Artykuły z dnia: 10-09-2020

Kot, kokaina i wiersz Gałczyńskiego w pytaniu z "Milionerów" za 40 tysięcy złotych

Kot, kokaina i wiersz Gałczyńskiego w pytaniu z "Milionerów" za 40 tysięcy złotych Dokończ fragment wiersza Gałczyńskiego o Inie, która "miała niebieską wstążkę i niebieskiego kota. Kot wąchał kokainę…". Jak brzmi dalsza część utworu? Takie pytanie usłyszała w "Milionerach" pani Katarzyna Pawelczyk z Katowic. Za poprawną odpowiedź mogła otrzymać 40 tysięcy złotych.

Data publikacji: 10-09-2020

Oscary według nowych zasad. "Najlepszy film" z kobietami, LGBTQ i mniejszościami etnicznymi

Oscary według nowych zasad. "Najlepszy film" z kobietami, LGBTQ i mniejszościami etnicznymi Amerykańska Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej ogłosiła nowe zasady, które będą musiały spełniać obrazy, aby walczyć o Oscara w kategorii najlepszy film. Promowana ma być różnorodność na ekranie i poza nim oraz włączanie osób z grup mniejszościowych w proces produkcji. "Nasze ramy muszą zostać poszerzone" - brzmi oświadczenie szefów Akademii Filmowej, przyznającej najbardziej cenione wyróżnienia w branży.

Data publikacji: 10-09-2020

Serenity (2005) - wielka tajemnica na kosmicznym statku

Filmy o tematyce science fiction od lat cieszą się niemalejącą popularnością. Tego rodzaju produkcje pozwalają nam przeżywać niesamowite przygody nawet w najdalszych galaktykach. Jednym z takich filmów jest produkcja pod tytułem "Serenity".  Tytuł oryginalny: Serenity Gatunek: Przy...

Data publikacji: 10-09-2020

SA Wardega – znany youtuber. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, partnerka

Sylwester Wardęga jest polskim youtuberem, niezależnym twórcą filmowym oraz performerem. Jego kanał jest jednym z najpopularniejszych w kraju i ma ponad 3,6 mln subskrybentów. Youtuber prowadzi również drugi kanał o nazwie „WATAHA – Krulestwo”, który pos...

Data publikacji: 10-09-2020

Amerykańscy naukowcy: Placebo działa, nawet jeśli wiemy, że to placebo

Placebo redukuje markery stresu emocjonalnego w mózgu, nawet jeśli ludzie mają świadomość tego, że przyjmują tylko placebo - dowiedli naukowcy z Uniwersytetu Michigan.

Data publikacji: 10-09-2020

"DGP": PiS myśli o napisaniu kodeksu wyborczego od nowa

W ramach jesiennej ofensywy programowej PiS myśli o napisaniu kodeksu wyborczego od nowa. Zmiany mają dotyczyć m.in. publikowania sondaży czy finansowania kampanii wyborczych - pisze w środowym (9 września) wydaniu "Dziennik Gazeta Prawna".

Data publikacji: 10-09-2020

Otrucie Aleksieja Nawalnego. Mateusz Morawiecki: Powinny być ostre sankcje wobec Rosji

Przypadek lidera antykremlowskiej opozycji Aleksieja Nawalnego pokazuje, jak Rosja traktuje swoich obywateli i liderów, w tej kwestii potrzebne jest nie tylko potępienie, ale też bardzo ostre sankcje - powiedział premier Mateusz Morawiecki. we wtorek w wywiadzie dla telewizji Bloomberg.

Data publikacji: 10-09-2020

W jakiej kolejności pojawiają się objawy zakażenia koronawirusem Sars-CoV-2?

Naukowcy odkryli, w jakiej kolejności najczęściej pojawiają się objawy zakażenia koronawirusem Sars-CoV-2. Jak zauważają badacze, informacja ta jest szczególnie istotna w kontekście zbliżającej się fali zachorowań na grypę.

Data publikacji: 10-09-2020

Zapieczętowane sarkofagi sprzed 2,5 tys. lat. Niezwykłe odkrycie w Egipcie

Archeolodzy pracujący w Sakkrarze - nekropolii Memfis, znaleźli 13 nigdy nie otwieranych trumien sprzed ok. 2,5 tys. lat. Eksperci zapewniają, że odkrycie jest wyjątkowe, ponieważ sarkofagi znajdują się w doskonałym stanie i nie padły ofiarą rabusiów. Niewykluczone, że w szybie grobowym może znajdować się jeszcze więcej cennych przedmiotów.

Data publikacji: 10-09-2020

Fałszywie pozytywne testy na koronawirusa? Część z nich wykrywa martwy patogen

Testy na obecność koronawirusa SARS-CoV-2 są tak czułe, że część z nich może być fałszywie pozytywna. Wynika to z tego, że wykrywane są fragmenty martwego już patogenu albo niezdolnego do rozmnażania się, czyli nieaktywnej infekcji - zwracają uwagę brytyjscy specjaliści.

Data publikacji: 10-09-2020

Małopolska: płoną trzy budynki mieszkalne. 12 zastępów straży walczy z ogniem

12 zastępów straży walczy w środę wieczorem z pożarem, który wybuchł m.in. w trzech budynkach mieszkalnych w miejscowości Więciórka w pow. myślenickim. Ich mieszkańcy zdążyli opuścić swoje domy jeszcze przed przyjazdem na miejsce służb.

Data publikacji: 10-09-2020

Forum Ekonomiczne w Karpaczu. Nagrodzono PGNiG i prezesa PKO BP, Cichanouska z nagrodą specjalną

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) zostało Firmą Roku dorocznego Forum Ekonomicznego, odbywającego się w tym roku w Karpaczu. Prezes PKO BP Zbigniew Jagiełło laureatem Nagrody Gospodarczej Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Z kolei Swiatłana Cichanouska została wyróżniona nagrodą specjalną.

Data publikacji: 10-09-2020

"Nie była to najlepsza kadencja". Premier o Rzeczniku Praw Obywatelskich

- Myślę, że nie była to najlepsza kadencja Rzecznika Praw Obywatelskich - mówił w środę Mateusz Morawiecki podczas sesji Q&A na Facebooku. Premier został również zapytany m.in. o: sytuację na Białorusi, kwestię Nord Stream 2, epidemię koronawirusa oraz o system edukacji w polskich szkołach.

Data publikacji: 10-09-2020