Artykuły z dnia: 12-10-2020

Dzień Pamięci generała Pułaskiego w USA. Trump: potwierdzamy nasz trwały związek z Polską

Dzień Pamięci generała Pułaskiego w USA. Trump: potwierdzamy nasz trwały związek z Polską 11 października to w Stanach Zjednoczonych Dzień Pamięci generała Kazimierza Pułaskiego. "Wspólnie celebrując oddanie generała Pułaskiego sprawie wolności, potwierdzamy trwały związek naszego Narodu z jego rodzinną Polską" - napisałprezydent Donald Trump w proklamacji z tej okazji. Pułaski zmarł 11 października 1779 roku w wyniku ran odniesionych w bitwie pod Savannah.

Data publikacji: 12-10-2020

"Ludzie z klas średnich i wyższych nie dostrzegają swojego przywileju względem osób z klasy ludowej"

"Ludzie z klas średnich i wyższych nie dostrzegają swojego przywileju względem osób z klasy ludowej" Gościem programu "Xięgarnia" był Szczepan Twardoch, laureat między innymi Bruecke Berlin Preis za powieść "Drach" i jeden z najbardziej cenionych współczesnych pisarzy polskich. Mówiąc o swojej najnowszej książce stwierdził, że chociaż opowiada o dawnych czasach, "wielu czytelników przejrzy się w tej powieści jak w lustrze".

Data publikacji: 12-10-2020

LibreOffice - darmowy pakiet biurowy

Pracujesz w biurze? Tworzysz dokumenty tekstowe, arkusze kalkulacyjne lub prezentacje multimedialne? Nie chcesz płacić za pakiet biurowy? LibreOffice to darmowy pakiet biurowy, który spełni Twoje oczekiwania. Rynek oprogramowania biurowego i pakietów biurowych kojarzony jest przed...

Data publikacji: 12-10-2020

Agnieszka Holland – twórczyni głośnego „Pokotu”. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, partner, dzieci

Agnieszka Holland to polska reżyserka filmowa i teatralna, a także scenarzystka oraz aktorka. Reprezentuje nurt kina moralnego niepokoju. Do jej najbardziej znanych filmów należą między innymi „Gorączka”, „Kopia mistrza”, „W ciemności” i „Kobieta samo...

Data publikacji: 12-10-2020

Vera Jourova: Wydarzenia w Polsce są niepokojące

"Wydarzenia w Polsce są bardzo niepokojące" - ocenia w środowym (7 października) wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" wiceprzewodnicząca Komisji Europejskiej Vera Jourova, odnosząc się do uchwał samorządów o gminach wolnych "od ideologii LGBT".

Data publikacji: 12-10-2020

Koronawirus w Polsce. Brakuje remdesiviru. UE przekaże jeszcze 400 dawek

W całym kraju zaczyna brakować remdesiviru - leku, który skuteczniej od innych chroni pacjentów z koronawirusem przed ryzykiem ciężkich powikłań - pisze we wtorek (6 października) "Gazeta Wyborcza".

Data publikacji: 12-10-2020

Jakość powietrza a COVID-19. Najnowsze badania

Długotrwała ekspozycja na zawieszone w powietrzu szkodliwe substancje wyraźnie sprzyja ciężkiemu przebiegowi infekcji SARS-CoV2 - wynika z amerykańskiego badania opublikowanego na łamach "The Innovation". Najsilniejszy negatywny wpływ ma dwutlenek azotu.

Data publikacji: 12-10-2020

Badania: 86 proc. zakażonych koronawirusem nie miało objawów

W Wielkiej Brytanii aż 86 proc. zakażonych koronawirusem podczas lockdownu nie wykazywało objawów choroby - sugerują badania epidemiologów University College Londyn. Ich zdaniem należy zmienić strategię testów i badać częściej osoby bezobjawowe.

Data publikacji: 12-10-2020

Niedobór witaminy D zwiększa ryzyko zakażenia. Są wyniki badań

Niedobór witaminy D może zwiększać ryzyko zakażenia koronawirusem. Sprawdzili to brytyjscy naukowcy z University of Birmingham. Badania pracowników brytyjskiej służby zdrowia wykazały, że 72 proc. osób z zaniżonym poziomem wit. D uzyskało dodatni wynik testu na przeciwciała koronawirusa, co świadczy o przebytej wcześniej infekcji. U osób z jej prawidłowym poziomem był to wynik na poziomie 51 proc.

Data publikacji: 12-10-2020

Trzymał zamrożone ciało tygrysa amurskiego. Na świecie żyje ich tylko 600 [DRASTYCZNE ZDJĘCIA]

Ciało niezwykle rzadkiego tygrysa amurskiego, największego kota świata, odcięta głowa niedźwiedzia i siedem niedźwiedzich łap - to wszystko znaleziono na posesji kłusownika na rosyjskim Dalekim Wschodzie. 64-letni mężczyzna trzymał trofea w samochodzie chłodni. Został zatrzymany przez Federalną Służbę Bezpieczeństwa (FSB). Ostrzegamy, drastyczne zdjęcia w treści artykułu.

Data publikacji: 12-10-2020

Polska zremisowała z Włochami. Błysnął Moder i Walukiewicz

Polska zremisowała z Włochami 0:0 w meczu grupy 1 Dywizji A piłkarskiej Ligi Narodów, który odbył się w Gdańsku. Po trzech kolejkach biało-czerwoni mają cztery punkty.

Data publikacji: 12-10-2020

Koronawirus - Raport Dnia, niedziela 11 października

W niedzielę poinformowano o niemal 4,2 tys. nowych przypadkach koronawirusa. To o ponad 1 tys. mniej niż w sobotę. Wśród zakażonych jest wiceminister aktywów państwowych Janusz Kowalski. W Nysie w karetce zmarł pacjent, dla którego nie było miejsca w szpitalu. Tymczasem prezydent USA Donald Trump poinformował, że pokonał tego szalonego, strasznego chińskiego wirusa.

Data publikacji: 12-10-2020

Wiceminister Janusz Kowalski zakażony koronawirusem

Właśnie otrzymałem dodatni wynik testu na koronawirusa. Wszystkich, z którymi miałem kontakt, proszę o pozostanie w domach, zachowanie ostrożności i działanie zgodnie z procedurami. Choroba nie wybiera - poinformował na Twitterze wiceminister aktywów państwowych, Janusz Kowalski.

Data publikacji: 12-10-2020