Artykuły z dnia: 10-08-2020

"Rzeczpospolita": Czarnecki jeździł zezłomowanym autem?

Według ustaleń europejskich śledczych Ryszard Czarnecki nierzetelnie rozliczał wyjazdy. Kwestionują oni aż 100 tysięcy euro zwróconych europosłowi za podróże w ciągu dziewięciu lat.

Data publikacji: 10-08-2020

Jeden z największych hitów francuskiego kina w Player.pl

Jeden z największych hitów francuskiego kina w Player.pl Niewinny wybryk, który czasem niespodziewanie pociąga za sobą konsekwencje, które mogą doprowadzić do rewolucji. Tak można streścić "Nędzników" francuskiego debiutanta Ladja Ly. Jeden z największych hitów francuskiego kina, nominowany między innymi do Oscara, dostępny w serwisie Player.pl.

Data publikacji: 10-08-2020

Reżyser filmu "Mission: Impossible 7" wydał oświadczenie w sprawie mostu w Pilchowicach

Reżyser filmu "Mission: Impossible 7" wydał oświadczenie w sprawie mostu w Pilchowicach "Nikt związany z produkcją filmu nie prosił o pozwolenie na zniszczenie historycznego zabytku w Polsce" - oświadczył na łamach magazynu "Empire" reżyser siódmej części "Mission: Impossible" Christopher McQuarrie. To reakcja na doniesienia, że twórcy filmu chcieliby na potrzeby jednej ze scen wysadzić ponad stuletni most w Pilchowicach (województwo dolnośląskie). Według reżysera to Polacy wyrazili zainteresowanie użyczeniem niedziałającego mostu.

Data publikacji: 10-08-2020

„Nieustraszony” - powstanie film na podstawie serialu z Davidem Hasselhoffem

„Nieustraszony” był jednym z najpopularniejszych amerykańskich seriali lat osiemdziesiątych. Produkcja z Davidem Hasselhoffem w roli głównej cieszyła się ogromnym zainteresowaniem również w Polsce. Dla jej fanów mamy dobrą wiadomość – serial niebawem zostanie p...

Data publikacji: 10-08-2020

Magdalena Kumorek - Anka z "Przepisu na życie". Wiek, wzrost, waga, Instagram, dzieci, mąż

Magdalena Kumorek to polska aktorka filmowa i teatralna, którą wiele osób na pewno zna z jej roli w serialu „Przepis na życie”. Jest również wokalistką, która w niesamowity sposób śpiewa Osiecką. Co jeszcze o niej warto wiedzieć?  Wszystko o: Magd...

Data publikacji: 10-08-2020

Dlaczego w tym roku jest aż tyle komarów? ​Entomolog: Czekały nawet kilka lat

Komarzyce, które kłują nas w 2020 roku - z gatunku doskwier pastwiskowy - wylęgły się z jaj złożonych nawet kilka lat temu. Za sprawą niedawnych ulewnych deszczy - jaja trafiły do zbiorników wodnych i mogły rozwinąć się z nich larwy - wyjaśnia entomolog dr Aleksandra Gliniewicz.

Data publikacji: 10-08-2020

​Naukowcy znaleźli związek pomiędzy HPV i rakiem prostaty

Badacze z Australii znaleźli związek pomiędzy przenoszonym drogą płciową wirusem brodawczaka ludzkiego i rakiem prostaty - informuje "Daily Mail". Czy szczepionka podawana od lat nastoletnim dziewczynkom pomoże uratować mężczyzn znajdujących się w grupie ryzyka? Rocznie na raka prostaty umiera cztery do pięciu tysięcy Polaków.

Data publikacji: 10-08-2020

Sylwester Marciniak w "DGP": Świat docenia wybory w Polsce

Jeśli chodzi o sam akt głosowania w lokalu wyborczym, to nie wpłynęło to na liczbę przypadków COVID-19 - ocenił w rozmowie z weekendowym wydaniem "Dziennika Gazety Prawnej" przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej Sylwester Marciniak. Zastrzegł jednak, że "pewnie potrzebne by były pogłębione analizy". Marciniak ujawnił również, że jedno z południowoamerykańskich państw pytało PKW o szczegóły przeprowadzenia wyborów w czasie epidemii.

Data publikacji: 10-08-2020

Komary tygrysie coraz bliżej Polski. Wiadomo, jak trafiły z Azji do Europy

W co najmniej pięciu gminach w Holandii odkryto bardzo agresywne i niebezpieczne komary azjatyckie, zwane również tygrysimi - poinformował tamtejszy Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności i Produktów Konsumenckich (NVWA). Ten gatunek jest aktywnym w ciągu dnia krwiopijcą. Atakuje ludzi, zwierzęta gospodarskie i dzikie, przenosząc groźne choroby. Władze ustaliły wstępnie, skąd mógł przybyć.

Data publikacji: 10-08-2020

Google w ofensywie. Zaoferuje konta bankowe

Sfera finansów to kolejna dziedzina, w której mocną pozycję próbuje zdobyć Google. Chce zaproponować swoim użytkownikom konta bankowe i fizyczne karty płatnicze. Mówi się nawet, że gigant technologiczny stworzy własną kryptowalutę.

Data publikacji: 10-08-2020

Wypadek na Wiśle. Wywróciła się łódź z ludźmi

W niedzielę późnym popołudniem na Wiśle na wysokości Czerwińska w pow. płońskim (Mazowieckie) przewróciła się łódka, którą płynęło pięcioro młodych ludzi. Czworo z nich wydostało się z wody. Piąty z pasażerów zmarł.

Data publikacji: 10-08-2020

1 września to zła data na rozpoczęcie nauki w szkołach - prof. Andrzej Fal o koronawirusie w Polsce

- Pierwszy września jest może symboliczną, ale bardzo złą datą do rozpoczęcia nauki w szkołach - powiedział w Gościu Wydarzeń prof. Andrzej Fal. - Jeśli statystyki w kierunku końca wakacji będą się nasilały, to dzieci do szkół wrócić nie powinny - powiedział kierownik Kliniki Alergologii, Chorób Płuc i Chorób Wewnętrznych w szpitalu MSWiA w Warszawie i dyrektor Instytutu Nauk Medycznych UKSW.

Data publikacji: 10-08-2020

Broń przy grillu. Nie żyje 37-latek

W sobotę w Sochaczewie podczas spotkania przy grillu doszło do śmiertelnego postrzelenia 37-letniego mężczyzny. Do sprawy zatrzymano trzy osoby, które również uczestniczyły w spotkaniu. W poniedziałek mają zostać doprowadzone do prokuratury.

Data publikacji: 10-08-2020