Artykuły z dnia: 11-10-2020

Koronawirus w Polsce. Brakuje remdesiviru. UE przekaże jeszcze 400 dawek

W całym kraju zaczyna brakować remdesiviru - leku, który skuteczniej od innych chroni pacjentów z koronawirusem przed ryzykiem ciężkich powikłań - pisze we wtorek (6 października) "Gazeta Wyborcza".

Data publikacji: 11-10-2020

"Ludzie z klas średnich i wyższych nie dostrzegają swojego przywileju względem osób z klasy ludowej"

"Ludzie z klas średnich i wyższych nie dostrzegają swojego przywileju względem osób z klasy ludowej" Gościem programu "Xięgarnia" był Szczepan Twardoch, laureat między innymi Bruecke Berlin Preis za powieść "Drach" i jeden z najbardziej cenionych współczesnych pisarzy polskich. Mówiąc o swojej najnowszej książce stwierdził, że chociaż opowiada o dawnych czasach, "wielu czytelników przejrzy się w tej powieści jak w lustrze".

Data publikacji: 11-10-2020

Przy ujściu Łeby do Bałtyku stanie "szklana wydma"

Przy ujściu Łeby do Bałtyku stanie "szklana wydma" Rozpoczęła się budowa Muzeum Archeologii Podwodnej i Rybołówstwa Bałtyckiego w Łebie. Nowoczesny gmach stanie w pobliżu portu. Bryła nawiązuje kształtem do wydm, kadłuba statku, a nawet wyrzuconego na brzeg konaru.

Data publikacji: 11-10-2020

Najlepsze gry na PC w historii

Miłośnicy gier komputerowych nie mają powodów do narzekań. W ciągu ostatnich dziesięcioleci na najpopularniejszej platformie pojawiły się setki tytułów, które przyciągały do ekranów na setki godzin. Wyłonienie najlepszej dziesiątki sprawia więc sporo trudności, nie jest t...

Data publikacji: 11-10-2020

Rafał Zawierucha – odtwórca roli Romana Polańskiego. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, partnerka

Rafał Zawierucha jest polskim aktorem filmowym, teatralnym, radiowym i telewizyjnym. Chociaż występował w wielu znanych polskich produkcjach, takich jak „Bogowie” czy „Miasto 44”, największy rozgłos zdobył za sprawą udziału w filmie Quentina Tarantino „Pewnego razu&hell...

Data publikacji: 11-10-2020

Vera Jourova: Wydarzenia w Polsce są niepokojące

"Wydarzenia w Polsce są bardzo niepokojące" - ocenia w środowym (7 października) wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" wiceprzewodnicząca Komisji Europejskiej Vera Jourova, odnosząc się do uchwał samorządów o gminach wolnych "od ideologii LGBT".

Data publikacji: 11-10-2020

Badania: 86 proc. zakażonych koronawirusem nie miało objawów

W Wielkiej Brytanii aż 86 proc. zakażonych koronawirusem podczas lockdownu nie wykazywało objawów choroby - sugerują badania epidemiologów University College Londyn. Ich zdaniem należy zmienić strategię testów i badać częściej osoby bezobjawowe.

Data publikacji: 11-10-2020

Harvey J. Alter, Michael Houghton i Charles M. Rice - trzej nobliści, którzy ujarzmili wirusa WZW typu C

Poznaliśmy laureatów Nagrody Nobla w dziedzinie fizjologii i medycyny. Nagrodzeni J. Alter, Michael Houghton i Charles M. Rice, odkrywając wirusa zapalenia wątroby typu C, wnieśli decydujący wkład w walkę ze stanowiącym globalny problem zdrowotny wirusowym zapaleniem wątroby typu C, chorobą prowadzącą do marskości i raka wątroby.

Data publikacji: 11-10-2020

Niedobór witaminy D zwiększa ryzyko zakażenia. Są wyniki badań

Niedobór witaminy D może zwiększać ryzyko zakażenia koronawirusem. Sprawdzili to brytyjscy naukowcy z University of Birmingham. Badania pracowników brytyjskiej służby zdrowia wykazały, że 72 proc. osób z zaniżonym poziomem wit. D uzyskało dodatni wynik testu na przeciwciała koronawirusa, co świadczy o przebytej wcześniej infekcji. U osób z jej prawidłowym poziomem był to wynik na poziomie 51 proc.

Data publikacji: 11-10-2020

Trzymał zamrożone ciało tygrysa amurskiego. Na świecie żyje ich tylko 600 [DRASTYCZNE ZDJĘCIA]

Ciało niezwykle rzadkiego tygrysa amurskiego, największego kota świata, odcięta głowa niedźwiedzia i siedem niedźwiedzich łap - to wszystko znaleziono na posesji kłusownika na rosyjskim Dalekim Wschodzie. 64-letni mężczyzna trzymał trofea w samochodzie chłodni. Został zatrzymany przez Federalną Służbę Bezpieczeństwa (FSB). Ostrzegamy, drastyczne zdjęcia w treści artykułu.

Data publikacji: 11-10-2020

Ruszają zapisy do "Nowej Solidarności" Rafała Trzaskowskiego

W sobotę wieczorem uruchomiona została specjalna strona internetowa, za pośrednictwem której można przyłączyć do ruchu Nowa Solidarność Rafała Trzaskowskiego. Oficjalny start inicjatywy zaplanowany jest na 17 października.

Data publikacji: 11-10-2020

Koronawirus - Raport Dnia, sobota 10 października

W sobotę padł kolejny rekord zakażeń koronawirusem - po raz pierwszy liczba nowych przypadków przekroczyła 5 000. Wśród nich jest arcybiskup Wiktor Skworc, który uczestniczył w zebraniu episkopatu. Tymczasem cały kraj od soboty znajduje się w żółtej strefie, a premier ogłosił, że od 15 października wracają w sklepach godziny dla seniorów. Funkcjonowanie szkół nie ulegnie na razie zmianie.

Data publikacji: 11-10-2020

Marwice. Rolnik zaimponował wyczynami w polu. Miłość wyznał... pługiem

Nietypowe wyznanie miłości rolnika ze wsi Marwice koło Gorzowa Wielkopolskiego rozsławi go na całą Polskę. Z okazji urodzin żony wsiadł w traktor z pługiem i zamienił się w artystę. Materiał Wydarzeń.

Data publikacji: 11-10-2020