Artykuły z dnia: 12-10-2021

Małgorzata Wassermann: Przecież my się wszyscy pozabijamy

- Nie mogę wytrzymać tego jazgotu, który jest wokół, tej walki. Na przykład wprowadzenie tego wulgaryzmu do języka publicznego jest dla mnie nie do przyjęcia - mówi posłanka PiS Małgorzata Wassermann. Jej zdaniem "dzisiaj powinniśmy wszyscy zastanowić się, jakie poglądy wyznajemy, dokąd zmierzamy i zrobić krok wstecz".

Data publikacji: 12-10-2021

"Prince Charming" od wtorku w Playerze

"Prince Charming" od wtorku w Playerze "Prince Charming", czyli randkowe reality show, w którym tytułowy książę będzie szukać swojego wymarzonego partnera wśród 13 gejów z Polski, rusza już we wtorek w Player.pl. Program poprowadzi Aggie Lal, influencerka i podróżniczka.

Data publikacji: 12-10-2021

Bill Murray znów zagra u Wesa Andersona. To już ich dziesiąty wspólny film

Bill Murray znów zagra u Wesa Andersona. To już ich dziesiąty wspólny film Wes Anderson kręci kolejny film, dziesiąty z udziałem amerykańskiego aktora Billa Murraya. Najnowsza produkcja ma nosić tytuł "Asteroid City", a u słynnego reżysera zadebiutują m.in. Tom Hanks, Margot Robbie i Rupert Friend.

Data publikacji: 12-10-2021

Sondaż: Wygrywa PiS, KO zmniejsza dystans

Gdyby wybory odbywały się w najbliższą niedzielę, wygrałoby je Prawo i Sprawiedliwość z wynikiem 35 proc. głosów. Na drugim miejscu plasuje się odrabiająca straty Koalicja Obywatelska - wynika z sondażu Ipsos.

Data publikacji: 12-10-2021

Naukowcy: Ćwiczenia hamują wzrost komórek nowotworowych

Naukowcy z Edith Cowan University twierdzą, że ćwiczenia fizyczne mogą być jedną z broni w walce z rakiem. Chodzi o miokiny - cząsteczki wydzielane przez mięśnie w czasie ruchu.

Data publikacji: 12-10-2021

Kolczak zbrojny. Groźny pająk w Polsce. Dlaczego trzeba uważać?

Kolczak zbrojny to niebezpieczny pająk, którego zaobserwowano na Dolnym Śląsku. Zazwyczaj pająki występujące w Polsce nie są groźne, ale kolczak zbrojny należy do niewielu wyjątków. Jego ugryzienie może doprowadzić do zatrucia. Lepiej na niego uważać.

Data publikacji: 12-10-2021

Miękowo: auto zderzyło się z szynobusem

W poniedziałek wieczorem na przejeździe kolejowym w miejscowości Miękowo (woj. wielkopolskie) auto zderzyło się z szynobusem. Ranne zostały dwie osoby. Zablokowana jest linia kolejowa między Poznaniem a Wągrowcem.

Data publikacji: 12-10-2021

Koronawirus - Raport Dnia. Poniedziałek, 11 października

O wznoszeniu się czwartej fali zachorowań na COVID-19 w Polsce świadczą dzisiejsze statystyki: mamy 30 proc. więcej nowych przypadków niż w ubiegły poniedziałek. Coraz częściej chorujemy też na grypę, przed czym już wcześniej ostrzegali eksperci. Z ustaleń dziennikarzy wynika, że rosyjska szczepionka Sputnik V mogła powstać w oparciu o informacje wykradzione przez rosyjski wywiad z AstraZeneki.

Data publikacji: 12-10-2021

Lego zapowiada walkę ze stereotypami. "Pracujemy nad tym, aby Lego było bardziej integracyjne"

Firma Lego będzie pracować nad usunięciem stereotypów płciowych ze swoich zabawek. Decyzja zapadła po ujawnieniu wyników badań pokazujących szkodliwe uprzedzenia związane z przedmiotami dla najmłodszych. Wśród ankietowanych były także dzieci z Polski.

Data publikacji: 12-10-2021

Izrael. Naukowcy odizolują się na pustyni. Będą symulować, że są na Marsie

Grupa sześciu naukowców z Izraela i Austrii celowo odizoluje się na pustyni Negew, na południu Izraela. Obszar ten przypomina powierzchnię Marsa, a celem eksperymentu jest symulowanie pobytu na tej planecie i testowanie możliwych schematów pracy i życia.

Data publikacji: 12-10-2021

Błażej Poboży o demonstracji: obrzydliwa prowokacja Donalda Tuska

Jako absolutnie obrzydliwą prowokację Donalda Tuska opisał wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Błażej Poboży decyzję o ustaleniu czasu i miejsca niedzielnej prounijnej manifestacji w Warszawie. - Wybrał najbardziej konfrontacyjny termin - dodał Poboży.

Data publikacji: 12-10-2021