Artykuły z dnia: 10-10-2020

Koronawirus w Polsce. Brakuje remdesiviru. UE przekaże jeszcze 400 dawek

W całym kraju zaczyna brakować remdesiviru - leku, który skuteczniej od innych chroni pacjentów z koronawirusem przed ryzykiem ciężkich powikłań - pisze we wtorek (6 października) "Gazeta Wyborcza".

Data publikacji: 10-10-2020

"Świat nam po prostu tego nie zapomni"

"Świat nam po prostu tego nie zapomni" Jedyna forma uprawiania polityki, jaką zna Kaczyński i wielu polityków jego obozu, żywi się konfliktem i podziałami. To będzie eskalować i doprowadzi do nieszczęścia. Dojdzie prawdopodobnie do sytuacji pogromowych, bo to już się nakręca. Polska będzie postrzegana jako obrzydliwe, dość faszyzujące państewko, które część swoich własnych obywateli traktuje jak podludzi - ocenia polska reżyserka Agnieszka Holland w rozmowie z Tomaszem-Marcinem Wroną. 

Data publikacji: 10-10-2020

40 lat temu śpiewał rewolucjonistom, później krytykował reżim. Władze skazały go na zapomnienie

40 lat temu śpiewał rewolucjonistom, później krytykował reżim. Władze skazały go na zapomnienie Irańskie władze wzmocniły siły policyjne przed kliniką w Teheranie, gdzie tłum ludzi opłakuje zmarłego Mohammada Rezę Szadżariana. Mistrz klasycznego śpiewu perskiego zmarł w nocy z czwartku na piątek w wieku 80 lat.

Data publikacji: 10-10-2020

Middle-earth: Shadow of Mordor – wymagania sprzętowe

Gry komputerowe dziś proponują graczowi ogromną różnorodność i setki możliwości na spędzenie wolnego czasu. Wiele z nich pozwala nam na wybranie się do mistycznych i baśniowych krain, które znamy z ekranów kin czy stron powieści. Dokładnie tak jest w przypadku gry Middle-earth:...

Data publikacji: 10-10-2020

Nicolas Cage – słynny hollywoodzki gwiazdor. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, partnerka, dzieci

Nicolas Cage, a właściwie Nicholas Kim Coppola, to amerykański aktor i twórca filmowy, który od lat należy do ścisłej czołówki hollywoodzkich gwiazd. Międzynarodową sławę zdobył za sprawą udziału między innymi w takich produkcjach jak „Con Air – lot skazańców&...

Data publikacji: 10-10-2020

Vera Jourova: Wydarzenia w Polsce są niepokojące

"Wydarzenia w Polsce są bardzo niepokojące" - ocenia w środowym (7 października) wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" wiceprzewodnicząca Komisji Europejskiej Vera Jourova, odnosząc się do uchwał samorządów o gminach wolnych "od ideologii LGBT".

Data publikacji: 10-10-2020

Badania: 86 proc. zakażonych koronawirusem nie miało objawów

W Wielkiej Brytanii aż 86 proc. zakażonych koronawirusem podczas lockdownu nie wykazywało objawów choroby - sugerują badania epidemiologów University College Londyn. Ich zdaniem należy zmienić strategię testów i badać częściej osoby bezobjawowe.

Data publikacji: 10-10-2020

Harvey J. Alter, Michael Houghton i Charles M. Rice - trzej nobliści, którzy ujarzmili wirusa WZW typu C

Poznaliśmy laureatów Nagrody Nobla w dziedzinie fizjologii i medycyny. Nagrodzeni J. Alter, Michael Houghton i Charles M. Rice, odkrywając wirusa zapalenia wątroby typu C, wnieśli decydujący wkład w walkę ze stanowiącym globalny problem zdrowotny wirusowym zapaleniem wątroby typu C, chorobą prowadzącą do marskości i raka wątroby.

Data publikacji: 10-10-2020

Niedobór witaminy D zwiększa ryzyko zakażenia. Są wyniki badań

Niedobór witaminy D może zwiększać ryzyko zakażenia koronawirusem. Sprawdzili to brytyjscy naukowcy z University of Birmingham. Badania pracowników brytyjskiej służby zdrowia wykazały, że 72 proc. osób z zaniżonym poziomem wit. D uzyskało dodatni wynik testu na przeciwciała koronawirusa, co świadczy o przebytej wcześniej infekcji. U osób z jej prawidłowym poziomem był to wynik na poziomie 51 proc.

Data publikacji: 10-10-2020

Trzymał zamrożone ciało tygrysa amurskiego. Na świecie żyje ich tylko 600 [DRASTYCZNE ZDJĘCIA]

Ciało niezwykle rzadkiego tygrysa amurskiego, największego kota świata, odcięta głowa niedźwiedzia i siedem niedźwiedzich łap - to wszystko znaleziono na posesji kłusownika na rosyjskim Dalekim Wschodzie. 64-letni mężczyzna trzymał trofea w samochodzie chłodni. Został zatrzymany przez Federalną Służbę Bezpieczeństwa (FSB). Ostrzegamy, drastyczne zdjęcia w treści artykułu.

Data publikacji: 10-10-2020

"Strategia walki z pandemią". Opublikowano dokument

Zwiększenie bazy łóżek szpitalnych dla pacjentów z COVID-19, koordynację ruchu pacjentów chorych na koronawirusa, zwiększony udział lekarzy POZ oraz zaostrzanie polityki obostrzeń - zakłada zredefiniowana jesienna strategia walki z pandemią.

Data publikacji: 10-10-2020

"Powinno zostać rozważone odrzucenie ustawy w całości". RPO o "Piątce dla zwierząt"

Powinno zostać rozważone odrzucenie w całości nowelizacji o ochronie zwierząt lub uzależnienie jej wejścia w życie od uprzedniej notyfikacji unijnej - ocenił Rzecznik Praw Obywatelskich w piątkowym piśmie do marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego.

Data publikacji: 10-10-2020

Morderczy półfinał zaszkodził? Świątek o formie przed finałem

Piątkowy półfinał debla w wielkoszlemowym French Open z udziałem Igi Świątek trwał 2,5 godziny, ale nie obawia się ona negatywnych konsekwencji. Nie sądzę, by miało to wpływ na jutrzejszy finał singla - zaznaczyła polska tenisistka.

Data publikacji: 10-10-2020