pytaj o co chcesz). Prezydent został zapytany m.in. czy podpisałby ustawę o tzw. bykowym oraz czy po wyborach posprząta swoje plakaty wyborcze.

Data publikacji: 09-07-2020