Artykuły z dnia: 10-10-2021

Monika Olejnik z nowym formatem. "To program niezwykły"

Monika Olejnik z nowym formatem. "To program niezwykły" Monika Olejnik w swoim nowym programie będzie rozmawiać z wyjątkowymi gośćmi o życiu, pasjach i książkach. - Program składa się z trzech części: rozmowa z głównym bohaterem, potem wymiana książek, bo tworzę wirtualną bibliotekę z moimi gośćmi. Trzecia część jest o ludziach niezwykłych - opisała. "Monika Olejnik: Otwarcie" co dwa tygodnie, w piątek, tylko w TVN24 GO.

Data publikacji: 10-10-2021

Adele o rozwodzie, nowym partnerze i nowej płycie

Adele o rozwodzie, nowym partnerze i nowej płycie Adele wyda nowy materiał, co potwierdziła w pierwszym od pięciu lat wywiadzie prasowym. 33-letnia zdobywczyni Oscara i wielu nagród Grammy, odniosła się również do zmiany swojego wyglądu oraz komentarzy na ten temat.

Data publikacji: 10-10-2021

Sondaż: Wygrywa PiS, KO zmniejsza dystans

Gdyby wybory odbywały się w najbliższą niedzielę, wygrałoby je Prawo i Sprawiedliwość z wynikiem 35 proc. głosów. Na drugim miejscu plasuje się odrabiająca straty Koalicja Obywatelska - wynika z sondażu Ipsos.

Data publikacji: 10-10-2021

Małgorzata Wassermann: Przecież my się wszyscy pozabijamy

- Nie mogę wytrzymać tego jazgotu, który jest wokół, tej walki. Na przykład wprowadzenie tego wulgaryzmu do języka publicznego jest dla mnie nie do przyjęcia - mówi posłanka PiS Małgorzata Wassermann. Jej zdaniem "dzisiaj powinniśmy wszyscy zastanowić się, jakie poglądy wyznajemy, dokąd zmierzamy i zrobić krok wstecz".

Data publikacji: 10-10-2021

Naukowcy: Ćwiczenia hamują wzrost komórek nowotworowych

Naukowcy z Edith Cowan University twierdzą, że ćwiczenia fizyczne mogą być jedną z broni w walce z rakiem. Chodzi o miokiny - cząsteczki wydzielane przez mięśnie w czasie ruchu.

Data publikacji: 10-10-2021

Kolczak zbrojny. Groźny pająk w Polsce. Dlaczego trzeba uważać?

Kolczak zbrojny to niebezpieczny pająk, którego zaobserwowano na Dolnym Śląsku. Zazwyczaj pająki występujące w Polsce nie są groźne, ale kolczak zbrojny należy do niewielu wyjątków. Jego ugryzienie może doprowadzić do zatrucia. Lepiej na niego uważać.

Data publikacji: 10-10-2021

Nowa Lewica, nowe władze. Wybrano 14 wiceprzewodniczących

Na kongresie zjednoczeniowym w warszawskiej Hali Expo Nowa Lewica wybrała 14 wiceprzewodniczących ugrupowania. Wśród nich są m.in. szef klubu Lewicy Krzysztof Gawkowski, były sekretarz generalny SLD Marek Dyduch oraz posłanka Joanna Scheuring-Wielgus.

Data publikacji: 10-10-2021

Rzym. Posłanka KO wręczyła papieżowi list i zdjęcia dzieci uchodźców

Posłanka Koalicji Obywatelskiej Urszula Zielińska wręczyła w sobotę papieżowi Franciszkowi list w sprawie migracji przez polsko-białoruską granicę i zdjęcia dzieci odesłanych na granicę przez Straż Graniczną.

Data publikacji: 10-10-2021

Naukowcy znaleźli białko odpowiedzialne za wspomnienia. "Klucz do zrozumienia pamięci"

Naukowcy z Cambridge University ogłosili, że prawdopodobnie istnieje białko odpowiedzialne za możliwość wymazywania wspomnień i modyfikowania pamięci. Przeprowadzone na zwierzętach badania wskazują ich zdaniem, że może ono służyć jako marker mózgowy dotyczący zmiany lub zapomnienia przeżyć emocjonalnych. Technologia może okazać się przełomem w leczeniu zespołu stresu pourazowego.

Data publikacji: 10-10-2021

Powstała eksperymentalna szczepionka przeciwko reumatoidalnemu zapaleniu stawów

Naukowcy z Uniwersytetu w Toledo opracowali eksperymentalną szczepionkę, mającą zapobiegać reumatoidalnemu zapaleniu stawów, bolesnej chorobie autoimmunologicznej, której obecnie nie daje sie wyleczyć - informuje pismo Proceedings of the National Academy of Sciences.

Data publikacji: 10-10-2021

Polska pokonała San Marino. Łukasz Fabiański zakończył reprezentacyjną karierę

Polska pokonała San Marino 5:0 w meczu eliminacji piłkarskich mistrzostw świata rozegranym w Warszawie. Było to ostatnie spotkanie Łukasza Fabiańskiego w reprezentacji Polski. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, opuścił on boisko w 57. minucie gry. Schodząc z murawy nie krył łez.

Data publikacji: 10-10-2021