Artykuły z dnia: 13-05-2020

"GW": Są nowe informacje dotyczące maseczek sprowadzonych z Chin. KGHM chce sprostowania

Jak podała w poniedziałek "Gazeta Wyborcza", powołując się na dokumenty, do których dotarła - KGHM i Lotos sporo przepłacili za sprowadzone z Chin maseczki, które - jak informowano wcześniej - okazały się niewiele wartymi dla służb medycznych jednorazówkami. Dodatkowo - jak twierdzi gazeta - spółka, która pośredniczyła w ich zakupie, należy do byłego oficera WSI. KGHM Polska Miedź SA wezwała "Gazetę Wyborczą" do sprostowania nieprawdziwych - zdaniem spółki - informacji zawartych w artykule.

Data publikacji: 13-05-2020

Georgette Mosbacher w "Rz": Nie sufluję w jakikolwiek sposób polskiemu rządowi

Ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher w rozmowie z "Rzeczpospolitą" odnosi się do zarzutów o lobbing w sprawie rozporządzenia dotyczącego sieci 5G. "Podczas spotkań z premierem Mateuszem Morawieckim nie sugerowałam jakichkolwiek zapisów prawnych" - zapewnia.

Data publikacji: 13-05-2020

Pytanie w "Milionerach" za 125 tysięcy o "Thorgala" Grzegorza Rosińskiego

Pytanie w "Milionerach" za 125 tysięcy o "Thorgala" Grzegorza Rosińskiego "Thorgal" Grzegorza Rosińskiego ukazuje się w oryginale w języku polskim, flamandzkim, angielskim czy francuskim? Na to pytanie za 125 tysięcy złotych odpowiadał w "Milionerach" pan Damian Zieliński z Lublina.

Data publikacji: 13-05-2020

Jego śpiew próbował naśladować McCartney, był inspiracją Prince'a. Zmarł Little Richard

Jego śpiew próbował naśladować McCartney, był inspiracją Prince'a. Zmarł Little Richard Little Richard, znany między innymi z przeboju "Tutti Frutti", zmarł w sobotę w wieku 87 lat - poinformował na swojej stronie internetowej magazyn "Rolling Stone". Piosenkarz, pianista i pastor jest uważany za jednego z pionierów rock and rolla.

Data publikacji: 13-05-2020

„Kogel-mogel 4” – Ilona Łepkowska skończyła już pisać scenariusz

Już jakiś czas temu pojawiły się informacje, że powstanie kolejna część słynnej polskiej komedii „Kogel-mogel”. Nic dziwnego - ostatnia odsłona serii zatytułowana „Miszmasz, czyli kogel-mogel 3” cieszyła się ogromną popularnością wśród publiczności. Podobnie, jak w prz...

Data publikacji: 13-05-2020

Katy Perry potwierdziła płeć swojego dziecka!

Katy Perry na początku marca pokazała teledysk do piosenki „Never Worn White”. Ujawniła w niej, że jest w ciąży. Pokazała się tam już ze sporym brzuszkiem. Ojcem jej dziecka będzie popularny aktor, z którym pozostaje w związku - Orlando Bloom. Od tej chwili chętnie pokazuje jak wy...

Data publikacji: 13-05-2020

Uniwersytet Jagielloński ma już 656 lat

Przedstawiciele Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie złożyli we wtorek (12 maja) kwiaty przy grobowcach królów w katedrze wawelskiej. Uczcili w ten sposób 656. rocznicę powołania UJ. Tego samego dnia elektorzy drogą elektronicznego głosowania wybrali 306. rektora uczelni. Został nim prof. dr hab. Jacek Popiel.

Data publikacji: 13-05-2020

Na UJ dostępne są bezpłatne kursy online. Tematyka od astronomii po neurobiologię

Założony w 2014 roku pierwszy polski e-uniwersytet Copernicus College oferuje darmowe kursy online z wielu dyscyplin - od neurobiologii, przez fizykę, filozofię, psychologię, po matematykę. Zajęcia online prowadzą wykładowcy akademiccy. Kończąc kursy, można zdać egzamin i uzyskać certyfikat.

Data publikacji: 13-05-2020

Trwa wyścig o szczepionkę przeciwko COVID-19. Powstało ponad 90 projektów

Istnieje już ponad 90 potencjalnych szczepionek przeciwko wirusowi SARS-CoV-2 na różnych etapach rozwoju; stale pojawiają się nowe. Wyłonienie najlepszych i najbezpieczniejszych nie będzie łatwym zadaniem.

Data publikacji: 13-05-2020

Zatwierdzono nowy typ testów na koronawirusa. Wynik w 15 minut

Amerykańska Agencja Kontroli Leków i Żywności (FDA) zatwierdziła w sobotę nowy typ szybkich testów na obecność koronawirusa. Są to testy antygenowe opracowane przez koncern Quidel Corp., dające wynik w 15 minut - poinformowała agencja AP.

Data publikacji: 13-05-2020

Kierowca dostawczaka zasnął jadąc autostradą. Samochód dachował

Kierujący dostawczym volkswagenem mieszkaniec województwa lubelskiego jadąc autostradą zasnął za kierownicą w wyniku czego auto dachowało. Policjanci ustalają szczegółowe okoliczności wypadku.

Data publikacji: 13-05-2020

"Ostre dissy wpisują się w konwencję rapową". Bosak wyjaśnia nagranie Korwin-Mikkego

- Zdecydowanie widać, że lepsze flow ma Korwin-Mikke. W przypadku prezydenta była to próba wpasowania się w rapową konwencję, ale moim zdaniem nieudana - stwierdził Krzysztof Bosak poproszony przez Bogdana Rymanowskiego o komentarz do występów obu polityków w internetowym wyzwaniu Hot16challenge2. Poseł Konfederacji był we wtorek gościem programu Wydarzenia i Opinie.

Data publikacji: 13-05-2020

Strzelanina w Legnicy. Kobieta w poważnym stanie trafiła do szpitala

W wyniku strzelaniny w Legnicy (woj. dolnośląskie) ranna została 35-letnia kobieta. Została przetransportowana do szpitala. Na miejscu zdarzenia pracują antyterroryści - informuje portal tulegnica.pl

Data publikacji: 13-05-2020