Artykuły z dnia: 11-09-2020

Nie żyje Gienek Loska. Wokalista zmarł w rodzinnym mieście

Nie żyje Gienek Loska. Wokalista zmarł w rodzinnym mieście Gienek Loska nie żyje. Informację przekazała Polska Fundacja Muzyczna. Wokalista zmarł w środę wieczorem w domu swojej mamy, która opiekowała się nim od momentu, gdy doznał wylewu. Artysta miał 45 lat. Jego pogrzeb odbędzie się w czwartek w rodzinnym mieście na Białorusi.

Data publikacji: 11-09-2020

Ostatni Mohikanin (1992) - miłość w cieniu wojny

"Ostatni Mohikanin" to film nakręcony w 1992 roku, który jednak do dziś cieszy się mianem jednego z najbardziej kultowych w historii kinematografii. Produkcja skupia się na losach pewnego Indianina, który dla miłości gotowy jest do każdego poświęcenia.  Tytuł oryginalny: The Last...

Data publikacji: 11-09-2020

Krzysztof Gonciarz – podróżujący youtuber. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, partnerka

Krzysztof Gonciarz jest jednym z najpopularniejszych polskich youtuberów. Rozpoznawalność przyniosły mu przede wszystkim dwa kanały prowadzone w serwisie YouTube – komediowy „Zapytaj Beczkę” oraz wideoblog „Krzysztof Gonciarz”, w którym opowiada o swoich l...

Data publikacji: 11-09-2020

Jesienna ofensywa Zjednoczonej Prawicy

Odebranie szpitali samorządom, zwolnienia w administracji, dalsza reforma sądownictwa czy zmiany w prawie wyborczym. To niektóre elementy przygotowywanej na jesień ofensywy programowej Zjednoczonej Prawicy - informuje czwartkowy (10 września) "Dziennik Gazeta Prawna".

Data publikacji: 11-09-2020

"DGP": PiS myśli o napisaniu kodeksu wyborczego od nowa

W ramach jesiennej ofensywy programowej PiS myśli o napisaniu kodeksu wyborczego od nowa. Zmiany mają dotyczyć m.in. publikowania sondaży czy finansowania kampanii wyborczych - pisze w środowym (9 września) wydaniu "Dziennik Gazeta Prawna".

Data publikacji: 11-09-2020

Dziewczyna Bonda, kilka dekad później gwiazda "Gry o tron". Zmarła Diana Rigg

Dziewczyna Bonda, kilka dekad później gwiazda "Gry o tron". Zmarła Diana Rigg Brytyjska aktorka Diana Rigg, która zdobyła sławę dzięki serialowi "Rewolwer i melonik", a ostatnio wystąpiła w "Grze o tron", zmarła w wieku 82 lat. Na początku roku zdiagnozowano u niej raka.

Data publikacji: 11-09-2020

Zapieczętowane sarkofagi sprzed 2,5 tys. lat. Niezwykłe odkrycie w Egipcie

Archeolodzy pracujący w Sakkrarze - nekropolii Memfis, znaleźli 13 nigdy nie otwieranych trumien sprzed ok. 2,5 tys. lat. Eksperci zapewniają, że odkrycie jest wyjątkowe, ponieważ sarkofagi znajdują się w doskonałym stanie i nie padły ofiarą rabusiów. Niewykluczone, że w szybie grobowym może znajdować się jeszcze więcej cennych przedmiotów.

Data publikacji: 11-09-2020

W jakiej kolejności pojawiają się objawy zakażenia koronawirusem Sars-CoV-2?

Naukowcy odkryli, w jakiej kolejności najczęściej pojawiają się objawy zakażenia koronawirusem Sars-CoV-2. Jak zauważają badacze, informacja ta jest szczególnie istotna w kontekście zbliżającej się fali zachorowań na grypę.

Data publikacji: 11-09-2020

Amerykańscy naukowcy: Placebo działa, nawet jeśli wiemy, że to placebo

Placebo redukuje markery stresu emocjonalnego w mózgu, nawet jeśli ludzie mają świadomość tego, że przyjmują tylko placebo - dowiedli naukowcy z Uniwersytetu Michigan.

Data publikacji: 11-09-2020

18-latek w bmw zderzył się z koparko-ładowarką

18-letni kierowca bmw na drodze krajowej nr 22 w rejonie Dobiegniewa (Lubuskie) uderzył w koparko-ładowarkę. Kierujący autem nastolatek był nietrzeźwy. Zarówno on, jak i 17-letni pasażer, trafili do szpitala z ciężkimi obrażeniami.

Data publikacji: 11-09-2020

Superbakterie zagrożeniem większym niż COVID. "Największym w historii ludzkości"

Lekarze badając sytuację na wyspach Pacyfiku ostrzegają przed superbakteriami, które mogą uodpornić się na działanie antybiotyków. Myślę, że nie przesadzam jeśli powiem, że to największe zagrożenie dla zdrowia ludzi w historii. COVID nie jest nawet blisko - mówi The Guardian dr Paul De Barro, dyrektor badań nad biobezpieczeństwem w australijskiej agencji rządowej.

Data publikacji: 11-09-2020

Wiceminister zdrowia: nauczyliśmy się żyć z koronawirusem

Jesteśmy już na innym etapie epidemii koronawirusa, nauczyliśmy się z nim żyć i zachowujemy się inaczej niż w marcu i kwietniu – mówił w czwartek w Senacie wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Wskazywał, że szczepionka na koronawirusa może być dostępna na przełomie grudnia i stycznia.

Data publikacji: 11-09-2020

Cichanouska po spotkaniu z Budką. Dziękowała za wsparcie wszystkich partii

Cieszę się, że wszystkie partie polityczne w Polsce podobnie patrzą na to, co się dzieje na Białorusi - powiedziała liderka opozycji białoruskiej Swiatłana Cichanouska po spotkaniu z szefem PO Borysem Budką. Lider PO zapowiedział, że przedstawiciele Platformy będą wspierać sprawę białoruską w PE.

Data publikacji: 11-09-2020