Artykuły z dnia: 10-01-2021

Ilu Polaków chce się zaszczepić przeciw COVID-19? Jest nowy sondaż

47 proc. Polaków chce się zaszczepić przeciw COVID-19 - wynika z sondażu IBRiS dla "Rzeczpospolitej". Widać duży rozdźwięk w tej sprawie w zależności od płci, wieku i preferencji politycznych.

Data publikacji: 10-01-2021

Jarosław Kaczyński: Mam nadzieję, że będziemy mogli zaproponować nowe traktaty unijne

"Chcemy poprzez grupę Europejskich Konserwatystów i Reformatorów zaprezentować własny projekt kształtu konstrukcji europejskiej. Mam nadzieję, że z czasem będziemy mogli zaproponować nowe traktaty unijne" - powiedział w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Data publikacji: 10-01-2021

"To, czego doświadczyłem, to zderzenie mojej wewnętrznej logiki z chaosem świata"

"To, czego doświadczyłem, to zderzenie mojej wewnętrznej logiki z chaosem świata" Jedną z głównych cech mojej postaci jest bycie w spektrum autyzmu. To, co mnie najbardziej dotknęło w tym doświadczeniu, to jest możliwość bycia przymusowo osobnym w społeczeństwie, nie czując problemu z samym sobą do końca, ale czując problem z komunikacją. To, czego doświadczyłem, to jest zderzenie mojej wewnętrznej logiki z chaosem świata – mówił we "Wstajesz i weekend" aktor Piotr Głowacki, który wcielił się w rolę cierpiącego na zespół Aspergera podkomisarza Filipa Zacharę w najnowszej produkcji Player Original "Nieobecni".

Data publikacji: 10-01-2021

Facebook bezterminowo blokuje konta Donalda Trumpa

Facebook bezterminowo blokuje konta Donalda Trumpa Bezterminowo, a na pewno na dwa tygodnie, do czasu przekazania w Stanach Zjednoczonych władzy, zawieszono konto ustępującego prezydenta Donalda Trumpa na Facebooku i Instagramie – potwierdził szef platform Mark Zuckerberg. Wcześniej o usunięciu oświadczeń prezydenta zdecydowały Twitter i YouTube.

Data publikacji: 10-01-2021

Obecność - historia egzorcyzmu

„Obecność” to pełnometrażowy horror produkcji amerykańskiej. Za reżyserię odpowiedzialny jest James Wan natomiast scenariuszem zajął się duet Chad i Carey Hayes. Tytuł ujrzał światło dzienne 27 czerwca 2013 roku i nadal jest jednym z najchętniej oglądanych horrorów w historii. Ty...

Data publikacji: 10-01-2021

Koronawirus może uszkadzać mózg, nie wnikając do niego

Koronawirus SARS-CoV-2 nie musi wniknąć bezpośrednio do mózgu, żeby doprowadzić do jego uszkodzenia - wynika z najnowszych badań specjalistów amerykańskich.

Data publikacji: 10-01-2021

Kolejne dwa leki skuteczne u krytycznie chorych na COVID-19

Z najnowszych badań wynika, że w ciężkich przypadkach COVID-19 pomocne są dwa preparaty immunosupresyjne, stosowane dotychczas głównie w leczeniu reumatoidalnego zapalenia stawów - tocilizumab i sarilumab.

Data publikacji: 10-01-2021

Cmentarz w Lubomi został zdewastowany. Krzyże wyrzucone na ulicę

W nocy z piątku na sobotę zdewastowano cmentarz parafialny w Lubomi (Śląskie), a mężczyzna który próbował reagować został pobity - podał regionalny portal Nowiny.pl. Jak zaznaczono sprawca dewastacji został zatrzymany przez policję.

Data publikacji: 10-01-2021

Kolejne dwa leki pomogą leczyć chorych na Covid-19? Ustalenia naukowców

Proces leczenia Covid-19 o potwierdzonej skuteczności może się wzbogacić o dwa kolejne leki. Z najnowszych badań wynika, że w ciężkich przypadkach tej choroby pomocne są dwa preparaty immunosupresyjne, stosowane dotychczas głównie w leczeniu reumatoidalnego zapalenia stawów: tocilizumab i sarilumab.

Data publikacji: 10-01-2021

Nałogowe palenie zwiększa ryzyko zachorowania na Covid-19. Ustalenia naukowców

Palenie papierosów wiąże się ze zwiększonym ryzykiem wystąpienia objawów Covid-19, a palacze częściej niż osoby niepalące trafiają do szpitala z powodu tej choroby - ustalili naukowcy z Kings College London. Ich zdaniem, rzucenie tego nałogu jest jedną z rzeczy, które możemy zrobić, aby zmniejszyć konsekwencje zdrowotne choroby.

Data publikacji: 10-01-2021

Robert Lewandowski Sportowcem Roku 2020. Wyniki 86. Plebiscytu Przeglądu Sportowego

Robert Lewandowski wygrał 86. Plebiscyt Przeglądu Sportowego i Polsatu na Najlepszego Sportowca Roku 2020. Kapitan reprezentacji Polski w piłce nożnej wyprzedził tenisistkę Igę Świątek oraz skoczka narciarskiego Kamila Stocha.

Data publikacji: 10-01-2021

Dworczyk: od piątku zapisy na szczepienia dla osób powyżej 70 lat

W piątek 15 stycznia rozpoczną się zapisy na szczepienie przeciw COVID-19 osób powyżej 70 lat - poinformował szef kancelarii premiera Michał Dworczyk.

Data publikacji: 10-01-2021