Artykuły z dnia: 11-08-2020

Paulina Krupińska opowiedziała o kulisach ślubu. Przy okazji zdradziła prawdziwe imię męża

Miss Polonia 2012 była gościem Izabeli Janachowskiej w jej cyklu internetowym o nazwie „Wedding Dream”. Zdradziła tam nieco kulis ze swojego ślubu z Sebastaniem Karpielem-Bułecką. Opowiedziała między innymi o tym, jak wyglądały przygotowania do ślubu, kto zdradził datę i miejsce ceremoni...

Data publikacji: 11-08-2020

500 plus w formie bonu? Sondaż "Rzeczpospolitej"

Czy świadczenia typu 500 plus powinny być wypłacane w formie bonów czy gotówki? - takie pytanie zadała "Rzeczpospolita" uczestnikom sondażu przeprowadzonego przez SW Research.

Data publikacji: 11-08-2020

Piotr Gliński: Obronimy polską kulturę

"Zbudujemy sieć nowoczesnych muzeów. Będą kształtować pokolenia" – mówi w wywiadzie dla poniedziałkowej "Rzeczpospolitej" wicepremier, minister kultury Piotr Gliński. Polityk udzielił wywiadu również "Sieci". "Mam nadzieję, że obronimy polską kulturę" - oświadczył na łamach tygodnika.

Data publikacji: 11-08-2020

"Ktoś pisze: zajmij się graniem, nie politykowaniem. Ja odpowiadam: miłość nie jest polityką"

"Ktoś pisze: zajmij się graniem, nie politykowaniem. Ja odpowiadam: miłość nie jest polityką" Dlaczego miłość człowieka do człowieka jest sprawą polityczną? Dlaczego jest nią wychowanie dzieci? Czemu jest nią wolność wyznaniowa? Nie rozumiem tego - zastanawia się Kuba Kawalec, wokalista zespołu Happysad w rozmowie z portalem tvn24.pl.

Data publikacji: 11-08-2020

Antonio Banderas zakażony koronawirusem. "Jestem zmuszony świętować urodziny na kwarantannie"

Antonio Banderas zakażony koronawirusem. "Jestem zmuszony świętować urodziny na kwarantannie" Antonio Banderas potwierdził w poniedziałek, że jest zakażony koronawirusem. Aktor hiszpańskiego pochodzenia napisał, że czuje się dobrze, doskwiera mu jedynie mocniejsze niż zwykle zmęczenie.

Data publikacji: 11-08-2020

„Dzień trzeci” - zobaczcie zwiastun nowego serialu z Judem Law

Wielkimi krokami nadchodzi premiera nowego serialu HBO zatytułowanego „Dzień trzeci”. Sześcioodcinkowa seria początkowo miała się ukazać 11 maja, jednak z powodu opóźnień prac nad postprodukcją przesunięto premierę na 15 września. W serialu, który został nakręcony przez tw&...

Data publikacji: 11-08-2020

Dlaczego w tym roku jest aż tyle komarów? ​Entomolog: Czekały nawet kilka lat

Komarzyce, które kłują nas w 2020 roku - z gatunku doskwier pastwiskowy - wylęgły się z jaj złożonych nawet kilka lat temu. Za sprawą niedawnych ulewnych deszczy - jaja trafiły do zbiorników wodnych i mogły rozwinąć się z nich larwy - wyjaśnia entomolog dr Aleksandra Gliniewicz.

Data publikacji: 11-08-2020

​Naukowcy znaleźli związek pomiędzy HPV i rakiem prostaty

Badacze z Australii znaleźli związek pomiędzy przenoszonym drogą płciową wirusem brodawczaka ludzkiego i rakiem prostaty - informuje "Daily Mail". Czy szczepionka podawana od lat nastoletnim dziewczynkom pomoże uratować mężczyzn znajdujących się w grupie ryzyka? Rocznie na raka prostaty umiera cztery do pięciu tysięcy Polaków.

Data publikacji: 11-08-2020

Wiceszef MSZ o Białorusi: kryzys zagrażałby bezpieczeństwu całej UE

- Gdyby doszło do takiej sytuacji, że Białoruś zostałaby podporządkowana w większym stopniu niż dotąd Rosji, to zagrozi to spoistości całej Unii Europejskiej - Polsce, państwom bałtyckim, a to realnie oddziałuje na całą Wspólnotę - powiedział w Gościu Wydarzeń wiceszef MSZ Paweł Jabłoński. Jak dodał, Polska jest naturalnym kandydatem na mediatora w sprawie sytuacji na Białorusi.

Data publikacji: 11-08-2020

Komary tygrysie coraz bliżej Polski. Wiadomo, jak trafiły z Azji do Europy

W co najmniej pięciu gminach w Holandii odkryto bardzo agresywne i niebezpieczne komary azjatyckie, zwane również tygrysimi - poinformował tamtejszy Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności i Produktów Konsumenckich (NVWA). Ten gatunek jest aktywnym w ciągu dnia krwiopijcą. Atakuje ludzi, zwierzęta gospodarskie i dzikie, przenosząc groźne choroby. Władze ustaliły wstępnie, skąd mógł przybyć.

Data publikacji: 11-08-2020

Google w ofensywie. Zaoferuje konta bankowe

Sfera finansów to kolejna dziedzina, w której mocną pozycję próbuje zdobyć Google. Chce zaproponować swoim użytkownikom konta bankowe i fizyczne karty płatnicze. Mówi się nawet, że gigant technologiczny stworzy własną kryptowalutę.

Data publikacji: 11-08-2020

"Stop przemocy władzy". Manifestacje LGBT w całym kraju

Warszawa, Poznań, Katowice, Kielce, Wrocław, Szczecin, Olsztyn, Kalisz, Toruń, Częstochowa - to niektóre z miast, w których w poniedziałek odbyły się manifestacje LGBT przeciwko aresztowaniu Margot. Solidarność naszą siłą! Zaprotestujmy przeciw przemocy władzy - pisali organizatorzy olsztyńskiego zgromadzenia. Protestowali m.in. politycy Lewicy.

Data publikacji: 11-08-2020

Złodziej pomnika marszałka Rokossowskiego zatrzymany. Figura straciła głowę

Policja zatrzymała mężczyznę podejrzanego o kradzież pomnika marszałka Konstantego Rokossowskiego. Funkcjonariusze odzyskali głowę z mosiądzu. 34-letni mieszkaniec Legnicy usłyszał już zarzuty. Decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Mężczyzna był wcześniej karany za podobne przestępstwa.

Data publikacji: 11-08-2020