Artykuły z dnia: 09-09-2021

Mateusz Morawiecki: Atak Łukaszenki jest wymierzony w całą społeczność euroatlantycką

- Musimy powiedzieć jasno: ewakuacja z Kabulu nie ma nic wspólnego ze zorganizowaną kampanią przerzutu imigrantów z Bagdadu. Łukaszenka i jego służby korzystają z usług migrantów gotowych zapłacić oszczędności życia, aby dostać się do Europy Zachodniej. Jakże zwodnicza, nieludzka i niezwykle niebezpieczna jest ta prowokacja - powiedział premier Mateusz Morawiecki w wywiadzie dla estońskiego dziennika "Eesti Paevaleht". O samej ewakuacji z Kabulu premier stwierdził: - Dziś z ulgą mówimy: "mission completed".

Data publikacji: 09-09-2021

Echa słów Sławomira Nitrasa o "opiłowaniu katolików". "Najbardziej wściekły był Tusk"

Sławomira Nitrasa czekają konsekwencje. Może pomarzyć o szefowaniu regionu zachodniopomorskiego - wynika nieoficjalnych z informacji polityka PO.

Data publikacji: 09-09-2021

Kylie Jenner potwierdziła ciążę. Spodziewa się drugiego dziecka z Travisem Scottem

Kylie Jenner potwierdziła ciążę. Spodziewa się drugiego dziecka z Travisem Scottem Kylie Jenner, amerykańska modelka i celebrytka, poinformowała na Instagramie, że spodziewa się drugiego dziecka. Jego ojcem jest długoletni partner Jenner - raper Travis Scott. Oboje są już rodzicami trzyletniej Stormi Webster.

Data publikacji: 09-09-2021

Faktury za fikcyjne usługi. PAP: śledztwo dotyczy także gitarzysty Lady Pank

Faktury za fikcyjne usługi. PAP: śledztwo dotyczy także gitarzysty Lady Pank Prokuratura Regionalna w Warszawie prowadzi śledztwo przeciwko 48-latkowi zarządzającemu agencją eventową. Jest on podejrzany o popełnienie tak zwanej zbrodni vatowskiej poprzez wystawianie faktur poświadczających wykonanie fikcyjnych usług na łączną kwotę ponad 14,5 miliona złotych - poinformował w środę Marcin Saduś, rzecznik prasowy prokuratury regionalnej.

Data publikacji: 09-09-2021

U progu wojen cybernetycznych. Co nas czeka w najbliższych latach?

Świat uzależniony jest od internetu i nowych technologii bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Masowy atak hakerski z pewnością mógłby więc doprowadzić do paraliżu całego kraju i okazać się nie mniej niszczycielski w skutkach od użycia konwencjonalnej broni. Czy to realne zagrożenie?

Data publikacji: 09-09-2021

Naukowcy z UJ: Niewyspany człowiek dochodzi do siebie nawet tydzień

Po długotrwałym okresie niewysypiania się parametry organizmu nie wracają do normy jeszcze przez siedem dni - odkryli naukowcy z Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Data publikacji: 09-09-2021

Wicemarszałek Ryszard Terlecki: musimy szukać rozwiązań drastycznych

- Jeżeli pójdzie tak, jak się zanosi, że pójdzie, to musimy szukać rozwiązań drastycznych. Brytyjczycy pokazali, że dyktatura brukselskiej biurokracji im nie odpowiada i się odwrócili, i wyszli - powiedział Ryszard Terlecki, wicemarszałek Sejmu i szef klubu PiS. Część komentatorów i polityków opozycji odebrało słowa Terleckiego jako zapowiedź polexitu, czyli wyjścia Polski z UE.

Data publikacji: 09-09-2021

Jeff Bezos inwestuje w przedsiębiorstwo pracujące nad nieśmiertelnością. Zamierza "zażegnać śmierć"

Były dyrektor generalny Amazon, Jeff Bezos i rosyjski miliarder Yuri Milner, zainwestowali w przedsiębiorstwo Altos Labs, start-up z Doliny Krzemowej, który pracuje nad technologią mającą na celu biologiczne przeprogramowanie ludzi i potencjalnie przedłużenie życia lub nawet nieśmiertelność.

Data publikacji: 09-09-2021

USA. Rośnie liczba dzieci hospitalizowanych z powodu wirusa RSV. Lekarze alarmują

Przypadki RSV czyli syncytialnego wirusa układu oddechowego zazwyczaj diagnozuje się u dzieci od listopada do marca. W tym roku zakażenia pojawiły się jednak znacznie wcześniej i jest ich więcej, co może być spowodowane m.in. pandemią COVID-19. Wirus jest szczególnie niebezpieczny i noworodków. Lekarze w USA alarmują: Sytuacja jest niepokojąca!

Data publikacji: 09-09-2021

Mecz Polska - Anglia. Remis na PGE Narodowym

Polska zremisowała z Wielką Brytanią 1:1 w meczu na stadionie PGE Narodowym w Warszawie.

Data publikacji: 09-09-2021

Rekompensaty dla firm z obszaru stanu wyjątkowego. Rząd przyjął projekt

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o rekompensacie w wysokości 65 proc. utraconych dochodów, dla firm z obszaru objętego stanem wyjątkowym - poinformowało w środę w komunikacie Ministerstwo Administracji i Spraw Wewnętrznych.

Data publikacji: 09-09-2021