Artykuły z dnia: 13-06-2021

Open'er Park ogłasza udział kolejnych artystów. Maria Peszek, Pezet, Zalewski z nowym materiałem

Open'er Park ogłasza udział kolejnych artystów. Maria Peszek, Pezet, Zalewski z nowym materiałem Kwiat Jabłoni, Zalewski, Sokół, Pezet, Tymek, Rosalie, Kamp! i Maria Peszek - to niektóre gwiazdy polskiej muzyki, które pojawiły się w programie Open'er Park. Organizatorzy zapowiadają, że wszystkie koncerty będą "miały wyjątkowy, klimatyczny charakter", a artyści wystąpią dla "ograniczonej liczby fanów w pięknej, naturalnej, nadmorskiej scenerii". Projekt wypełnia lukę po odwołanym w kwietniu Open'er Festival 2021.

Data publikacji: 13-06-2021

"Przegląd": 63 cele: Warszawa, Wrocław, Gdańsk

Według odtajnionych w USA dokumentów tu miały spaść amerykańskie bomby atomowe.

Data publikacji: 13-06-2021

"Przegląd": Szatan mi kazał

Powieś się, będzie spokój! - wołali krewni ofiar Artura K.

Data publikacji: 13-06-2021

OFF Festival w Katowicach kolejny raz odwołany

OFF Festival w Katowicach kolejny raz odwołany "Sytuacja epidemiczna i obowiązujące przepisy nie dają nam wyboru – musimy zaproponować wam spotkanie za rok" - czytamy w komunikacie, opublikowanym w piątek. OFF Festival w Katowicach odbędzie się na początku sierpnia 2022 roku.

Data publikacji: 13-06-2021

Rozmrozili stworzenie sprzed 24 tys. lat. Bezkręgowiec odżył

Wrotek Bdelloidea spędził w wiecznej zmarzlinie na Syberii 24 tysiące lat. Mikroskopijnego bezkręgowca odkryto w rdzeniu zamarzniętej gleby, która została wydobyta za pomocą platformy wiertniczej. Po rozmrożeniu stworzenie odżyło, mogło się rozmnażać i żerować.

Data publikacji: 13-06-2021

Czeka nas rewolucja w szczepieniach? Naukowcy z USA opracowują nową metodę

Tabletka wkładana pod język może zrewolucjonizować proces szczepień. Naukowcy z Minnesoty pracują nad nową metodą wprowadzania do organizmu białkowych preparatów. Może to pomóc w opracowaniu m.in. szczepionki przeciw HIV.

Data publikacji: 13-06-2021

Dziwidło olbrzymie trafiło do ogrodu botanicznego przypadkiem. Teraz może zakwitnąć

Dziwidło olbrzymie (Amorphophallus titanum) urosło do 108 cm i cieszy oczy zwiedzających Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego. Roślina rzadko kwitnie w naturze, a jeszcze rzadziej w hodowli. Trafiło do Warszawy zupełnym przypadkiem. Pierwszy raz ta roślina rozkwitnie w Polsce.

Data publikacji: 13-06-2021

Koronawirus. Raport dnia - sobota, 12 czerwca

Pediatrzy zauważyli nowe i niebezpieczne dla życia dzieci powikłania po przejściu COVID-19. Aby ich uniknąć, warto szczepić najmłodszych - przekonują. Z kolei w Małopolsce, każdy chętny dorosły mógł to zrobić w ramach weekendowej akcji szczepień - np. na Pustyni Błędowskiej. Lekarze podkreślają, że koronawirus będzie z nami zawsze. W Polsce maleje liczba zakażeń. Odnotowano także mniej zgonów.

Data publikacji: 13-06-2021

Beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Róży Czackiej odbędzie się 12 września

Beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Róży Czackiej odbędzie się 12 września w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Po zakończonym w sobotę 389. Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski biskupi wskazali, że uroczystość będzie skromna i godna.

Data publikacji: 13-06-2021

Starym dinozaurom sztywniały stawy. Tak, jak ludziom

Naukowcy z Instytutu Paleobiologii PAN i Uniwersytetu Śląskiego zbadali szczątki późnokredowego, roślinożernego dinozaura z gatunku Gobihadros mongoliensis, będącego w zbiorach Instytutu od 1963 r. Okazało się, że zwierzę cierpiało na chorobę często występującą u starszych ludzi – w ich stawach odłożyły się kryształki pirofosforanu wapnia i powodowały ich sztywnienie.

Data publikacji: 13-06-2021

Warszawa. Ponad 70 zdarzeń po ulewie, która przeszła nad stolicą

Głównie wyjeżdżaliśmy do złamanych drzew czy oberwanych konarów. W tej chwili przyjęliśmy około 70 zgłoszeń i nadal przyjmujemy kolejne, ale są to przypadki pojedyncze - przekazał kpt. Wojciech Kapczyński z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej. W woj. warmińsko-mazurskim z powodu ulew strażacy interweniowali 19 razy

Data publikacji: 13-06-2021