Artykuły z dnia: 09-09-2020

Film o Mulan budzi kontrowersje. "Wzywamy ludzi na całym świecie do bojkotu"

Film o Mulan budzi kontrowersje. "Wzywamy ludzi na całym świecie do bojkotu" W internecie pojawiły się apele o bojkot najnowszej produkcji wytwórni Walta Disneya, filmu "Mulan" . Kontrowersje wzbudziło wyrażenie poparcia dla hongkońskiej policji przez aktorkę, odgrywającą tytułową rolę w filmie, a także fakt, że część zdjęć została nakręcona w regionie Sinciang na zachodzie Chin, gdzie znajdują się obozy dla mniejszości ujgurskiej. Producenci do tej pory nie skomentowali sprawy.

Data publikacji: 09-09-2020

"Intrygujący, pełen hipnotycznych mocy". Świetne przyjęcie filmu Szumowskiej w Wenecji

"Intrygujący, pełen hipnotycznych mocy". Świetne przyjęcie filmu Szumowskiej w Wenecji "Intrygujący" - pisze "Variety" o filmie Małgorzaty Szumowskiej. "Pełen hipnotycznych mocy" - dodaje. "Metafizyczne, surrealistyczne, złożone, niezwykle fascynujące doświadczenie" - ocenia "Screen Daily". O takim przyjęciu filmu Małgorzaty Szumowskiej i Michała Englerta "Śniegu już nigdy nie będzie" w Wenecji marzyliśmy chyba wszyscy.

Data publikacji: 09-09-2020

Odlot (2009) - poruszająca animowana opowieść

Filmy animowane to coraz częściej produkcje, które niosą za sobą ważny przekaz i potrafią autentycznie wzruszyć. Świetnym przykładem jest tutaj animowana produkcja pod tytułem "Odlot", która zadebiutowała w 2009 roku.  Tytuł oryginalny: UpGatunek: Animowany / FamilijnyReżyseria:...

Data publikacji: 09-09-2020

Blowek – popularny polski youtuber. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, partnerka

Blowek to polski youtuber, który jest uznawany za jednego za najpopularniejszych w kraju. Na swoim głównym kanale na YouTube posiada około 4,58 mln subskrypcji i 878 mln wyświetleń, a na drugim kanale Minecraftblowek posiada 189 tys. subskrypcji i 4,5 mln wyświetleń. Youtuber słynie z...

Data publikacji: 09-09-2020

Otrucie Aleksieja Nawalnego. Mateusz Morawiecki: Powinny być ostre sankcje wobec Rosji

Przypadek lidera antykremlowskiej opozycji Aleksieja Nawalnego pokazuje, jak Rosja traktuje swoich obywateli i liderów, w tej kwestii potrzebne jest nie tylko potępienie, ale też bardzo ostre sankcje - powiedział premier Mateusz Morawiecki. we wtorek w wywiadzie dla telewizji Bloomberg.

Data publikacji: 09-09-2020

Obóz władzy szykuje zmiany w sądach

Z niemal 100 sędziów w Sądzie Najwyższym ma pozostać 20-30. Reszta przejdzie w stan spoczynku. Rządzące ugrupowanie szykuje kolejną odsłonę reformy wymiaru sprawiedliwości - czytamy we wtorek (7 września) w "Rzeczpospolitej".

Data publikacji: 09-09-2020

Badanie: przyłbice i maski z zaworami niewystarczająco zatrzymują koronawirusa

Naukowcy zarejestrowali rozprzestrzenianie się wyrzucanych z ust kropelek śliny, kiedy na ich drodze stają przyłbice i maski z zaworami, takie jak N95. Wykazali, że znaczna część aerozolu z kroplami wydostaje się, np. podczas kichnięcia, wokół zasłony czy przez zaworek w masce N95. Zalecają noszenie masek materiałowych.

Data publikacji: 09-09-2020

W jakiej kolejności pojawiają się objawy zakażenia koronawirusem Sars-CoV-2?

Naukowcy odkryli, w jakiej kolejności najczęściej pojawiają się objawy zakażenia koronawirusem Sars-CoV-2. Jak zauważają badacze, informacja ta jest szczególnie istotna w kontekście zbliżającej się fali zachorowań na grypę.

Data publikacji: 09-09-2020

Amerykańscy naukowcy: Placebo działa, nawet jeśli wiemy, że to placebo

Placebo redukuje markery stresu emocjonalnego w mózgu, nawet jeśli ludzie mają świadomość tego, że przyjmują tylko placebo - dowiedli naukowcy z Uniwersytetu Michigan.

Data publikacji: 09-09-2020

Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek Człowiekiem Roku Forum Ekonomicznego 2020

Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek został wybrany Człowiekiem Roku Forum Ekonomicznego 2020 r., które w tym roku odbywa się w Karpaczu. Funkcję szefa płockiego koncernu Obajtek pełni od lutego 2018 roku. W trakcie swojego urzędowania zainicjował m.in. przejęcie przez Orlen innej paliwowej spółki - Lotosu.

Data publikacji: 09-09-2020

Władysław Kosiniak-Kamysz ponownie został ojcem

Prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz oraz jego żona Paulina opublikowali we wtorek wieczorem zdjęcie z ich nowo narodzoną córką Różą. Pierwsza córka - Zosia - przyszła na świat w 2019 roku.

Data publikacji: 09-09-2020

Fałszywie pozytywne testy na koronawirusa? Część z nich wykrywa martwy patogen

Testy na obecność koronawirusa SARS-CoV-2 są tak czułe, że część z nich może być fałszywie pozytywna. Wynika to z tego, że wykrywane są fragmenty martwego już patogenu albo niezdolnego do rozmnażania się, czyli nieaktywnej infekcji - zwracają uwagę brytyjscy specjaliści.

Data publikacji: 09-09-2020

Przedszkola, szkoły i placówki oświatowe w Polsce. Jak pracują w czasie epidemii?

W trybie stacjonarnym 8 września pracowało blisko 48,4 tys. przedszkoli, szkół i placówek oświatowych, 37 w trybie zdalnym, a 58 w trybie mieszanym - poinformowało we wtorek Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Data publikacji: 09-09-2020