Artykuły z dnia: 09-08-2020

Sylwester Marciniak w "DGP": Świat docenia wybory w Polsce

Jeśli chodzi o sam akt głosowania w lokalu wyborczym, to nie wpłynęło to na liczbę przypadków COVID-19 - ocenił w rozmowie z weekendowym wydaniem "Dziennika Gazety Prawnej" przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej Sylwester Marciniak. Zastrzegł jednak, że "pewnie potrzebne by były pogłębione analizy". Marciniak ujawnił również, że jedno z południowoamerykańskich państw pytało PKW o szczegóły przeprowadzenia wyborów w czasie epidemii.

Data publikacji: 09-08-2020

"Rzeczpospolita": Czarnecki jeździł zezłomowanym autem?

Według ustaleń europejskich śledczych Ryszard Czarnecki nierzetelnie rozliczał wyjazdy. Kwestionują oni aż 100 tysięcy euro zwróconych europosłowi za podróże w ciągu dziewięciu lat.

Data publikacji: 09-08-2020

Jeden z największych hitów francuskiego kina w Player.pl

Jeden z największych hitów francuskiego kina w Player.pl Niewinny wybryk, który czasem niespodziewanie pociąga za sobą konsekwencje, które mogą doprowadzić do rewolucji. Tak można streścić "Nędzników" francuskiego debiutanta Ladja Ly. Jeden z największych hitów francuskiego kina, nominowany między innymi do Oscara, dostępny w serwisie Player.pl.

Data publikacji: 09-08-2020

Reżyser filmu "Mission: Impossible 7" wydał oświadczenie w sprawie mostu w Pilchowicach

Reżyser filmu "Mission: Impossible 7" wydał oświadczenie w sprawie mostu w Pilchowicach "Nikt związany z produkcją filmu nie prosił o pozwolenie na zniszczenie historycznego zabytku w Polsce" - oświadczył na łamach magazynu "Empire" reżyser siódmej części "Mission: Impossible" Christopher McQuarrie. To reakcja na doniesienia, że twórcy filmu chcieliby na potrzeby jednej ze scen wysadzić ponad stuletni most w Pilchowicach (województwo dolnośląskie). Według reżysera to Polacy wyrazili zainteresowanie użyczeniem niedziałającego mostu.

Data publikacji: 09-08-2020

„Dirty Dancing” - Jennifer Grey powróci w kontynuacji tanecznego filmu!

Nie ma wątpliwości, że „Dirty Dancing” jest jednym z najsłynniejszych filmów w historii kina. Fanów tej tanecznej produkcji z pewnością zelektryzuje wieść, że powstanie kolejna część filmu. Informację o tym potwierdził ostatnio dyrektor generalny Lionsgate, John Feltheimer....

Data publikacji: 09-08-2020

Cameron Diaz wyjaśniła, dlaczego zrezygnowała z aktorstwa

  Cameron Diaz niezaprzeczalnie jest jedną z najsławniejszych gwiazd Hollywood. W jej filmografii sporo jest zarówno komedii, filmów romantycznych, jak i ról dubbingowych. Jednak gwiazda postanowiła całkowicie zrezygnować ze swojej kariery aktorskiej i w całości poświęciła...

Data publikacji: 09-08-2020

Dlaczego w tym roku jest aż tyle komarów? ​Entomolog: Czekały nawet kilka lat

Komarzyce, które kłują nas w 2020 roku - z gatunku doskwier pastwiskowy - wylęgły się z jaj złożonych nawet kilka lat temu. Za sprawą niedawnych ulewnych deszczy - jaja trafiły do zbiorników wodnych i mogły rozwinąć się z nich larwy - wyjaśnia entomolog dr Aleksandra Gliniewicz.

Data publikacji: 09-08-2020

​Naukowcy znaleźli związek pomiędzy HPV i rakiem prostaty

Badacze z Australii znaleźli związek pomiędzy przenoszonym drogą płciową wirusem brodawczaka ludzkiego i rakiem prostaty - informuje "Daily Mail". Czy szczepionka podawana od lat nastoletnim dziewczynkom pomoże uratować mężczyzn znajdujących się w grupie ryzyka? Rocznie na raka prostaty umiera cztery do pięciu tysięcy Polaków.

Data publikacji: 09-08-2020

Komary tygrysie coraz bliżej Polski. Wiadomo, jak trafiły z Azji do Europy

W co najmniej pięciu gminach w Holandii odkryto bardzo agresywne i niebezpieczne komary azjatyckie, zwane również tygrysimi - poinformował tamtejszy Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności i Produktów Konsumenckich (NVWA). Ten gatunek jest aktywnym w ciągu dnia krwiopijcą. Atakuje ludzi, zwierzęta gospodarskie i dzikie, przenosząc groźne choroby. Władze ustaliły wstępnie, skąd mógł przybyć.

Data publikacji: 09-08-2020

Google w ofensywie. Zaoferuje konta bankowe

Sfera finansów to kolejna dziedzina, w której mocną pozycję próbuje zdobyć Google. Chce zaproponować swoim użytkownikom konta bankowe i fizyczne karty płatnicze. Mówi się nawet, że gigant technologiczny stworzy własną kryptowalutę.

Data publikacji: 09-08-2020

Otwarcie Parku Pamięci w Toruniu. "To miejsce dla wszystkich"

Park Pamięci Narodowej to miejsce pamięci, edukacji, refleksji i modlitwy, które zaprasza do przeżycia lekcji patriotyzmu, braterstwa, wiary i nadziei - powiedział biskup toruński Wiesław Śmigiel w czasie mszy św. w sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu. Do uczestników uroczystości prezydent Andrzej Duda wystosował list.

Data publikacji: 09-08-2020

Manifestacje poparcia dla społeczności LGBT

W sobotę po południu na placu Defilad rozpoczęła się manifestacja poparcia dla społeczności LGBT. Protest zorganizowano po piątkowych wydarzeniach związanych z zatrzymaniem Michała Sz. znanego jako Małgorzata Sz. Margot. Organizowany jest pod hasłem Nigdy nie będziesz sama! Solidarnie przeciw queerfobii. Pod PKiN zebrało się kilkaset osób. Podobne pikiety odbyły się w Krakowie i Poznaniu.

Data publikacji: 09-08-2020

Wybuch gazu niedaleko Zawiercia. Trzy osoby ranne

Trzy osoby, wśród nich dziecko, doznały w sobotę wieczorem obrażeń wskutek wybuchu gazu w pobliżu Zawiercia (woj. śląskie). Wszyscy ranni, m.in. z oparzeniami drugiego stopnia, zostali przetransportowani śmigłowcami do szpitali.

Data publikacji: 09-08-2020